Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhessegnel a terheleses...

Terhessegnel a terheleses cukorvizsgalatnal mennyi a "magas" eredmeny ami utan mar dietazni kell?

Figyelt kérdés
Ugy tudom 7,7 a plafon es az mar magasnak szamit es dietazni kell,ilyenkor meddig kell dietazni? Egesz terhesseg alatt? Milyen veszelyekkel jar ha valaki nem dietazik? Milyen eteleket szabad fogyasztani?
2018. dec. 31. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát, a plafon magasabb mint a 7,7 :) De a 7,7 már nem jó sajnos, annál feljebb meg még rosszabb. Egész terhesség alatt kell, és ha nem javulnak az értékek akkor inzulin is kell mellé. Ha nem diétázol akkor romolhat a méhlepény állapota, hatalmas de fejletlen lehet a baba, egyéb "szörnyűségek" lehetnek, de ezek elég egyénfüggők is... De azért kockáztatni nem érdemes ezeket. 160 vagy 180 gr szénhidrátos étrendre szokták beállítani a kismamákat, finomliszt, cukor, rizs kizárva, napi 6x étkezés, és minden étkezés szénhidráttartalmát számolni kell... nagyon röviden ennyi.
2018. dec. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
38%
Biztos elmondja majd a belgyogyasz..
2019. jan. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2, még a diabetológián se mondtak semmit. Annyi volt az össz tanács, ami éppenséggel helytelen, hogy sima zsemlét egyek reggelire, kerüljem a cukrot, ne mérjek, ne számoljak.

Ajánlom a 160gramm oldalt.

2019. jan. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

7,8 körül van a legtöbb helyen a határ, ami nem jelenti azt, hogy egy-két tizeddel alacsonyabb érték már jónak számít. Ha az orvos diétát ír elő, akkor még gondolatban sincs más opció, mint azt a legszigorúbban betartani. Ha túlságosan és tartósan leesik az anya vércukra, a baba agya nem kap oxigént, szelelmi fogyatékkal születhet, vagy meghalhat. A tartósan magas cukrok pedig fejlődési problémákat okozhatnak, nem bezsélve arról, hogy az elhanyagolt magas cukrok miatt a baba is eleve cukorbetegként jöhet a világra. Nagyon sok egyéb szövődmény is lehet a következmény rád is és a babára nézve is.


Szóval ha diéta kell, akkor diétázni kell a szülésig. Nekem másnapra már rendben volt a cukrom, de a következő terhességnél ismét előjött a probléma.

2019. jan. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom a valaszokat, termeszetesen ha rossz lenne az eredmeny akkor betartok minden dietat hogy a baba ne szenvedlyen kart, csak kivancsisagbol kerdeztem mi van ha valaki megsem tartana be.

Egyebkent a belgyogyon nem mondanak semmit, es nemsokara mennem kell a vizsgalatra es kivancsi voltam melyik eredmeny lesz a jo/nem jo ha ugy adodik

2019. jan. 1. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!