Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti rossz májfunk...

Terhesség alatti rossz májfunkció tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 31 hetes kismami vagyok, kórházban fekszek pár napja jóval magasabb got, gpt érték miatt (max 35 helyett 260 és 350 körül mozog). Baba jól van, minden nap figyelik. Nekem a viszketésen kívül más panaszom nincs. Bilirubin érték normális, vörösvérsejt és hemoglobin is rendben van. Gyógyszert nem kaptam, csak a diétát kell tartani. Volt valakivel hasonló ennyi idősen? Megindíthatják idő előtt a szülést? Mire számíthatok? Kétségbe vagyok esve :( azon kívül, hogy ezek nagyon rossz értékek mást nem mondanak. Ünnepek után lesz hepatológiai vizsgálatom.

2018. dec. 31. 07:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem is értem ebből az orvosok miért nem tudják mi bajod van: terhességi epepangás. Nekem is volt 35 héttől, Ursofalj gyógyszert kellett rá szednem és rendeződtek a máj labor értékeim.
2018. dec. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a 2 volt rossz de csak 75-90 körüli volt a két érték. Nem foglalkoztak vele. Amúgy visszaállt szülés után. Nekem azt mondták 1000 körüli is van mikor magától visszaáll. Egy egyszerű nátha is okozhatja. A koleszterin szintem is magas volt, arra meg azt mondták a terhesség miatt van. Mondjuk visszaállt hamar az is.
2018. dec. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Terhességi epepangás, más nevén cholestasis. Nekem is a 35. héten jött elő a viszketés. Kérdeztem magánrendelésen, normális-e, merthogy ezt olvastam. Mondta a dokim, hogy lehet a vizesedéstől, de mert a héten úgyis esedékes, menjek vérvételre. Aztán ott reggel derült ki (munkába menet), hogy már betelefonált, ez terhességi epepangás lehet, tartsanak ott - vérvétel igazolta, így bent is fogtak három hétre. Nézték a babát ultrahanggal, kétnaponta, nst naponta, meg vérvétel, engem is megnéztek a gasztroenterológián - annyit mondtak, hogy nagyon el van nyomva az epevezetékem. Majd mikor hazaengedtek egy hétvégére (amit nem én kértem, küldtek, de alá kellett írnom, hogy saját felelősségre...), olvastam neten, hogy Ursofalkot kéne rá kapnom, rákérdeztem, mondták, erre nem szoktak ők adni semmit, másnap mégis felírta, családtag kiváltotta... szedtem másfél napig, de akkor már 38 hetes voltam, másnap megcsászároztak azzal, hogy ilyenkor ez a biztosabb (ezt is írják neten, úgyhogy lehet), én meg örültem, hogy mehetünk haza és végre nem viszkettem. (Csak műtéti szövődményekkel később visszakerültem.) Úgyhogy nem tudom, használt volna-e a gyógyszer, vagy igen, vagy nem. Volt egy másik kismama is a kórházban, ő sem kapott semmit, nekem elég sárgának tűnt, és neki indították, de már 39. hét végén volt. Később egy távoli rokonomnak is volt, talán 32. hét körül, ráadásul ikrekkel, ő valami drágább, újabb gyógyszert kapott, használt, hazamehetett, újra csak szülni ment be a 38. héten. Mindenhol azt írták, hogy számítsak rá másodszor is, de a következő gyerekemnél már nem jött elő (de inkább kórházat váltottam). Viszont mindenki jól van, és minden jó, ha vége jó.
2018. dec. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is kb a 32.héten lett rossz a got gpt érték, de nekem semmi más tünetem nem volt (viszketés, stb) így kizárták a terhességi epepangást, viszont nem tudták megállapítani az okát. Hetente mentem vérvételre ahol hol nőtt hol csökkent ez az értékem. Semmit nem csináltak se gyógyszer se benfekvés. 41.hétre szültem. 1 hónapja, így majd 3hónap múlva megyek el egy újabb vérvételre, hogy csak a terhesség okozta-e vagy még mindig gáz van.
2018. dec. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!