Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kezdődő megfázásra, torokfájás...

Kezdődő megfázásra, torokfájásra mit lehet használni?

Figyelt kérdés
17+2 hetes vagyok.
2018. dec. 29. 10:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sós vizes gargalizálás, propolisz tabletta, C-vitamin, mézes tea, pihenés. Nagyjából ennyi.
2018. dec. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Strepsils cukorka használható, mert helyileg hat. De a hagymatea is hatékony.
2018. dec. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ugyanígy érzem magam csak sajnos nekem mandulagyulladásom is van,amire antibiotikumot szedek.Én torokfájásra tantum verdét használok van belőle spray és szopogatós tabletta is, mindkettő nagyon jó,használható terhesség alatt. Fájdalomcsillapításra Benuront (az a lényeg, hogy paracetamol tartalmú legyen a gyógyszer) orrdugulásra tengervízes orrsprayt ajánlják,de nekem nem vált be és semmit sem segített, ezért maradtam a sima orrspraynél, elvileg ezt nem ajánlják,mert érszűkítő hatása van és beindulhat tőle a szülés én is csak azért mertem bevállalni,mert túl vagyok a 38. héten,de nem hallottam még olyanról,aki megszült volna tőle és még én is egyben vagyok,pedig már 3napja használom, szóval ezt csak saját felelősségre!
2018. dec. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Vettem egy tantum verde sprayt, de a tájékoztatóban azt irják nem alkalmazható terhessèg alatt, de a gyógyszertárban ezt ajánlották
2018. dec. 29. 11:15
 5/10 A kérdező kommentje:
Mielőtt megvettem, meg azt olvastam, használható.
2018. dec. 29. 11:19
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Citromos,gyömbéres,mézes tea!Jobbulást!😀
2018. dec. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A tantum verdét szabad terhesen használni, gyógyszerész mondta, hogy azért nincs ráírva, hogy terhesen használható, mert nem kísérletezhetnek vele terhes nőkön.

Strepsilst viszont nem szabad.

2018. dec. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tantum verdét (spray) használtam én is. Első terhességemben még alkalmazható volt terhesen a betegtájékoztató szerint is. Nem változott az összetétele. Így a másik két terhességemben is nyugodtan használtam. Már az ásványvízre is ráirják lassan, hogy nem ajánlott... Kevés gyógyszer az, ami valóban bármilyen veszélyt jelent a magzatra (teratogén), terhességre, de önmaga védelmében a gyártó inkább ráírja mindenre.


Sós-szódabikarbinás gargalizálással is lehet próbálkozni, nekem az először nagyon jó volt, aztán hatástalan lett, így visszatértem a Tantum verdéhez. Semmi gondot nem okoz a babának a használta, helyileg hat csak.

2018. dec. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm h írtatok, sokat segített 😊😊
2018. dec. 29. 12:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Oscillococcinum
2018. dec. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!