Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikerterhességnél hanyadik...

Ikerterhességnél hanyadik hétig szívódhat fel az egyik magzat?

Figyelt kérdés
UH-n 8+5 naposan 2 embriót láttak, az egyik korának megfelelő méretű, jó szívhanggal, a másik fele akkora, és egyértelmű szívműködése nincs. A doki a kisebb vagy felszívódik, vagy valami betegsége lesz :( Volt valaki hasonló helyzetben? Ha felszívódik, hanyadik hétig történhet meg?
2017. jún. 3. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fel fog szívódni a kisebb, nem véletlenül fele akkor már most, nem fejlődik. :( Ha egyes terhesség lenne, akkor a kisebb magzat ennyi idős terhesen szívhang nélkül már missed.ab.-nak számítana.


Nekem azt mondta a dokim, hogy ha 8-10. hetesen még megvan mindkét embrió és megvan mindkettőnél a szívműködés, akkor már nem nagyon szokott felszívódni az egyik. Szóval ő a szívműködést mondta ilyen "vízválasztó" dolognak. Egyébként jobban jársz egy egészséges babával, mint egy egészségessel és egy beteggel, én azt mondom.


Mikor kell visszamenned? Mikor nézik meg legközelebb?

Kitartás!

2017. jún. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van, csak nem tudom, meddig "tud" felszívódni, és mikortól okoz esetleg gondot a másik babának. Úgy meg voltam ijedve, hogy elfelejtettem megkérdezni.


Jövő pénteken kell mennem megint, nagyon félek. Bár a doki szerint nagyon sok terhesség indul ikerterhességnek, csak a legtöbb esetben felszívódik az egyik.

2017. jún. 3. 13:47
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazából, attól félek, hogy az egészségesnek ne okozzon semmi kárt, ha a kicsi felszívódna.
2017. jún. 3. 13:47
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálam 8 hetesen még ketten voltak, ugyanakkorák voltak szívműködéssel. A 12 hetes uh-n már csak egy baba volt. A másik olyan 9 hetesen halhatott el... felszívódott gond nélkül.
2017. jún. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, a 12. hétig. Legalábbis nekem ezt mondta az orvos, amikor annak idején rákérdeztem.

Nálam az 5. héten volt egy normál méretű és egy aprócska petezsák, ez utóbbiról gondoltuk, hogy biztosan fel fog szívódni. A 7. hétre utolérte a tesót és volt mindkettőnek szívhangja. Ma már 4,5 hónaposak, egészségesek. Igaz, a hajdani kicsi most is sokkal kisebb mint a tesója. Mindezt azért írtam le, hogy lásd, bármi lehet még.

2017. jún. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!