Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mit tennétek, ha még...

Ti mit tennétek, ha még tanultok és teherbe esnétek?

Figyelt kérdés
Ha tanuló vagy és nem dolgozol neked szól a kérdés! Fiatal lányként lehetsz akár 15 éves középiskolás vagy 22 éves egyetemista is, mit tennél, ha tegyük fel teherbe esnél? Megtartanád, elvetetnéd, attól függ kitől lenne, bőven fejtsétek ki a választ kérlek, szülők hogy állnának hozzá, párotok mit szólna szerintetek stb.? Egy felelősségteljes tini tudom figyel a védekezésre, de a kérdés elméleti, bármi megeshet végül is és kíváncsi vagyok mások véleményére. Kort is írjatok légyszi! Illetve fiúk, ha idetévedtek, mit szólnátok, ha a barátnőtök vagy épp az esti buliból egy csaj terhes lenne tőletek?

2018. nov. 10. 15:31
 1/10 anonim válasza:
47%

El kell vetetni.

A élet tapasztalatai szerint a korán jött gyermek általában nincstelenségbe születik, és a fiatal szülők sem tudják kezelni ezt a helyzetet, Ezért aztán az apa lepattan, még nagyobb bajt hagyva maga után. És 1 gyerekkel utána már rohadt nehéz elkelni, egzisztenciát teremteni, a sulit sem fejezed be e miatt ami egész életedet determinálja. Babakocsit toló, sárga buszra váró, nyomorát nem értő anyuka válik belőle.

2018. nov. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Most biztos le leszek pontozva. Elvetetném.

Hogy miért? Nem szeretném feladni az egyetemista éveimet. És tudom magamról, hogy nem tudnék gondoskodni róla. Szüleim biztos, hogy támogatnának anyagilag, ha esetleg úgy döntenék mégis megtartom a babát, de pont miattuk sem hoznám meg ezt a döntést. Nem akarok az ő nyakukra szülni.

18/L

2018. nov. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Hát, nagyon nem mindegy a mikor. 15-16 éves gimisként valószínűleg abortusz lett volna. 22 éves egyetemistaként már megtartottam volna, az akkori párom ma már a férjem, ő is úgy gondolta, hogy ha becsúszik, megtartjuk, bár nyilván eleinte egyikünk se repesett volna, hogy így alakult. Mi már idősebbek vagyunk, 30 évesek, és a második gyereket várjuk, mindkettő tervezett.
2018. nov. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
20 évesen mentem hozzá a férjemhez, egyetem mellett. Szerettük volna, hogy jöjjön a baba, levelezőn folytattam volna a sulit. Sajnos sokat váratott magára, de most sem mondom, hogy jobb így, jó lett volna akkor is. 😊
2018. nov. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Gimnazistaként elvetettem volna, egyetemen már megtartottam volna. Teljesen más élethelyzet a kettő, más lehetőségek vannak folytatni a tanulmányokat, mások a kilátások, sokkal érettebb az ember stb.
2018. nov. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Unokatesóm gimis volt amikor terhes lett, 4.-es, ő megtartotta. A pasija elhagyta, úgyhogy egymaga nevelte a gyereket, de persze a szüleivel lakott. Hát, a szülőknek nem épp a mosoly fagyott az arcukra mikor kiderült a dolog, de végül is az a gyerek is felnőtt, most 20 éves. Azóta lett apja is meg 2 kisebb tesója. Unokatesóm meg felnőttként fejezte be a gimit estin, utána egyetemre is járt, ma már van diplomája, férje, 3 gyereke, jó állása. Szóval nem feltétlenül úszik el az ember élete ha fiatalon vállal babát, csak későbbre tolódnak a dolgok és nyilván nehezebb gyerekek mellett tanulni 30+ évesen mint gyerek nélkül 20 évesen. De nem lehetetlen.
2018. nov. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%

Hát ha olyan hülye vagyok hogy nem tudok normálisan védekezni, képtelen lennék elvetetni, vagy magtartottam volna, vagy örökbeadom, de nem veszem el tőle az életet a saját hülyeségem miatt.


15-16 évesen ne szexeljen aki képtelen alap intelligenciával felmérni a lehetőségeit.


Egyetemistaként más a helyzet hiszen jár a diplomás gyed, ami bár nem sok, de a családival együtt, kis segítséggel már teljesen vállalható.

2018. nov. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Le érettségiztem, viszont egyetem helyett munkába álltam. Először csak egy évet szerettem volna halasztani, hogy ki próbáljam, milyen dolgozni. Megtetszett a dolog, nem keresek rosszul, így nem bánom, hogy így alakult végül is később is tanulhatok még. Stabil párkapcsolatban élek, nem sokára össze házasodunk, bár még nem élünk külön lakás keresésben vagyunk. Én megtartanám gondolkodás nélkül a babát!

Tudom, hogy tanulokhoz szólt a kérdésed, de gondoltam válaszolok, remélem nem baj.

20/L

2018. nov. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%
Válaszolo ebbe a helyzetbe vagy,vagy csak kiváncsi vagy? Jönnek majd az érvek,ellen érvek. le leszek pontozva,mert én rossz helyzet ellenére is,nem lenne szivem elvetetni. abortusz ellenes vagyok
2018. nov. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem kezdjük ott, hogy felelősségteljes tini nem szexel... 15-16 évesen még ő maga is gyerek. Később meg aki akar gyereket az nem védekezik, aki nem akar az meg védekezik. Én sem lettem terhes amikor nem akartam.. de ha valahogy mégis besikerult volna, biztos, hogy megtartom, egyrészt nincs jogom elvenni az életet, másrészt csak olyanokkal feküdtem le életem során akiket szerettem és apának is jók lettek volna. Egyébként meg mindent meg lehet oldani. Barátnőm 16 volt, amikor terhes lett, megtartotta. A fiú persze eltűnt, de a szülei mellette álltak, estin befejezte a sulit, gyereket nevelt, ovis korában még elkezdte az egyetemet. Most a kisfiú már gimis, a barátnőm férjhez ment, tervezik a babát. Nem kell rosszul végződnie.. 26/N
2018. nov. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!