Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi értelme van a down kór...

Mi értelme van a down kór szűrésnek?

Figyelt kérdés
Nálunk, Somogy megyében, a 12.héten leveszik a vért, amiből a down kórt vizsgálják, de az eredményt, csak 6 héttel később tudom meg.Akkor mi értelme. Tegyük fel, ha down kórós a pici, mit csináljak vele, a 18-20. héten? Szüljem meg a beteg babát?én nem ilyen életet szánnék neki, úgy-hogy nem értem...
2008. nov. 6. 12:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%

Szia! Indokolt esetben a terhességet később is meg lehet szakítani. Ha meg nem veteted el, akkor meg fel tudsz rá készülni.

ÜDv.

2008. nov. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
66%

Nem lehet meggyorsítani az eredményt? Nálunk 2 héte alatt megvan. Próbálj utánakérdezni, hátha tud segíteni az orvosod. A 6 hét szerintem is baromi hosszú!

Minden jót!

2008. nov. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
69%
Ez a kérdés bennem is felmerült, nekem azt mondták, hogy ha beteg lenne a pici akkor meg kell szűlni, viszont nem kell eltemetned, hanem a kórház intézi a továbbiakat.
2008. nov. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan az a lényege, ha megvan az eredmény és esetleg beteg a baba az anyukát nemkötelezik már arra, hogy megtartsa, mármint a 18. hét után..és valóban fel lehet rá készülni is, illetve van idő gondolkodni..

Amikor nem voltilyen vizsgálat, akkor csak megszülettek a beteg babák és amikor a szülő meglátta jól ott is hagyta a kórházba, ezért a gyivi tele van down -kóros betegekkel, ellenben ha azok a szülő tudták volna, hogy beteg lesz és nekik nem kell akkor el vették volna, vagy segítették volna a felkészülést, és most családban nevelkednének..jobbik esetben.

Nálunk 12.héten nyaki redő, 16. héten afp, 18.héten uh--ezek együttesen adnak eredményt.

2008. nov. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
26%
Lányok, a baba nem macska, hogy azon filózzunk, megtartsuk-e vagy nem.
2008. nov. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Most van egy uj rendelet.A 12 hetes uh után leveszik a vért ebből is a down kort nézik a nyaki redő és ez a vérvizsgálat együttesen pontosabb eredményt ad.Ezt a 13.6 hetesig veszik le.Ezek után jön még az afp is.Nekem tegnap vették le.Azt is elmondták ez igy ingyen van,de ha én kérném 30-40 ezer ft lenne.Persze,hogy belementem.Ez csak 1 szurás és ha ne adj isten beteg lenne én elvetetném.Kövezzetek meg ezért,én abortusz ellenes vagyok,de itt a gyermek érdekeit kell nézni.Milyen élete lenne ebben a világban?
2008. nov. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
61%

Azért ilyen hosszú a várakozási idő, mert a vért kiküldik Angliába.

Eléggé elmaradott egy valami...

Itthon is kitalálhatnának már egy erre specializálódott labort.

2008. nov. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
62%
A dokim azt mondta, ha bármi baj van, a 20-21.hétig közbe tudnak lépni (műtét).
2008. nov. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
A down kór szindrómát nem lehet műteni, és nem is gyógyítható, kedves utolsó válaszoló
2008. nov. 6. 13:03
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezőnek üzenem, hogy az utolsó hozzászóló a mamára gondolt, hogy lehet műteni, vagyis elvetettni a babát!!!!

Mert van rá lehetőség! És szerintem még mindig jobb, ha kiderül, hogy Down-os a pici és elveteted, minthogy megszülőd és otthagyod valahol vagy gyivi-be dugód! Mert az neki sem boldog élet!

2008. nov. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!