Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nektek volt olyan, hogy...

Nektek volt olyan, hogy néhány nehezebb hónap után (anyagilag) mikor jobb lett, több pénz jött be, többet is költöttetek? Ez azért nem olyan nagy felelőtlenség ugye?

Figyelt kérdés

Nem vertük el az összes pluszban bejött pénzt,de azért lazábban költöttünk mint szoktunk.Nem kell nagy összegre gondolni(kb 13ezer ft),meg nem is elkótyavetyéltük,mert a gyerekeknek vettünk rucit,szandit,amire igazából nincs akkora szükség,de tudom,hogy jól fog jönni,meg vásárláskor vettünk több nasit,amit kb soha nem szoktunk.

Csak este belegondoltam,hogy ennek a pénznek is lehet lett volna helye,vagy ezt is megspórolhattuk volna,de párom nyugtatgatott,hogy ne izguljak ezen,mert amúgy igyekszünk nagyon megfogni a pénzt...


2014. júl. 10. 08:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy én felelőtlen vagyok, de ebbe semmi kivetnivalót nem találok.


Mi értelme a mindennapi mókuskeréknek, ha a pénzt nem használjátok, csak kuporgattok. Néha kell egy kis lazítás, vagy nevezd jutalomnak, hogy érezd a jót is.

Sose tudtam kuporgatni, vagy azért összehúzni magam, hogy a számlámon legyen több millió vagy akár több százezer forint. Egy százas jó tartalékba, de a többit feléljük.


Más ezt úgy nevezi, hogy herdálás, én úgy hogy élet, és a munkám gyümölcse. Az utazás, a családdal közös élmények, a szép ruhák stb.

Ha mindig kuporgat az ember semmi öröme nem lesz az életbe, és öregkorába csak olyan emlékei lesznek, hogy elmentem dolgozni, hazamentem, várt a házimunka és aludtam.

Így nem tudnék élni.


Azt javaslom ne vedd ezt ennyire komolyan, mert egyrészt 13 ezer forint nem világraszóló pazarlás, másrészt egy kis nasi belefér.

2014. júl. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi,igen,párom is ezt mondta,hogy néha élvezzük is már a dolgokat.Meg igazából a nagyobb rész a gyerekek ruhájára ment el,aminek örülnöm is kéne,mert oké,direktbe nem volt rá most szükségük,de jó minőségű cuccokat sikerült venni jó áron,leértékelve.
2014. júl. 10. 09:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom ha vannak úgynevezett nehezebb hónapok, akkor én inkább jobban szeretek az elején félretenni hátha megint lesz nehezebb hónap, hogy legyen mihez nyúlni.
2014. júl. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy már csináljátok-e de ha még nem, akkor ajánlom, hogy kezdjétek el vezetni a bevételeket-kiadásokat, és esetleg előre tervezni a hónapban, hogy mennyi jön be (inkább alulbecsülni) és mennyi fog kimenni (felülbecsülve).


Én még egyetemistaként kezdtem ezt, mert alapból nagyon spórolós vagyok, és nagyon nem szívesen költöttem pénzt, még ha volt is bőven. De mikor elkezdtem vezetni, akkor láttam, hogy "ez még bőven belefér, akkor ezt megvehetem" és nyugodtan költhettem, nem éreztem felelőtlennek magam. :)

2014. júl. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

08:54


Aha értem én, élni kell meg élmények meg stb. De ugye ha beüt egy olyan krach amire a 100-as tartalék nem elég(ami kb. semmi a mai világban), akkor nem rohantok fűhöz-fához meg veritek az asztalt, hogy adjon valaki pénzt, mert ti az elmúlt években inkább éltetek?

2014. júl. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, úgy gondolom a te dolgod, hogy eldöntsd, hogy a felélés - tartalékképzés - befektetés bugyrokból melyiket akarod feltölteni, és másnak nem sok beleszólása van.


Az viszont, hogy emiatt felelőtlen vagy-e vagy sem nem itt kell kérdezni. Mert aki költeni szeret az azt mondja, hogy ez az élet, élj a mának, aki meg spórolni, az meg azt, hogy felelőtlenség.


Ha szimpátiát vársz akkor a hasonlóktól megkapod, a spórolósoktól nem. Tényleg ezt akarod? Költs belátásod szerint.


Én a messze spórolósabb fajtából vagyok, szerintem az ideális ha a befektetésed (NEM a fizetésetek!!) többet hoz mint amennyit költesz havonta, szerintem érdemes a fizetésetek jelentős részét eltenni és jó, ha van 1-2 évi (nem havi) tartalékotok ha esetleg a bevételforrásaitok megszűnnek.


Másfelől látom, hogy ez a nagy átlagnak vállalhatatlan, illetve az a 13000 Ft-os összeg, amivel meg most többet költöttetek az kb a semmi kategória. Ha eddig annyival kevesebből kijöttetek, hogy most ez a 13000 nagy pénz, akkor a költekezési szokásaitokkal semmi probléma.

Az alacsony bejövő pénzekkel (fizetés, családi pótlék) viszont igen. Inkább ezen agyaljatok, hogyan tudnátok többet "keresni", mintsem a kiadásokat faragni (már most is elég spártai módon élhettek).

Pl gondolkodhattok először valami (ingyenes, netes) tanulásban, esetleg egy szakmára felkészülésben, ha ez megvan akkor egy jobb állásban. Már egy 20-30 ezerrel többet fizető állás is dobna az életminőségeteken, s akkor elkezdhetnétek félrerakni, biztosítást kötni váratlan helyzetre, stb.

2014. júl. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Aha értem én, élni kell meg élmények meg stb. De ugye ha beüt egy olyan krach amire a 100-as tartalék nem elég(ami kb. semmi a mai világban), akkor nem rohantok fűhöz-fához meg veritek az asztalt, hogy adjon valaki pénzt, mert ti az elmúlt években inkább éltetek?"


Sose kértem kölcsön senkitől, annál sokkal büszkébb vagyok, pedig volt már olyan, hogy 100 Ft jutott egy napra. Ez akkor volt, amikor a cégem tönkrement. Előtte 9 milláért zsebből lakást vettem, meg kocsim is volt, akkor viszont úszott minden.

Ha beüt a baj, akkor mindegy mennyi pénzed van, mint a példa mutatja.

Az alkalmazottaim fizetése után egy fillérem se maradt, sőt még hitelt is kellett felvennem, hogy ki tudjam őket fizetni. Viszont a becsülethez ez hozzátartozik.

Szóval egy év alatt a 16 millás nevezzük "vagyonnak" szóval vagyonomból ott tartottam, hogy lett egy csomó adósságom a szolgáltatók felé. Úszott az autóm, az egész életem.


Mennyit kellene ezek alapján még összekuporgatni? Szerintem mindegy mennyid van. A túl nagy bajra nincs orvosság, a kicsi meg bármikor megoldható.

Ha te kuporgatni akarsz, és nem élni semmit csak fásultan mogorva fejjel utazni a buszon besavanyodva, hát lelked rajta.

Én már megtanultam, hogy addig kell a jónak örülni, amíg benne vagy. Bármikor elvesztheted! Bármennyid van.

2014. júl. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Nem nyugtatgatást vártam,csak frusztrált a dolog,és ki kellett írnom...de már jobb:)

Háát kevés pénzt kell beosztanunk,az biztos,nem mondanám,hogy spártai módon élünk,élnek nálunk rosszabb szituban is,de nagyon nem jut luxusra az biztos.

A bevétel növelésén már rajta vagyunk:)

Igyekszünk spórolni,félretenni,de utolsó válaszolónak azért igaza van abban,hogy semmit nem ér a gürcölés,ha nem élvezzük néha.

2014. júl. 10. 15:41
 9/9 anonim ***** válasza:

Néha élvezni azért nem egyenlő szerintem azzal hogy minden plusz el kell költeni minden hónapban.

Én szerintem bőven lehet mindkettőt együtt.

2014. júl. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!