Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyen szomorúság terhesen?

Ilyen szomorúság terhesen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Eléggé furán érzem magam mostanában... Elég pörgős életünk volt a férjemmel mielőtt terhes lettem, sokfelé jártunk, mindig a barátainkkal voltunk, buliztunk... Miota úton van a baba, unalmasnak tartom magam, ugye nem jarunk sehova, elég nehéz a terhességem, sokat hányok, szinte mindig aludnék. Emiatt sokat szomorkodom, sírok is néha... Pedignagyon nem ilyen ember vagyok... Szerettük volna a babát, ezért sem értem magam... Más is volt hasonlóképp? Szerintetek jogy lehetne kicsit észhez téríteni magamat?
2018. dec. 25. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A terhesség önmagában nem ok arra, hogy be kelljen zárkózni, de nem mindenki viseli egyformán.

El kell fogadni hogy most ennyit bírsz. Nem tudom hány hetes vagy, de talán nem is lesz így végig, és még új erőre kapsz.

Annyi programra menj, amennyi jól esik.

A baba most az első, ezt a normális barátok megértik.

2018. dec. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A hányós, alvós időszak általában elmúlik. Én utána elég aktív voltam jópár hónapig. Meg a hangulatod is változni fog.
2018. dec. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én alapból nem vagyok az a nagy menőkés, viszont a 24. hétig mindig volt valami, először bevéreztem, aztán rossz helyen tapadt a méhlepény, mire fentebb került fenyegető vetélés lett a következő, amit megnyertem, szóval kb. volt minden, és alapból veszélyeztetett terhesként kezdtem nőgyógyászati betegség miatt...én ezen sírtam nagyon sokat, mert rengeteget mozogtam előtte, így meg már az elején le lettem tiltva mindenről, maradt a séta, emiatt nagyon frusztráltnak éreztem magam, főleg mikor erre rájött, hogy fektettek 2-3 heteket. Mindig arra gondoltam, hogy más kismama végigsportolja a 9 hónapot, hetente kirándul, stb, én meg ilyen szerencsétlen vagyok, hogy ennyit sem bírok. Aztán szerencsére megértették velem, hogy minden várandósság más és más, emiatt nem kell magam rossznak érezni. Most már valahol úgy érzem ez az első lépés, hogy háttérbe szorítod a saját igényeid a gyermeked igényei miatt, ami ugye később is elkerülhetetlen lesz bizonyos mértékig (nem teljesen!). Kilenc hónapig próbálok mindent úgy csinálni, hogy egészségesen szülessen, pl nem most fogok kilométereket futni, ha az orvos megtiltja, szülés után még lesz rá jópár évem, hogy azt csináljam. Te is majd ha megszületik a baba megint járkálhatsz szórakozni a barátokkal, nyilván nem teljesen ugyanúgy, mint baba előtt, de emiatt nem kell magad rosszul érezni, ha a kilenc hónapot másképp, kicsit magadra és a babára figyelve töltöd el. Szerintem idővel nálad is el fog múlni ez az érzés. A másik pedig, hogy nem tudom mennyi idős vagy, de a várandósság alatt vannak olyan szakaszok, amikor kevésbé leszel fáradékony, akkor ha jól esik és persze nincs semmi komplikáció, nyugodtan lehet majd járkálni. Bocsi ha hosszú lett, kellemes ünnepeket és boldog babavárást.
2018. dec. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hű én nem akarlak elkeseríteni, hanem csak a saját tapasztalatom miatt felvilágosítani: ez sokkal rosszabb lesz amikor megvan a baba. :/ Tudom, azt hiszed, hogy majd ugyanúgy jöttök-mentek de ez minimum 1 évig nem így lesz. Dettó ugyanilyen pár voltunk... Aztán amikor megszületett a kisfiam, utána esett le, hogy tényleg teljesen megváltozott az életünk, a kapcsolatunk, és hogy ez micsoda önfeladást igényel. Kőkemény depresszióba csúsztam miatta, ami persze terhesen se szerencsés, de amikor ott a baba még rosszabb. Aktívan foglalkozni kellene vele, mosolyogni rá, örülni neki, szeretgetni... én meg ott voltam, mint egy kupac szomorú szar...


Kérlek áldozz időt arra, hogy önismeretet fejlessz és tudatosítsd, hogy REÁLISAN mivel jár egy kisbaba nevelése. Érezd át és fogadd el, hogy a dolgok egy időre nagyon megváltoznak, de pár év és gazdagabb lehet minden programotok, amikor már egy tok jó arc kis emberrel csináljátok :) Addig pedig legyél önmagad legjobb verziója, legyél a legjobb anyuka amire csak képes vagy, hogy a legtöbbet hozd ki a gyermekedből.

2018. dec. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4-el nem értek teljesen egyet.

Szerintem pont a szülés után ha összehangolódtatok, olyan fél éves koráig tök jól lehet jönni-menni programozni. Egyes rugalmas babával még tovább is.

Utána jön a fix napirend, ami röghöz köt, olyan másfél-két éves koráog.

És nekem csak (négy) szoptatóy babával vsn tapasztalatom, de ha tápis kesz, vagy elválasztódik korán, akkor még hamarabb szabadabb lesz az élet.

2018. dec. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!