Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire torvenyszeru ikerterh...

Mennyire torvenyszeru ikerterhessegnel, hogy lesz komplikacio?

Figyelt kérdés

12 hetesek vagyunk es nagyon felek a terhessegtol igy hogy ikreket varunk. Toxemia, mehszajkinyilas, koraszules... konkretan rettegek, mivel ikrekkel erre nagy az esely:(

Igazabol arra lennek kivancsi, hogy masoknal milyen volt a terhesseg, volt e komplikacio? Nyilvan ikres anyukakra gondolok:)



2018. dec. 26. 17:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Kolléganőm volt ugyanígy. Annyira ráparázott a dologra (pedig volt már 3 gyereke, csak egyik se iker), hogy azt mondta már szülés előtt szülés utáni depressziója lett.

A kicsik a 38. hétre születtek, spontán indult szülés, tökéletesen egészségesek voltak. A kolléganőm intenzívre került magasvérnyomással, 1 hetet feküdt bent, vele se volt később semmi.

2018. dec. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kéne ennyi hülységet összeolvasni/meghallgatni, mert ezzel csak magadat bolondítod meg.

Nekem az ikertehességem volt az, amelyik a legsímábban zajlott, az égvilágon semmi probléma sem volt vele.

2018. dec. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Terhes patológián dolgozok, őszintén sok függ az slkati kérdéstől, és hogy mennyire vigyáz magára a kismama de több a koraba mint az időre született ikerterheségeknél.
2018. dec. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

35 hétre születtek az ikrek császárral, pre-eklampsiám volt.

Egy hónapig voltak koraszülött osztályon, és voltak egyéb gondok is, de egy éves korukra kimondták, hogy egészségesek.

Mára 8 éves, okos, ügyes nagyfiúk.


Vigyáztam magamra, 22. hétig dolgoztam, magzatvédőket szedtem, magánorvoshoz jártam, mindent megcsináltam, ami ajánlott volt.


Nem lehet tudni, kinél mi a végkimenetel, ez tény.

A rettegést viszont fejezd be! Nagyon rosszat tesz mindnyájatoknak! A placenta is úgy dolgozik legjobban, ha a kismama nyugalomban van! Másrészt mindig lesz aggódnivaló, akkor főleg, ha már megszülettek, és nődögélnek! Bocs, de EZ a reális, nem az, hogy már most aggódsz, mikor még minden rendben van... :)


jó egészséget kívánok!

2018. dec. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Szia, én most vagyok 22 hetes, és sajnos én is állandóan aggódom, annak ellenére, hogy minden rendben van. Hogy vagytok azóta?
2019. jan. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Szia, kozben mar mi is a 17.hetet tapossuk, azota kiderult tutira, egypeteju ikrek kozos mehlepennyel, ami megtobb rizikot jelent, ugyh nem mondanam, h sokkal nyugodtabb vagyok:) de igyekszem nem gondolnk erre es elvezni a terhesseget. Sokat pihenek, hetente jarunk dokihoz, remelem minden oke lesz. Te hogy viseled? Van mar pocakod? Nekem meg konkretan semmi😳🤷🏼‍♀️ Mar nagyon varom h latszodjon
2019. jan. 29. 09:08
 7/14 anonim válasza:

Nekem már akkora a hasam, mint egy 8 hónapos kismamának. Kétpetéjű ikerkisfiaim vannak. Igazából néha feszül, keményebb a hasam, pihenésre elmúlik. Én házimunkát nagyon minimálisan tudok csinálni sajnos. Sétálni szoktam velük. De már néha az is csak pingvintotyogás. Fura ez, mert nyáron még napi 20-25 km-t futkostam pincérként. :)))


Igaza van teljesen az előttem szólóknak. Nekem a párom mondja állandóan, hogy ne agyaljak, ne féljek, mert rendben lesz minden. Az én papíromon is veszélyeztetett terhes áll automatikusan, pedig semmi extra kellemetlenségem sincs, ami egyébként normális terhesen. Tudom, hogy nálatok nagyobb az esély arra, hogy történjen valami. De ez egy magzatnál is előfordul. Nézd azt, hogy ők jönni akarnak, mert már ilyen nagyok és veled maradtak! Én is erre gondolok, hogy napról napra erősebbek és ha lenne valami komoly baj, már tudnék róla. Én ezzel nyugtatom magam. Ha vmi történne, úgysem tudok tenni ellene sajnos én sem. Ha előre tudnám, hogy el fogok esni, előtte leülnék. :))) Plusz próbálok minél kevesebbet neten olvasni. Mert ott sajnos általában a rossz tapasztalatok vannak megosztva, főleg az ikrekkel kapcsolatban. Stresszeljük saját magunkat és én még közben a családtól is kapom sokszor az ívet. Egyél többet, egyél kevesebbet, pihenj többet, menj sétálni többet, miért nem öltözöl fel, miért nem alszol stb... Gondolom azért, mert rosszat akarok magunknak.... Na persze. Most ezekkel kicsit magamat is nyugtatom :)))

2019. jan. 30. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Jaj még annyit szeretnék kérdezni, hogy tudod-e már, hogy kisfiúk vagy kislányok? Nekem ezt is folyamatosan hallgatni kell mindenfelől, hogy miért nem vegyespáros, meg majd úgyis kiderül, hogy lány az egyik, meg majd akkor biztos, ha megszületnek, meg nehogy majd a végén derüljön ki... Meg hogy egy lány azért az csak lány.... Mintha ők értékesebbek lennének egy kicsivel is. Régen még a fiú szülése volt a dicsőség, a lányokat semmibe se nézték, sőt... Ha mi az akkori felfogást megszóljuk, akkor nagymama miért hangoztatja rendszeresen, hogy jaj, igazán lehetett volna kislány legalább az egyik, na nem baj, az a lényeg, egészségesek legyenek. Nekem ettől van herótom.
2019. jan. 30. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

En is probalom magam nyugtatni, legtobbszor ossze is jon de neha azert elont a felelem... de bizom benne en is hogy minden rendben lesz:)

Mi csinaltattunk egy panorama nevu genetikai tesztet a 10.heten, ami azt is megmondja 100%ra hogy fiuk e vagy lanyok es hogy egy v ketpetejuek e. Ebbol kiderult, hogy egypetejuek (mondjuk ezt amugyis tudtuk a kozos petezsak miatt) es az is hogy lanyok. Igy nagyon van esely ra, hogy megse lanyok, a vervetel egyertelmuen megmondja. Nekem nem mondja senki h jajj de jo v rossz ez a nem, bar a ferjem fiukat szeretett volna:) de orul a lanyoknak is, mas meg nem fuz hozza semmit, mondjuk jol be is gorombulnek rajta...

Hal isten nem osztja senki az eszt a csaladban, neha anya beprobalkozik de mindig leallitom😅

2019. jan. 30. 12:05
 10/14 A kérdező kommentje:
*igy nem nagyon van esely... bocs elirtam:)
2019. jan. 30. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!