Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális ez a jobb oldali...

Normális ez a jobb oldali alhasi fájdalom?

Figyelt kérdés
Terhességem elején vagyok, pár hét múlva lesz csak esedékes az első uh. Gyakran szokott a méhemnél jobb oldalt fájni, van hogy nehéz a mozgás emiatt. Pihenés vagy pozícióváltás hatására jobb, sokszor elmúlik, van hogy egy egész napig nem is fáj, majd újra jelentkezik. Szóval váltakozó, de azért kellemetlen. Mintha egy szalag vagy vezeték fájna. PL. előző nap/este fájt pár óráig, majd reggel megtapogattam azt a részt, és keményebbnek éreztem mint a bal oldalt. De kívülről megnyomva nem fáj. Ez lehet csak a növekedéstől, szalagok nyúlásától ugye?

2018. nov. 16. 02:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Szerintem normális. Nekem szinte folyamatosan fájdogál valahol a hasam. Az első 3 hétben csak hanyatt fekve nem fájt. És volt, hogy éjszakai fordulásnál felébredtem rá. Persze rágoogleztam és a google mindenhol méhen kívülit írt (ha mozgásra, rázkódásra fáj). Azóta voltam a 0. Uh-n (5 hetesen), még csak petezsák látszott, de az jó helyen van, szóval én megnyugodtam (és azóta igyekszem nem googlezni). Persze, nagyon izgatottan várom a következő ultrahangot, ami majd csak december elején lesz. :)

2018. nov. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Más panaszod nincs? Mert akkor normális. Nekem a bal oldalon fájt, pihenésre kicsit enyhült, de kizárólag egy oldali fájdalom volt. Viszont én elkezdtem barnázni és azt hittem aranyerem lett, annyira fájt a nagy wc, de ezt mind a méhen kívüli okozta. Most ismét várandós vagyok, az elején voltak alhasi szúrkák, enyhe görcsök, feszülés érzés, de nem olyan, mint az elsőnél.
2018. nov. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik méhet rögzítő szalag a lágyéknál található lágyékgyűrűn át lép ki a hasüregből. Teljesen normális, hogy érzed, hiszen nyúlik, feszül. Valószínűleg neked az egyik oldali egy picit rövidebb (ami szintén normális, sosem vagyunk teljesen szimmetrikusak), ezért csak az egyik oldalon fáj. Nagyon szomorú, hogy a kismillió fölösleges papír és reklámanyag helyett amit a kismama kap a terhesgondozás során, legalább egyetlen alap anatómiai áttekintő nincs benne. Legalább csak úgy mégis, hogyan is nézünk ki, aki nem tanulta részletekbe menően, az nem fogja magától tudni. Így nem is csoda, hogy a kismamának fogalma nincsen, hogy mikor miért ott fáj ahol, mi a normális és mi az, ami bajt jelez.
2018. nov. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!