Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi értelme van a magzatmozgás...

Mi értelme van a magzatmozgás számolásnak a 32. hét után?

Figyelt kérdés
Ez már a második terhességem, az elsőnél is kellett számolni ébredéstől a tizedik rúgásig, a betöltött 32. héttől. De ennek mi értelme van?? Nem az a lényeg, hogy naponta mozogjon? El is felejtem sokszor számolni reggel, mikor csinálom a dolgaimat. Nem mindegy hogy reggel már az első órában megvan a 10 mozgás, vagy du. 1-ig?? Tudja valaki, hogy ez mire jó?
2011. aug. 17. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:

arra van, hogy stresszeljék a kismamákat, szerintem semmi értelme.

Nekem szerencsére egyik gyereknél sem kellett, nem fárasztottak ilyenekkel. Mindig csak megkérdezte a doki, hogy mozog eleget? mondtam igen. ennyit a mozgásokról.

pedig mindkét terhességemnél más dokim volt, és a védőnőnk is más volt. tehát két védőnő, két orvos sem stresszelt ezzel.

2011. aug. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Engem mondjuk egyáltalán nem stresszel, beikszelek egy időpontot, amit gondolok nagyjából és kész. Csak kíváncsi lennék van-e valami orvosi magyarázat erre?
2011. aug. 17. 10:28
 3/9 anonim ***** válasza:
Ennek tényleg nem sok értelem van- én kaptam egy táblázatot a védőnőtől, hogy du 5-kor számoljam mennyi idő után van meg a 10 de ő is azt mondta, hogy a lényeg, hogy 5 és 9 óra között meg legyen a 10, mert ha addig nincs az baj. Amúgy én is kb-ra x-szelek... :-))
2011. aug. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jujj, ez nekünk kimaradt, mindkétszer. Annyit kértek, hogy ha sokáig semmire se hajlandó megmoccanni a kicsi, akkor menjünk be uhra, de min szívhangot keresni.
2011. aug. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez baromság, tőlem nem kér ilyet sem a doki, sem a védőnő. Csak stresszelik vele a kismamákat. Ha gond lenne, úgyis éreznéd, azt meg alapból érzed, hogy odabenn hogy mocorog a baba!
2011. aug. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Így meg aztán tényleg nincs értelme, ha valakitől reggel kérik, valakitől délután, valakitől meg soha....
2011. aug. 17. 11:20
 7/9 anonim ***** válasza:
sosem számoltam a 2 terhességem alatt, nem is mondta senki, hogy kellene
2011. aug. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Megnéztem mind a két kis könyvemet, 34.héttől van a táblázat benne, h-v reggel-délben-este és összehúzódások:)

Tök üres:D és nem hiányolta senki se, hogy nem töltögetem.

2011. aug. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmi értelme nincs.
2011. aug. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!