Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez a megnézium jó terhesség...

Ez a megnézium jó terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 16. Hétben vagyok és a ladeevit extra terhesvitamint szedem, viszont mellé szedek külön magnéziumot is ezt: [link]


Az lenne a kérdésem hogy ez jó magnézium mint mennyiség / fajta?


Naponta orvosi javaslatra szedek 2000egység D vitamint


Illetve mi az amit még szedhetnék ezeken kívül?



2018. nov. 16. 13:45
 1/9 A kérdező kommentje:
16hkm
2018. nov. 16. 13:46
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Igen. Jól felszívódó ez a magnézium, én is szedtem.

Szerintem a felsoroltakon kívül más vitaminra nincs szükség.

2018. nov. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Ajánlott szedni. En magnerotot szedtem es elevitet terhesseg alatt
2018. nov. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Nem. Ezzel összevissza ~95 mg elemi mg iont juttatsz be tablettánként.

Terhesen 15 mg/tskg az alapigény.

2018. nov. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
Neked eddig mindenki Magnerotot ajánlott, (háziorvos, védőnő, nőgyógyász), úgyhogy azt szedem és jó is. Orvosi utasításra 2x2-t szedek.
2018. nov. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
*Nekem. Bocsánat
2018. nov. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
A magnerotban harmad annyi magnézium ion van, mint ebben.
2018. nov. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ignis Subdialis ***** válasza:
54%

A Dr Chen 1000 mg magnézium-laktátot, azaz 120 mg tiszta magnéziumot tartalmaz adagonként.

A Magnerot 500 mg magnézium-orotátot, azaz 36 mg tiszta magnézimot tartalmaz adagonként.

Mindkettő magnéziumvegyületnek ugyanolyan jó a felszívódása, de egyszerű matek, hogy melyik ér többet. Tehát igen, ez egy jó magnéziumkészítmény (+ a Magnerot töredékébe kerül), a mennyiséget meg az dönti el, hogy van-e magnéziumhiányos tüneted (izomgörcs - vádli, has pl.). Ha van, nyugodtan emeld az adagot. A ladeevit extrából úgysem szívódik fel a magnézium (magnézium-oxid).

A 2000 NE D-vitaminnal nem vitte túlzásba a doki, ez az az adag, amit egy normál állapotú embernek javasolnak ősztől tavaszig naponta.

2018. nov. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ignis Subdialis ***** válasza:
Megint nem tetszenek valaki(k)nek a száraz és hamisítatlan Tények... ;) De sajnos ettől még ezek maradnak tények és a kérdező által kérdezett magnéziumtermék jó. Mérföldkövekkel jobb a bereklámozott készítményeknél.
2018. nov. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!