Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon meg vagyok fázva....

Nagyon meg vagyok fázva. Ömlik az orrom (egyébként is szénanáthás vagyok), mostmár a torkom is fáj.24 hetes vagyok. Mit tehetek, mert nagyon rosszul érzem magam?

Figyelt kérdés
Van valami amit be lehet szedni ilyenkor? Mivel szénanáthás vagyok, minden nap volt eddig is egy-két óra, amikor nagyon fojt az orrom, de azt még elviseltem. Most viszont megfázhattam, mert egész nap folyamatosan ömlik, és elég vízszerű. Amikor a fiamat (aki kilenc hónapos) etetem és pelenkázom be kell tömni az orromat papírzsepivel, mert annyira ömlik, és hát nem tudom az orromat törölgetni. Nagyon gáz. Úgy érzem a fejem tele van, és nagyon fáradt vagyok, mert egész éjszaka nem tudtam aludni. A pocakomban ott a kistesó, ezért nem szívesen vennék be erős gyógyszert. Eddig kamilla inhalációt csináltam, de nem sokat ért. Van valami ötletetek? Korábban van aki írt homeopátiás szereket. Ezek tényleg használnak?
2008. nov. 7. 07:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igyál sok forró citromos mézes teát. Szeletelj hagymát, s abba hajolj bele, kitisztul tőle az orrod. Majd edd meg májkrémes kenyérrel, vagy amivel szereted. Napközben mindig kapj be egy fokhagymát. Felszeletelt hagymát keverj össze mézzel, s azt is eheted.

Háziorvos nem tudom felír-e ilyenkor valamit, lehet hogy ő is inkább házi praktikákat javasol, mert lázas nem vagy, "feleslegesen" nem töm beléd gyógyszert.

Homeós bogyót patikában adnak recept nélkül, ha hiszel benne lehet hat, de az is csak 2-3 nap múlva, s marék számra kell enni . NEkem nem igazán jöttek be . Jobbulást

2008. nov. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem is a hagyma, fokhagyma, mézes tea nagyon sokat segít. Én 6 hetesen voltam nagyon náthás és ezek segítettek. Szerintem az a jó, ha Te is pucolod meg a hagymát az is segít a "tisztulásban". De bevallom én kombináltam homeopátiás gyógyszerrel (persze beszéltem a dokimmal), mert a nátha nálam csúnya köhögéssel zárult, de szedtem két napig és elmúlt (köhögés csillapító szírup volt)!

Jobbulást Neked! Boldog babavárást!

9 hetes kismama

2008. nov. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket. Tömöm a teát, és enni fogok foghagymát is. Még mindig elég szarul vagyok, de valahogy majd csak túlélem. :-)
2008. nov. 7. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!