Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Biztos hogy rendben volt...

Biztos hogy rendben volt minden a vizsgálaton a 36. héten, mert bizonytalan vagyok?

Figyelt kérdés

A helyi rendelőintézetbe járok ugyanahoz a nőgyógyászhoz terhesgondozásra. Most járok a 36. hétben, ezért ma kellett mennem CTG-re. Én úgy tudtam, ,hogy ultrahangot is szoktak csinálni, de ez nem történt meg.

Kétszer kellett megcsinálni a ctg-t, mert nem mozgott a gyerek.Eleve olyan volt a ctg-gép, hogy fognom kellett az egyik kezemmel az alsó ragasztásnál, mert elmozdult, nagyon kényelmetlen is volt, ülve végezték, habár nem tudom máshol hogy történik. A bal kezembe adtak egy gombot amit meg kellett nyomni ha érzem a mozgását,de nem éreztem, a szívhangot viszont hallottam. Elküldtek sétálni és mondták hogy egyek csokit, ami elég baj, mert terhességi cukrom van, de mondom most ezért megéri ezt bevetni, hogy rábírjam a mozgásra. Meg is tettem a lépéseket, visszamentem később, akkor ismét ugyanaz a művelet, kicsi mozgásokat éreztem, meg is nyomtam 3x, a nővér a végén azt mondta hogy most sem mozog eléggé. Az orvos meg azt hogy rendben van, de ez csak annyi volt hogy rápillantott a végeredményre. Én azt hittem ez egy komolyabb vizsgálat lesz, ahol elemzik a görbét, ahol még megnézik az ultrahangon hogy hogyan fejlődik, milyen pozícióban van a méhben, ilyenek. Jövő héten kedden kell megint mennem. Mit gondoltok?



2018. nov. 6. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer sem volt uh mikor jártam a lányommal. Szerintem nincs ilyen a protokolban.
2018. nov. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Hogy túlreagálod.

A CTG az ennyi. Nincs 3 naponta UH, mikor van CTG. És ha nem mozog éppen, ezt szokták javasolni valóban.

Hidd el, rutinos a doki, neki ránézésre megy az "elemzés"...

2018. nov. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez ilyen máshol is.

Annyi, hogy nekem nem kellett nyomogatnom semmit, csak tartanom a készüléket.

Uh-ra akkor küldenek, ha az ismételt ctg/nst is "rossz". Nekem így néztek flowt.

2018. nov. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk, cukrosoknak a 33 héttől van ctg/nst, a 36 héten van uh (vagy Flowmetria). Nem tudom, hogy a doki mennyire fogja a babát vizsgálni vagy csak az áramlást nézi (majd 2 nap múlva kiderül)

Ha nem mozog a baba, akkor próbálj meg zéró colat, citromos vagy hideg vizet inni.Esetleg kérd a ctg időpontját étkezés előttre vagy utánra, amikor tudod, hogy mozogni fog a pici. +kérdezd meg a nővérét, hogy lefekhetsz-e, hátha akkor jobban érzed a mozgást.

2018. nov. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk fekve végzik, ez változó, van ahol ülve mint nálatok. Nálam is volt ilyen, nem mindig mozognak a babák amikor kell. Pl én már tudtam azt ha reggel 8ra kellett menni h ott lesz ám hasrázogatas, csoki, séta minden mert ő reggel 10ig alig mozgott, az nála nyugalmi időszak volt. Alapvetően semmi baj nálatok. Legközelebb mozogni fog. Egyél szőlőcukrot nst alatt az hatásosabb lehet vagy ha megfigyelés mire reagál edd vagy idd azt :)
2018. nov. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Nálam se volt új ctg után. Tavaly szultem
2018. nov. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Uh*
2018. nov. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Ez ilyen, hidd el, ha majd naponta kell járnod, örülni fogsz, hogy nincs minden alkalommal még több vizsgálat.


Gondolj bele, egy klinikán, ahol kismillió kismama megfordul egy nap ctg/nst miatt, így is órákat kell várni. A nôvérek felteszik a készüléket, kb 20perc után leveszik, ha elegendônek ítélik a mozgást. Aztán várnak egy dokit (vagy a fogadott dokit), aki leokézza. Egy idô után kétnaponta, majd 40. hét után mindennap kell járni. Egyik állami intézményben se lenne elég szakember még UH-ra is, de nem is része a vizsgálatnak.

A gépek meg nem egyformák, téged egy régebbi típussal vizsgálnak, ennyi az egész.

2018. nov. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%
A ctg/nst görbe elemzése fél pillanat ha minden jó. Ránézésre egy hozzáértő egyből látja, hogy jó vagy sem. Nem kell nagyon elemezgetni rajta semmit.
2018. nov. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben, megértettem. A biztonság kedvéért feltettem a kérdést. Csak olvastam máshol is, hogy a gyerek pozíciója milyen éppen elég fontos lehet.
2018. nov. 6. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!