Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti minden mukatársatoknak...

Ti minden mukatársatoknak elmondtátok a terhessêget?

Figyelt kérdés
Nyelviskolában dolgozom,a közvetlen vezetõsêg tud a terhessêgemrõl a 12.hêt óta.Viszonylag kis lêtszámù a tanári kar,nem jelentettem be nekik,mert nem êreztem ùgy,hogy kellene.Erre ma az egyik letámadott,hogy én milyen vagyok bezzeg õ elmondott mindent a gyerekvàllalàsi terveirõl blabla.szerintem meg annak mondom el akinek akarom ês amikor akarom.ti hogy látjátok?
2018. nov. 9. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:
18%

A te esetedben semmi közük hozzá. Az én esetemben nem mondtam el időben mindenkinek már amikor megtudtam hat hetesen, majdnem gond lett belőle, ugyanis kórházban dolgozom , jöttek hozzánk olyan betegek akik pajzsmirigy rákra olyan kezelést kaptak ami terhesekre kifejezetten veszélyes, az egyik munkatársam nem tudta hogy terhes vagyok ( mikor beengedte ) a másik igen, így gyorsan el tudtam menni.

Külföldön lakom, itt nincs táppénz csalás, végig dolgoznak a terhesek akármilyen is a munkahely, annyi , hogy utána kiírtuk az ajtóra hogy ki nem jöhet be.

2018. nov. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm ên is îgy látom.Fõleg neki nem mondanàm el,nem volt eddig köztünk konfliktus,úgy felszînesen jóban vagyok vele,mint a többiekkel,de vêgtelenül rosszindulatù ês hazug ember.
2018. nov. 9. 15:21
 3/10 A kérdező kommentje:
De szerintem az irîgysêg tört ki belõle,egy ideje próbálkoznak,õ beszámolt róla én meg magánügynek tekintem.
2018. nov. 9. 15:22
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

A kérdezőnek: senkinek semmi köze hozzá. Persze nyilván hosszútávon érinti őket az, ha Te majd szülési szabadságra mész, de ezt megoldani pedig a vezetőség dolga.


Viszont külföldön élő, veszélyes vegyszerekkel dolgozó kismama barátnőm, amikor kiderült, hogy nem tudják más munkakörbe tenni, akkor a törvény értelmében valóban nem táppénzen volt otthon, hanem teljes fizut kapott, mert ezt mondja ki a törvény, ha a munkaadó nem tud más munkakört biztosítani, és a munkavállaló így saját hibáján kívül kényszerül otthon maradni. Ilyen értelemben tényleg nincs táppénz-csalás külföldön, hanem még annál is emberségesebb a törvény a veszélyes munkakörben dolgozókkal, mint nálunk a táppénz lehetőségével. De arról szó sincs, hogy bárkitől elvárnák bárhol, hogy a magzatra veszélyes munkakörben húzza végig a terhességét.

2018. nov. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,akkor nem gondoltam rosszul.A vezetõsêg tudja termêszetesen.
2018. nov. 9. 16:15
 6/10 anonim ***** válasza:
27%
4-es nálunk is van ilyen lehetoseg, távolléti díjnak hívják, csak sokan inkább elmennek táppénzre.
2018. nov. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Csak főnöknek meg egy kollegámnak szóltam akivel együtt dolgozok. Többieknek nem, nem sok közük van hozzá, alig beszélünk. Titkárnő sem tudja :)

Mondjuk eddig nem is nagyon vették észre szerintem, lassan 8 hónapos leszek és rendszerint 3-4 hónaposnak hisznek, olyan pici hasam van.

Ne foglalkozz a többiekkel.

2018. nov. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én csak a főnökömnek és a közvetlen munkatársaimnak mondtam, akikkel egy irodában vagyok. Ezen kívül van még kb. 15 munkatársam, nekik nem mondtam, nem is vagyunk napi szinten beszélgetős viszonyban. Nyilván megtudják majd előbb-utóbb, vagy ha rákérdeznének nem titkolnám, de mindenkinek bejelenteni nem fogom.


17hkm

2018. nov. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem. Majd úgyis meglátják! Ez a te privát ügyed!
2018. nov. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!Megnyugodtam így.Úgy letámadott,hogy már kezdtem elszégyellni magam,de megnyugtattatok.
2018. nov. 9. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!