Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális az állandó éhségérzet...

Normális az állandó éhségérzet terhesség vége felé?

Figyelt kérdés
Bármit eszek,éhes maradok. Este 9-kor 1 egész pizza volt a vacsim,de már 5-kor felébredtem,mert annyira éhes voltam. 36 hkm
2018. dec. 14. 06:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Normális.
2018. dec. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet a terhességre is fogni, de az sem mindegy, mit és hogy eszel. Ha arányaiban főleg szénhidrátot (pékáru, rizs, tészta, krumpli... és gyümölcsök), az hamarabb jóllakat, de hamarabb is leszel éhes, amikor leesik a vércukorszinted. Arányaiban egyél inkább több fehérjét (hús, hal, tojás, nem cukros tejtermékek, magvak) és rostosat (zöldségek) és némi zsírt is, és többször, 3 óránként keveset, ne egy egész pizzát :) Ha nem alszol eleget, az is okozhat éhségérzetet.
2018. dec. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem 37 hetesen kezdodott el az a harmadik babaval, hogy kb 3 orankent olyan ehes lettem, hogy rendesen korgott a gyomrom, mintha egy napja nem ettem volna.

Mondjuk en elotte is igyekeztem tobbszor keveset enni, mert nagyon egett a gyomrom az egesz terhesseg alatt, az egesz pizzara meg gondolni sem mertem volna, de lefekves elott meg egy szeletre sem, mert azzal kinyirtam volna magam.

De ettol meg ettem eleget addig is, akkor viszont keves lett, ami addig eleg volt.

Foleg az ejszaka lett rossz, mert nem aludtam rendesen mar hetek ota, akkor viszont az ejszaka kozepen az ebrenlethez durva ehseg is tarsult.

En ettem ilyenkor, de csak annyit, amennyi eleg volt. Volt, hogy egy szendvicset, volt, hogy muzlit tejjel, vagy epp mogyorot/mandulat almaval, ilyesmit. Azutan vissza tudtam aludni es reggelig kibirtam. :)

Az az erdekes, hogy hiaba ettem tobbet es surubben, nekem az lett vegul az utolso het (meg kellett inditani a szulest), megsem hiztam semmit azon a heten, elotte sem sokat, de a heti fel kilol megvoltak.

Szoval biztosan igenyelte a testem azt a plusz kaloriat, mert el is hasznalta. :)

Lehet, hogy az elso ket terhessegemnel is volt ilyen, de nem emlekszem mar, reg volt.

Szerintem ha ehes vagy, akkor egyel, de azert nem mindegy, hogy mit. A pizza pl tipikusan olyan etel, amibol hiaba eszel ketszer annyit, munt kellene, csak megporget hirtelen, majd leesik a vercukorszint. Nalam ugyanez van, ha tesztaetelt eszek, vagy krumplit. 2-3 ora mulva ehes vagyok ezek utan.

2018. dec. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!