Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit költöttetek a 9 hónap...

Mennyit költöttetek a 9 hónap alatt?

Figyelt kérdés
Összesen, orvos, vizsgálatok, szülési pénz, vásárlás stb bármi ami a terhességgel kapcsolatos.
2018. nov. 25. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Pontosan nem tudom, most vagyok 8 hós, remélem nem baj, ha válaszolok, már látom a végét.


Fogadott doki a 4.hónaptól: 12.000/alkalom, összesen kb 7 látogatás nála a végéig, az 84.000


EKG-n voltam egyszer: 5.000


Kombinált teszt 12.héten: 30.000


18 hetes uh: 22.000


Babamozi: 12.000


Többi vizsgálaton sztk-ban voltam.


Vitaminok összesen kb. 20.000, nem szedtem sokat, jól táplálkozok.


Vásárolni pedig vettem egy pelenkázó komódot ismerős asztalos rakta nekem össze, 10.000.

Vásárolgattam mindenféle baba kelléket meg magamnak is terhességgel kapcsolatos dolgokat, terhes farmer volt 12.000, Brendonban Müllerben is ott hagytam az apróságok részére kb 60.000 ft-ot.

Köntös papucs nekem 10.000.


Amit kaptunk család (lánytesóktól) és barátnőktől, tehát ingyen van: légzésfigyelő, kiságy külföldről, kb 70 kg babaruha 0-2 éves korig, 4-5 hálózsák, 5 szoptatós hálóing, babanapló, apróságok.


Ami még hátra van: szülési pénz dokinak 70.000, babakocsi és pár apróság 85.000, a babaszobába akarok egy kis gardróbot meg egy fotelt kb 50.000.


Összesen akkor olyan 470.000 lesz a vége.

2018. nov. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Babakelengye, babakocsi, kismamacuccok/ruhák, bútorok összesen 550 ezer, orvosi vizsgálatok (nőgyógyász, endo doki, laborok, ekg, babamozi, kombinált teszt, stb.) 250 ezer körül lesz a vége, szülésért 80-at adunk majd a dokinak, szülésznőt nem fogadhatunk, de ha elégedettek leszünk az ügyeletessel, akkor 20 körül adunk majd neki. Jóval olcsóbban is kilehetett volna hozni, de több gyereket tervezünk, így mindent megvettünk újonnan.
2018. nov. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

Lányomnál azért sokat, mert első gyerek volt, semmit nem kaptunk sehonnan, mindent mi vettünk meg. Nulláról rendeztünk be gyerekszobát, padlózni, festeni, szőnyegezni kellett, bútorokat csináltatni, mert kicsi helyiség, nem lehet akármilyet berakni. Ez volt legalább 200. Ruháira elképzelésem sincs, mennyit költöttünk, 120 körül biztos (nekem nincs idegem turizni, türelmetlen vagyok hozzá, újakat kapott). Babakocsi 44 ezer volt, ezt elég olcsón sikerült lőni, hordozókendő előre egy 10-es, de később vettem még hurcikat, mert eléggé bejött. Fizetős ultrahangon 3x voltunk összesen 30 ezerért, egyéb babacuccok ilyen max. 50-et tettek még ki. Légzésfigyelő volt ismerőstől 15 ezer, nem is használták.

Kismamaruhára költöttem még vagy 40 ezret, mert semmi nem volt szó szerint, ami rámjött volna a hagyományos ruháimból a leggingseken kívül. Nem hordok bő fazonú cuccokat, így sajna az nem volt opció, hogy majd azok jók lesznek. Orvos nem került sokba, mert végig ingyen vizsgált a kórházban, szülésért kért 60 ezret. Nagyjából szerintem 600 körül jöttünk ki végül.

Most ruhára szintén kellett azért költeni, mert lány után fiam lesz, sok volt a lányos cuccunk. De nem sokat, szerintem kb. 30-40 ezernél járunk. Babakocsit kapott másikat, mert az is lányos, 40 ezerért vettem meg a barátnőmét használtan. Pelenkára csiptetős légzésfigyelő 23 ezer volt, kendőket lecseréltem a lányosakat fiúsra, itt kb nullára jövök ki, mert el is adtam a régieket, egy mei tai-t vettem 25 ezerért még. Egyéb babacuccok 20 körül.

Ami ezúttal sokkal többe került, azok az orvosi költségek. 13 ezer/alkalom, eddig asszem 5x voltam a fogadott dokinál (32 hetes vagyok), plusz az Istenhegyin csináltattam kombinált tesztet, toxémia szűrést, meg 18 hetes UH-t, ez összesen került 70 ezerbe. Egy babamozi kedvezménnyel 10 ezer. Szülés a dokinak 120 lesz, szülésznőnek 50, és a kislányom miatt megcélzom az egyágyas szobát, hogy bejöhessen hozzám nyugodtan, ez 16/éj. Szóval összességében szerintem most is kb. ugyanott tartunk, csak most babacuccokra jóval kevesebbet kell költeni, de drágább az orvosom, és több fizetős vizsgálatot csináltattam, meg most lesz szülésznőm is.

2018. nov. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

Orvosi vizsgálatok: 6x10.000= 60.000Ft

Szülés: 70.000Ft

kismama ruhák: 20.000Ft

Babakocsi: 90.000Ft

Kiságy+matrac: 25.000Ft

Pelenkázó+lap: 10.000Ft

Babaruhák: 30.000-40.000Ft

pihenőszék: 10.000Ft

Babajátékok: 15.000Ft

Babaágynemű+huzat: 20.000Ft

Vitamin+magnézium: 30.000Ft kb.


lehet valamit kihagytam, nem tudom most más hirtelen nem jut eszembe!

mindent újonnal vettünk, de nem mindenből a legdrágábbat! + miután ugye megszületett bőven vásároltunk dolokat :D

2018. nov. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%

Első gyerek 5 évvel ezelőtt:

Orvosi vizsgálatok: 8x3 ezer ft

Uh: 15 ezer ft

Gyógyszerek, vérnyomás mérő, tesztcsík vércukor mérőhöz: 50 ezer ft

Kismama ruha: 30 ezer ft

Fogadott doki: 40 ezer ft

Szülésznő: 20 ezer ft

Babakocsi: 25 ezer ft

Kisagy: 60 ezer ft

Ágyneműk, textíliák: 20 ezer ft

Babaruhák: 30 ezer ft

Legzesfigyelo: 10 ezer ft

Kád, fürdető, egyebek: 10 ezer ft

Cumisüveg, cumi, mellszívó: 20 ezer ft

Ez kb 360 ezer ft plusz biztos van, amit elfelejtettem.


Második terhesség (harmasikrek)

Orvos: 10x5 ezer ft

Uh-k: 140 ezer ft

Gyógyszerek, vitaminok, magnézium: 250 ezer ft

Arabin pesszárium, vércukor mérőhöz tesztcsík: 70 ezer ft

Kismama ruhák: 10 ezer ft

Fogadott orvos: 150 ezret szántunk, de nem fogadta el (fogadott szülésznő nem volt)

Ajándék csomagok a szülészetnek: 40 ezer ft

Babakocsi: 120 ezer ft (hármasikres) + 20 ezer ft (egyes pici kocsi, ha csak egyiküket viszem valamiért)

Kiságy, pelenkázó, matracok: 80 ezer ft

Ágyneműk, textíliák: 50 ezer ft

Ruhák: 20 ezer ft (rengeteget kaptunk, nem is vettünk a születésük óta ruhákat)

Legzesfigyelok, babamérleg, bebior: 40 ezer ft

Mellszívó, cumisuvegek, cumik, sterilizáló: 40 ezer ft

Egyebek: kb 50 ezer ft

Ez így közel 1 millió. Es ehhez hozzájön a rengeteg utazás a speciális uh-kra, kb 50 ezer ft. Bent feküdtem 3 hónapot egy 50 km-re lévő kórházba és szinte minden nap jöttek látogatni a fiunkkal vagy a férjem vagy ha ő dolgozott akkor a szüleim, ez kb 200 ezer ft volt. Végig táppénzen voltam, ez is több százezres kiesés volt.

2018. nov. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A családban úgy 15 év után lett a fiam a következő baba így mindent vennünk kellett.
2018. nov. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na én ellenpélda vagyok :D

Orvosnak eddig nem fizettem. Sztk-ba járok, meg vagyok elégedve.

vitamint az elején szedtem, kb 10.000Ft

Babakocsit, ruhákat 1db-ot nem vettem. Unokahugomtól megkaptuk, nála most 1 éves a baba.

Kiságy 10.000Ft

Még krémek, fürdetők, pelenkák kellenek, de nem hiszem hogy ez olyan sokba lenne.

Szóval idáig nem sokat költöttem (pedig megtehetném, csak feleslegesnek tartom)

2018. nov. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!