Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen gyógyszert szoktak...

Milyen gyógyszert szoktak adni terhesség első harmadában hugyúti fertőzésre, illetve hugycső gyulladásra?

Figyelt kérdés
Terhességem 11. hetében járok és a dokim jelenleg külföldön van. A laborvizsgálat kimutatta, hogy a vizelet üledék vörösvértes 9-et mutatott a megengedett 2-3 helyett. Ez állítólag valami vese, vagy hugycső fertőzésre, esetleg vesemedence gyulladásra utalhat. Mit tesz ilyenkor a doki? Mit lehet természetes úton tenni?
2010. jún. 27. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia!Természetes úton?Nekem a védőnő kamillateát javasolt.Ne ízesítsd,csak simán idd lassan kortyolgatva,melegen.Aztán amikor pisilned kell ne menj el rögtön a wc-re,hanem egy kicsit tartsd bent.Valamennyire nekem jó volt.Egyébként ilyenkor,ha húgyúti fertőzésed van,kerüld a sós fűszeres ételeket,és a szénsavas üdítőt.De orvos mindenképpen lásson.Lehet,hogy fog valami homeopátiás szert ajánlani,mert gyógyszert ilyenkor még nem lehet.
2010. jún. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem Augmentint írtak, az elvileg nem veszélyes a babára.
2010. jún. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben természetes úton semmit, háziorvoshoz elmenni,mert felszálló fertőzés vetélést okozhat
2010. jún. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos penicilin érzékeny vagyok, az Augmentint nem szedhetem, de van itthon, a kisfiamnak. Holnap felhívom a háziorvosomat, mit javasol.
2010. jún. 27. 21:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia!Én is fel voltam fázva az első trimeszterben.A háziorvosom Amoxycillint írt fel, és gyakorlatilag 3 nap alatt meggyógyultam.De sajnos azt te nem szedheted, mert penicillin származék.Viszont vannak még olyan antibiotikumok, amit lehet terhesen szedni, és nem penicillin.A védőnőm is azt mondta, hogy ha szükség van gyógyszerre, be kell venni.És hogy nagyon sajnálja azokat a kismamákat, akik egy fél szem fájdalomcsillapítót sem mernek bevenni.Mindenképpen menj orvoshoz ( akár helyettesítőhöz is), mert ezt ki kell kezelni.A szövődmény sokkal durvább, és komoly bajokat tud okozni.Gondolj bele, mi van akkor, ha a gyulladás felterjed.Ne kísérletezz házi praktikákkal!Inkább kezeld ki magad 2-3 nap alatt.
2010. jún. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Monural vizeletfertőtlenitő

Nincs benne penicilin, de csak receptre kapható, mindenképpen menj el orvoshoz!!!

2010. jún. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem a 20. héten volt húgyúti fertőzésem,augmentint kaptam,az nem segített,váltottunk zinnatra,azt végigszedtem,de nem volt az igazi. Ekkor egy barátnőm mondta,hogy Ő végig tőzegáfonya kapszulát szedett,teljesen természetes és kimondottan húgyuti fertőzésekre való. Nekem is ez segített,2-3 napja szedtem 3szor 1-et és már jobb volt.Azóta is szedem,napi 2 szemet,hogy ne legyen újra ilyen.De doki is lásson szerintem.Boldog babavárást.32 hetes kismama
2010. jún. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megkérdezem a háziorvosomat! Boldog babavárást minden kismamának. (32, 11+2)
2010. jún. 30. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!