Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Biztos minden rendben van a...

Biztos minden rendben van a babával?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

27.28.án volt két egyértelmű pozitív tesztem. Tegnap voltam nőgyógyásznál és megállapította hogy 6 hetes terhes vagyok. Ezt rá is írta a papíromra és hogy 2 hét múlva újra kell mennem. Azt mondta hogy még nagyon pici és nem látni. Sokaknál olvastam hogy volt már szívhang stb. Első baba és aggódom hogy normális hogy a doki még nem látott hallott semmit? Különösebben nem vagyok rosszul. Nagyon sokat járok pisilni, fájnak a melleim és néha kicsit szurkál a hasam, ennyi tünetem van. Akikkel beszéltem mind nyugtattak hogy ez teljesen normális még ne aggódjak de valahogy nem tudok megnyugodni és örökkévalóságnak tűnik ez a 2 hét..


2019. jan. 3. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát még a következő 7,5-8 hónap milyen örökkévalóság lesz így...


Ne aggódj túl semmit. Én 5 hetesen voltam, petezsékot látott, és visszahívott 3 hét múlva. Én örültem hoyg terhes vagyok, jó helyen van, minden ok. Nem voltak rossz gondolataim. Egészséges vagyok, fiatal voltam, mi baj lehetne?

Pozitív gondolkodás!


Ja, és a kimaradt menzeszen kívül SEMMI tünetem nem volt. (és ez így is maradt szülésig)

2019. jan. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen senki sem fogja tudni megmondani.Nálam az első esetben nem lett gond (8 hetesen volt szívhang)a másodikban igen (nem lett), most a harmadikat még nem tudjuk itt 6 hetesen volt, de még bármi lehet.
2019. jan. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, sajnos nem biztos, hogy minden rendben van vele. A terhességek jelentős százaléka megszakad az első három hónapban. Később történhet magzati elhalás, koraszülés, érett magzat is szenvedhet szülési sérülést, de az egészségesen született baba is megbetegedhet, vagy szenvedhet halálos vagy tartós károsodást okozó balesetet. A következő 80 év veszélyeiről meg ne is beszéljünk. Sok jó lesz benne, de biztosan nem csak jó lesz.

El kéne engedni ezt a "mindennek rendben kell lennie" hozzáállást. Légy boldog, ha jól mennek a dolgok, de ne omolj össze, ha valami másképp alakul. Ez az élet része, el kell tudni viselni, sőt együtt kell tudni élni vele. Így lesz erőd elengedni a tipegő kezét, hogy önállóan járhasson, elküldeni a kisiskolást az ottalvós táborba, végignézni, ahogy fáramászik, gördeszkázik, síel meg hasonló veszélyes dolgokat művel a gyereked. Megtanítod majd, hogy ne vállaljon felesleges kockázatot, de nem háríthatsz el a környezetéből minden veszélyt. Sajnos ekkor sem biztos, hogy "minden rendben lesz".

Persze a legtöbb terhességből egészséges kisbaba születik, akit a szülei nagyobb tragédiák nélkül fel tudnak nevelni. Neked is ezt kívánom!

2019. jan. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem amikor betoltottem a 6.heten meg csak az embriot lehetett latni a petezsakban, 6+2-n pedig mar szivhang is volt, meghozza ketto.-ikrek:)

Szoval akar nehany nap is szamithat, arrol nem is beszelve h nehez megmondani az ovulacio es a beagyazodas pontos idopontjat spontan fogantataskor. Ha kesobb volt a megtermekenyules, lehet hogy csak a 7.hetre lesz lathato, hallhato a terhesseg az uh-n.

Az tunetekrol meg annyit, h nekem a mellfeszulesen kivul az egvilagon semmilyen tunetem nem volt(12 hetes vagyok), pedig ikreket varok... szoval nyugi:)

2019. jan. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem biztos, ahogy semmi sem az az életben. Nekem van 2 egészséges gyerekem, egy 9 éves fiam és egy 2,5 éves lányom. Február elején teszteltem pozitívat, 7 hetesen mentem orvoshoz, de sajnos nem fejlődött, csak üres petezsák volt. Missed ab. műtéti befejezéssel. Az életben sosem gondoltam volna, hogy velem ilyen megtörténhet. Szeptember elején is pozitív lett a teszt, akkor nagyon stresszeltem, nehéz volt kivárni a 8. hetet, de akkor sem mentem hamarabb dokihoz, pedig nagyon aggódtam, hogy minden rendben legyen. Megkönnyeztem, mikor meghallottam a szívhangot. Előbb pont ezért nem akartam menni, mert akkor azon idegeskedtem volna, mint most te, hogy 6 hetesen miért nincs szívhang...

De igazán nem tudsz semmit tenni, ha nincs rendben a baba, de mindig bízni kell a legjobbakban. Ja, és egyik terhességemnél sem volt semmi tünetem az elmaradt vérzésen kívül.

2019. jan. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sok mindenen múlik, hogy mikor látják a szívhangot. Pl. én nagyon rossz UH alany vagyok (kövér és hosszú a méhnyakam). SZTK-ban régi géppel még 9+4-nél sem láttak szívhangot! Missed ab-ra gyanakodtak. Hát, privátban modern géppel, úgyhogy tudta is a szonográfus, hogy hogyan végezze a munkáját, azt is láttuk, hogy mozgott a baba és persze erős szívhangja volt.
2019. jan. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!