Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet baj 2 nap magas vérnyomá...

Lehet baj 2 nap magas vérnyomásból?

Figyelt kérdés

Toxémia és preeclampsia következményeiről rengeteget olvastam. Mint a magzati oxigén hiány és a méhen belüli retardáció.

Nagyon félek, hisz mind egészséges gyermeket szeretnénk világra hozni.

Az elmúlt 2 napban legmagasabb vérnyomásom 155/110 volt. Legalacsonyabb 137/103.

Voltam már magasvérnyomással.kórházban, egyszer ott is kiugritt 155 körüli értékre, nem adtak plusz gyógyszert, nem változtattak a már eddig dopegyt adagon.

De nagyon aggódom, viszont nem tudtam bemenni a kórházba mert egyedül voltam itthon a kisláyommal. Hirtelen nem tudtam volna hova rakni, kire bízni. Most 129/98 a vérnyomásom.

De nagyon aggódom a kicsi miatt.


2018. dec. 22. 09:03
 1/8 A kérdező kommentje:

Védőnőt hívtam, azt mondta, ha 160 akkor menjek be, ő is azt mondta, hogy az alatt úgy sem csinálnak bent semmit, csak megfigyelnek.

Háziorvosnál jártam ő javasolta, hogy duplázzam a déli vagy az esti dopegyt adagomat.

35 hetes terhes vagyok.

2018. dec. 22. 09:07
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát 150 Hmmm-es értéktől nem lesz baj, ha nem tartós. De tény, hogy kezelni kellene, mivel 140 felett elvileg nem jó. Mennyi Dopegytet szedsz? Miért nem hívod fel az orvosod?
2018. dec. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az orvosom szabin van. Karácsony után már lesz akkor tudok vele beszélni.

Eddig 3x1 dopegytet szedtem most 1-2-1-et szedek. Pihenek amennyit csak lehet, egy gyerek mellett.

Fehérje nincs a vizeletemben és nen vizesedem. Babám jól mocorog. Hétfőn kell mennem NST-re.

2018. dec. 22. 09:33
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne így szedd, hanem 4x1-et pontosan 6 óránként.

Annak nem sok értelme, ha egyet duplázol. Vagy mindig este lesz magas a vérnyomásod, mert max annak lenne értelme..

Egyébként egyenletesen kell elosztani.

2018. dec. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez nem annyira magas hogy akkora gond lenne, de mielőbb kezelni kellene.

Egyébként ha 140 alatt van és az utána lévő kettő érték meg 100 alatt van az már jónak számít azért. Én mondjuk nem értem miért nem kapsz úgy gyógyszer adagot hogy reggel, meg este. Nyilván rengeteg féle dolog okozhatja nekem idegi alapon ment fel, és úgy maradt, de nekem jóval magasabbra ment és semmit nem éreztem, semmi bajom nem volt. Egyszerű rutin vizsgálaton bukott ki a dolog, és figyelni kellett, de nem ment le igazán, akkor döntött úgy a háziorvosom hogy ír fel gyógyszert és mérjem naponta többször hogy alakulnak az értékek aztán hetente jártam hozzá az általam mért eredményekkel, és beutalt pár vizsgálatra hogy kiderüljön van-e valami más baj, de szerencsére semmit nem találtak.

2018. dec. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Nagyon kedvesek vagytok.
2018. dec. 22. 10:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem a terhesség 5.hónapjától ahányszor orvoshoz mentem 160/90,170,80 és 190/110 is volt a vernyomásom napi 4 szem gyógyszer mellett is. Végül sürgősségi császár lett, de mind ez mellett egészséges kislanyom lett :)
2018. dec. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 20 hetesen vonultam be a kórházba 21es vérnyomással, 3x1 dopegyt mellett. Akkor benntartottak és sikerült olyan 140esre beállítani. 33 hétig húztuk még. Retardációval született a fiam, ma már 5 éves rossz csont. Semmi baja. 35 hetesen simán végig viszed ilyen vérnyomással és semmi bajaitok nem lesz.
2018. dec. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!