Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, anyukák. Hogyan...

Kismamik, anyukák. Hogyan zajlik az NST viszgalat?

Figyelt kérdés
Valaki esetleg eltudja nekem reszletesen mondani hogyan zajlik az NST vizsgalat? 20 hetes vagyok tudom meg nekem ez a vizsgalat nagyon odebb van de egyszeruen annyira kivancsi vagyok. Neten rakerestem de minden oldal mast ir es nem mindenbol tudtam kimenni es inkabb szemelyes tapasztalatok erdekelnenek, hogy hogyan zajlik mit csinalnak es miket neznek meddig tart hova teszik a muszereket,( nem sok mindent tudok sajnos csak egy-egy aprosagot) aki szivesen megisztana velem annak nagyon koszonom, barmilyen valaszt varok ami ezzel kapcsolatos es reszletesen is :)

2018. dec. 21. 08:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

2 kis műszert raknak a hasadra, az egyik a méhtevékenységet nézi, másik a baba szívhangját

nálunk oldalasan kellett feküdni, ha régebbi gép, akkor kapsz a kezedbe egy gombot, amit megnyomsz,ha érzel magzatmogzást 😊

és egy papírt fog közben nyomtatni(mint az ekg papir) amiből kiderül van e fájásod- keményedésed..stb. és közben a baba szívhangja,hogy alakul

20perc az egész, közben nem lehet telefonozni..legalábbis itt a kórházban ki van írva

2018. dec. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tul erdekes vizsgalat. :)

Ket tappancsot raknak a hasadra, ebbol az egyiket oda, ahol a baba szivhangha erosen hallhato.

Kapsz egy nyomogombot es amikor erzed a magzatmozgast, akkor meg kell nyomni a gombot.

Kozben a grp grafikonon vezet ket dolgot, az egyik a baba szivmukodese, a masik pedig a mehtevekenyseg (ha pl osszehuzodas van).

Ha nyomod a gombot, akkor az a grafikonon jelezve van.

A lenyege az egesznek, hogy a baba hogyan reagal (hogyan valtozik a szivmukodese) a sajat mozgasara, valamint pl az osszehuzodasra. Csokken a szivmukodes, majd begyorsul es visszaall a normalisra. Szoval ugral, valtozik, de nem mindegy, hogy hogyan es milyen mertekben.

Az orvos/szuleszno latja, hogy a baba reakcioja megfelelo-e vagy sem. Ha nem, akkor az utalhat arra, hogy gond van, pl nem jo az aramlas, nem kap eleg oxigent a baba, nem erzi jol magat.

Inditott szulesnel pl ha oxitocint is adnak, akkor azert szoktak folyamatosan monitorozni, mert a kintrol kapott hormonra nehany baba nem jol reagal, ez latszik igy es eljon az a pont, amikor vagy le jell allitani a hormont, vagy ki kell venni a babat.

Nekem fel oras vizsgalatok voltak altalaban.

2018. dec. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen en is valami ilyesmit olvastam de a szemelyes elmenyt jobb olvasni. Annyira varom a picit es biztos orulni fogok ha az orvosok mar nezni fogjak a reakcioit es a kis szivet :) koszonom szepen halas vagyok:)
2018. dec. 21. 08:32
 4/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Jah, az kikaradt, hogy eddig harom helyen szultem es gombnyomogatas csak akkor nem volt, amikor csak siman monitoroztak (pl az inditott szuleseimnel, vagy amikor be kellett fekudnom megfigyelesre). Kifejezetten nst-n en mindenhol kaptam gombot, de ezek szerint mar van olyan is, amelyiknel nem kell.

2018. dec. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért olyan sokat ne várj tőle. Orvos jó esèllyel a közeledbe nem lesz.

Egy szülésznő felteszi rád a tappancsokat, ott hagy, majd 20-25 perc múlva visszajön és leszedi. Kezedbe kspod a papírt és viszlát.

És tulajdonképp ennek kell örülni, mert ez azt jelenti hogy minden oké.

2018. dec. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk egy nagyobb tappancs van. Felkeni az ultrahangos cuccot a pocidra, majd a "tappanccsal" megkeresi a babát.

A tappancsot te tartod a helyén. A másik kezedbe kapsz egy ilyen kis valamit, amit le kell nyomni, ha érzed, hogy mozog.

Ülve szokták, ha nem jön úgy be, akkor fekvés van. :D

2018. dec. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek :)
2018. dec. 21. 09:24
 8/8 anonim ***** válasza:

Ugyanezt tudom írni, annyi eltéréssel, hogy Székesfehérváron nincsen fájásfigyelő tappancs normál NSTnél, csak amikor szülés közben monitoroznak, de van gombnyomkodás, szülésnél az utóbbi nyilván nincs. :) és itt ugy van, hogy 3 kismama megy be egyszerre, 15 percig mérik, utána vérnyomásmérés. Ha magas a vérnyomás, kimész pohárba pisilni, nincs-e fehérje. Ha van, akkor nem tudom, nekem nem volt még..gondolom gyorsan megvizsgálnak. Ha kész az NST, meg kell várni a kiértékelő orvost, ez elég sok idő. Ha a görbe nem volt jó, ultrahangoznak. Sokan mennek NSTről szülni..

Ha a baba egyáltalán nem mocorgott, aludt a vizsgálat alatt, kiküldenek sétálni, csokit enni, stb, mert akkor értékelhetetlen. Újra bemész, leülsz, tappancs fel, gomb a kézbe. Ismerek olyat, akinek ez egész délelőttös program.

Ha a terminust túllépted, naponta kell menni...amúgy meg a 38.héttől (régebben 36.tól) hetente.

2020. febr. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!