Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amilyen az anya volt a terhess...

Amilyen az anya volt a terhessége alatt, olyan lesz a gyereke természete is?

Figyelt kérdés

Anyukámat több trauma is érte, mialatt terhes volt velem, többek között meghalt az egyik szülője, ezért azalatt a 9 hónap alatt végig ki volt idegelve. Szerinte ez lehet az oka annak, hogy én gyerekkoromtól kezdve sokkal zárkózottabb, komolyabb és stresszesebb vagyok az átlagnál.

Amikor anya a húgommal volt terhes, sokkal boldogabb és kiegyensúlyozottabb volt, és valóban, a húgom személyisége is ilyen lett: extrovertált, nyílt, szociális, laza.


Ti is tapasztaltátok már ezt?


2018. dec. 30. 12:55
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Nem
2018. dec. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ez kb annyira hihető, mint a Jézuska, vagy a Télapó.

A fiammal sok volt a stressz meg az érzelmi hullámvasút, költöztünk, mégis vidám, nyitott fiú, aki szeret barátkozni.

Szerintem ez nem ezen múlik, a személyiség az évek folyamán változik, szóval valaki introvertált, zárkózott énjét nem lehet az anya terhesseg alatti állapotára fogni.

2018. dec. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ilyen mélységében számítana, hogy milyen volt a terhesség. A személyiségre sokkal jobban hat a korai fejlődés, szülő-gyerek kapcsolat. Tehát inkább az számít, hogy a születésetek után hogyan viszonyult hozzátok anyukátok. Ha akkor is frusztrált volt, nem úgy bánt veled akkor előfordulhat, hogy ez okozta, hogy most ilyen vagy, de a terhesség ilyen módon nem befolyásolja a gyermek személyiségét.
2018. dec. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztos számít, bár inkább annak a számlájára írnám, bogy nyilván a születésed után se volt még happy anyukád.

No meg minden babának van egy alaptermészete is...

2018. dec. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Anyósom anyjának már 60 évvel ezelőtt mondta egy orvos hogy hagyja el a férjét( ami akkoriban kizárt volt) mert a gyerek mindent érez és átvesz ami az anyával történik. Anyos anyját rendszeresen verte a férje,ivott is,de ő nem vált el tőle. Az anyósom sajnos rendkivül gyenge idegileg,többször kezelték pszichiátrián,az anyja is sokszor mondja hogy azért ilyen mert sok minden rosszat élt át vele terhesen.
2018. dec. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy a szüléskor a kórházban elég silány módon bántak anyukámmal, ezért a születésem utáni egy hét végig tele volt neki stresszel, és a szülője halálát a mai napig nem tudta kiheverni, így el tudom képzelni, hogy csecsemőkoromban milyen szörnyen érezhette magát. Logikus, hogy a születés utáni időszak az, ami nagy szerepet játszik egy gyerek életében.

De egészen biztos, hogy a terhesség alatti stresszhatások nincsenek hatással a fejlődő magzatra? Lehetne egy jó diplomamunkát írni erről a témáról.

2018. dec. 30. 15:34
 7/9 A kérdező kommentje:

#5: Állítólag anyukámnak is azt mondta az orvosa, hogy a gyerek mindent érez, ami a kismamában megy végbe.

Kíváncsi vagyok, hogy van-e valamilyen tudományos magyarázat erre.

2018. dec. 30. 15:37
 8/9 anonim ***** válasza:
62%

Van a terhesség alatti stressznek hatása a babára. Tv-ben láttam egy tanulmányt erről és a gyerekek tanulási képességét, teljesítményét vizsgálták: egyértelműen jobb eredményeik voltak a stressznek nem kitett gyerekek.


Személyiségre gyakorolt hatása nem tudom van-e: a fiam egyértelműen az apja természetét örökölte. :)

2018. dec. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az egyik gyerekemmel pár hetet kórházban voltam a végén, sokat ijesztgettek, aztán végre hazatérve újra elszakított minket egy betegség pár hétre. A másik gyerekemmel végig halálfélelmem volt az előzőek miatt. Mindkettőnek elég nagy haveri köre van, bár elég különbözőek sok mindenben - az első kiegyensúlyozottabb, lassabb, a másik változékonyabb - , de abszolút barátkozósak már-már macerásan nagy társadalmi élettel :)

Itt egy cikk a témában:

[link]

2018. dec. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!