Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesként munkát keresni...

Terhesként munkát keresni lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

November 1-jén felmondtam a munkahelyemen, mivel sokat kellett túlórázni, amire ráment az összes szabad időm. Úgy gondoltam, hogy pihenek két hetet, ami alatt családlátogatást ejtünk meg, mivel a párom szülei és az én szüleim is messze laknak. Múlt kezdtem el munkát keresni, eddig nem találtam a szakmámban állást. Viszont, hétfőn kiderült, hogy várandós vagyok. Most nagyon aggódok, hogy minél hamarabb találjak munkát.

A legnagyobb aggodalmam, hogy ápolónő vagyok, tehát a munkaköröm elég veszélyes a várandósságomra nézve (vegyszerek, nagy súly emelése stb...).

A másik, hogy egy új munkahelyen nem tudom, hogy hogy reagálnának, ha 2 hónap múlva bejelentem, hogy terhes vagyok. Plusz, ha a próbaidőm 3 hónap, nem pedig 1 (eddig minden helyen 1 volt), akkor ki is rughatnak?

Szerintetek mit tegyek? Inkább sírjam magam vissza a volt munkahelyemre? Ki rughatnak próbaidő alatt terhesség miatt?


2018. nov. 29. 11:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt indoklás nélkül felmondhatja a szerződést mindkét fél. Ha kiderül hogy terhes vagy, akkor szinte biztos így is lesz. Érthető, szerinted nem?
2018. nov. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Próbaidő alatt indoklás nélkül kirúghatnak.


Ha új helyre is mész, annyit lehetsz táppénzen, amennyit ledolgoztál előtte. Szóval ha 2 hónap után akarsz táppénzre menni, nem húzod ki szülésig.


Ha vissza is sírod magad a régi helyre (ami elég nehéz úgy, hogy nem mondod meg, hogy terhes vagy), akkor is új munkaszerződés, újra próbaidő. Szóval azzal sem vagy semmivel sem előrébb...


Esetleg ha jogosult vagy munkanélküli ellátásra, akkor azt ne igényeld, csak szülés előtt, és akkor járni fog csed/gyed.

2018. nov. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Igen, érthető, csak elég rossz így a helyzetem. Most már bánom, hogy a felmondási idő ledolgozásához nem ragaszkodott a főnököm...

Nem is a táppénz miatt írtam, ugyanis áthelyezhetnek másik munkakörbe, ami nem veszélyezhet. (Pl. doki mellé, vagy kordinátornak...)

2018. nov. 29. 11:47
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Lehetséges, de kb esélytelen. Ha nagyon rosszá az anyagi helyzet, érdemes átgondolni, hogy biztosan most kell e gyereket vallalni
2018. nov. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Esetleg megpróbálhatod magad visszakönyörögni, de ez kétesélyes.

Kolléganőmnek felmondási idő alatt derült ki, hogy terhes, neki megszüntették a felmondást így tudott maradni.

A Te történeted kicsit nehezebb, de egy próbát megér.

2018. nov. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
De ha vissza könyörgi is magát, ugyanúgy próbaidővel indul majd.
2018. nov. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Annyira nem rossz az anyagi helyzetünk, de nem szeretnék hónapokra/évekre elesni attól a kis pénztől is, hiszen egy baba elég húzós anyagilag.

Mindenféleképpen meg szeretnénk tartani, mivel korban is ott vagyunk, és elvileg elég kicsi volt az esélyem a babára. (Bár hozzátenném, hogy fogamzásgátlót szedtem...)

2018. nov. 29. 11:52
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen, próbaidővel indulnék, de a volt munkahelyemen egy hónap volt a próbaidő. Egy hónap alatt könnyebb eltitkolni. Plusz, a volt munkahelyem nem egy kórház, hanem egy véradó intezmény, tehát ott a terhesség vége fele kéne csak elmennem táppénzre.
2018. nov. 29. 11:55
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem fogadd el, hogy a sors adta. És BÖLCSEN megvéd az ápolónői nehéz munkától, betegek közt való nehéz szolgálattól, megvédi a születendő embert. (ha keresel is-valami adminisztrátori -recepciós állást keress)
2018. nov. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%
Ha fél éves lesz a baba, akkor az apuka kérhet gyedet a fizetésén felül, ha megfelel a félteleknek, tudtad?
2018. nov. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!