Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség

A kérdés

Kismamik, anyukák. Hogyan zajlik az NST viszgalat?

Valaki esetleg eltudja nekem reszletesen mondani hogyan zajlik az NST vizsgalat? 20 hetes vagyok tudom meg nekem ez a vizsgalat nagyon odebb van de egyszeruen annyira kivancsi vagyok. Neten rakerestem de minden oldal mast ir es nem mindenbol tudtam kimenni es inkabb szemelyes tapasztalatok erdekelnenek, hogy hogyan zajlik mit csinalnak es miket neznek meddig tart hova teszik a muszereket,( nem sok mindent tudok sajnos csak egy-egy aprosagot) aki szivesen megisztana velem annak nagyon koszonom, barmilyen valaszt varok ami ezzel kapcsolatos es reszletesen is :)

Keress kérdéseket hasonló témákban: NST, kismama, anya, élmény, baba, mozgás

2018. dec. 21. 08:06  Privát üzenet  

A válaszok

2 kis műszert raknak a hasadra, az egyik a méhtevékenységet nézi, másik a baba szívhangját

nálunk oldalasan kellett feküdni, ha régebbi gép, akkor kapsz a kezedbe egy gombot, amit megnyomsz,ha érzel magzatmogzást 😊

és egy papírt fog közben nyomtatni(mint az ekg papir) amiből kiderül van e fájásod- keményedésed..stb. és közben a baba szívhangja,hogy alakul

20perc az egész, közben nem lehet telefonozni..legalábbis itt a kórházban ki van írva

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2018. dec. 21. 08:20 Privát üzenet

Nem tul erdekes vizsgalat. :)

Ket tappancsot raknak a hasadra, ebbol az egyiket oda, ahol a baba szivhangha erosen hallhato.

Kapsz egy nyomogombot es amikor erzed a magzatmozgast, akkor meg kell nyomni a gombot.

Kozben a grp grafikonon vezet ket dolgot, az egyik a baba szivmukodese, a masik pedig a mehtevekenyseg (ha pl osszehuzodas van).

Ha nyomod a gombot, akkor az a grafikonon jelezve van.

A lenyege az egesznek, hogy a baba hogyan reagal (hogyan valtozik a szivmukodese) a sajat mozgasara, valamint pl az osszehuzodasra. Csokken a szivmukodes, majd begyorsul es visszaall a normalisra. Szoval ugral, valtozik, de nem mindegy, hogy hogyan es milyen mertekben.

Az orvos/szuleszno latja, hogy a baba reakcioja megfelelo-e vagy sem. Ha nem, akkor az utalhat arra, hogy gond van, pl nem jo az aramlas, nem kap eleg oxigent a baba, nem erzi jol magat.

Inditott szulesnel pl ha oxitocint is adnak, akkor azert szoktak folyamatosan monitorozni, mert a kintrol kapott hormonra nehany baba nem jol reagal, ez latszik igy es eljon az a pont, amikor vagy le jell allitani a hormont, vagy ki kell venni a babat.

Nekem fel oras vizsgalatok voltak altalaban.

A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont 2018. dec. 21. 08:23 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Koszonom szepen en is valami ilyesmit olvastam de a szemelyes elmenyt jobb olvasni. Annyira varom a picit es biztos orulni fogok ha az orvosok mar nezni fogjak a reakcioit es a kis szivet :) koszonom szepen halas vagyok:)

# 3/7Időpont 2018. dec. 21. 08:32 Privát üzenet

2-es vagyok.

Jah, az kikaradt, hogy eddig harom helyen szultem es gombnyomogatas csak akkor nem volt, amikor csak siman monitoroztak (pl az inditott szuleseimnel, vagy amikor be kellett fekudnom megfigyelesre). Kifejezetten nst-n en mindenhol kaptam gombot, de ezek szerint mar van olyan is, amelyiknel nem kell.

A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 2018. dec. 21. 08:57 Privát üzenet

Azért olyan sokat ne várj tőle. Orvos jó esèllyel a közeledbe nem lesz.

Egy szülésznő felteszi rád a tappancsokat, ott hagy, majd 20-25 perc múlva visszajön és leszedi. Kezedbe kspod a papírt és viszlát.

És tulajdonképp ennek kell örülni, mert ez azt jelenti hogy minden oké.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont 2018. dec. 21. 09:19 Privát üzenet

Nálunk egy nagyobb tappancs van. Felkeni az ultrahangos cuccot a pocidra, majd a "tappanccsal" megkeresi a babát.

A tappancsot te tartod a helyén. A másik kezedbe kapsz egy ilyen kis valamit, amit le kell nyomni, ha érzed, hogy mozog.

Ülve szokták, ha nem jön úgy be, akkor fekvés van. :D

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont 2018. dec. 21. 09:23 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek :)

# 7/7Időpont 2018. dec. 21. 09:24 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
34-35 hetes Kismamik hogy érzitek magatokat? 😊😍
Hogy vagytok 35. hetet elkezdő kismamik?
Kinek volt hasonló keményedése a 34. hètben? Kismamik, Anyukák vélemény?! ❤️ Mit figyeljek?
27 hetes terhes kismamik, hogy vagytok?
Hogy vagytok ma kismamik, hogy bírjátok ezt a frontot? 36+2hetes kismami
Kismamik! 21 hetesen (ikrekkel) sokszor éreztetek mozgásokat? Miért van az hogy egyik nap sokszor érzem, másnap meg alig? Aggódom!

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Terhesség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!