Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerdán voltam a nőgyógyászomn...

Szerdán voltam a nőgyógyászomnál, aki azt mondta, hogy a külső méhszáj kissé kinyílott, viszont a kiskönyvembe a következőket írta? C2 (1-1-0). Ez mit jelent?

Figyelt kérdés
Azt mondta feküdjek többet, az éjszakán kívül kb. napi 4-5 órát. Azóta nem merek túl sok mindent csinálni, de itt van az 5 éves kisfiam, akiről azért gondoskodnom kell. Más is volt/van ilyen helyzetben? Hogyan oldottátok meg?
2008. nov. 7. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az alapján, amit a kiskönyvdbe irt, a középső méhszájad is nyitva van, a külső is, a belső még zárt. És a méhnyak is meg van rövidülve. Hány hetes kismama vagy? Nekem 20 hetes korom óta van nyitva a külső és a középső. Most vagyok 32 hetes, és ugyanolyan. Sokat kell pihenni, no szex, szedjél sok magnéziumot ha keményedik a pocakod, ne sokat lépcsőzz, és ne emelgess, ne cipekedj és ne porszívózz. Nagyjából ennyi. Nehéz, tudom, nekem is itt a 4 éves kisfiam. Ne félj, minden rendben lesz!
2008. nov. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hány hetes vagy?
2008. nov. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nekem a külsö méhszáj nyitott,meg a méhnyak 1cm rövidebb:c2100 a 23hétöl,sokat fekszem,szedem a magne b6-ot, azota nem voltam nézve majd kedden megyek nem tuddom változott e.most vagyok 26hetes 2napos,
2008. nov. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
25+4 hetes vagyok. Hétfőn töltöm a 26. hetet. Az első válaszolónak: A kisfiad megérti a helyzetet? Kapsz segítséget valakitől, vagy a férjed old meg mindent? Vagy csinálsz otthon a fekvésen kívül valami (szabad egyáltalán)? A 32. héten már kicsit megnyugodhatsz nem? Legalábbis én nagyon szeretném legalább addig kihúzni, aztán ha már történik valami, meg tudják menteni a kicsit.
2008. nov. 7. 16:00
 5/8 anonim ***** válasza:
igaz nem az elsö vagyok hanem az utolso nekem is van egy 8és 6éves fiam,nálam a fiuk megértik,a férjem csinál mindent szinte mosogat ha itthon van ö föz,mos,bevásárolni csak ö szokot menni én csak 1héten egyszer megyek akkor is kocsival,nem sétálok ha én fözök akkor olyat ami mellett nem kell ott állni és gyorsan készen van,azt el kell mondanom hogy a férjem elötte ritkán csinált ilyet fözni nem tudot,de az egyik barátnöm megkérdezte tölem a hátam mögött aztán elmondta nekem hogy birja ezt mire ö azt mondta hogyha akarjuk ezt a babát meg kell tenni mindent érte,én a 13hétöl fekszem mert bevéreztem 13,15,hetesen mire az rendbe jött hát kinyilt a méhszáj,de a férjem mellettem van hiába a harmadik még azt el kell mondanom az elsö kettövel semmi bajom nem volt,még hányingerem se
2008. nov. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A méhnyakad 2 cm (megrövidült 1 cm-rel).

Külső méhszáj 1 cm-re nyitva van.

Középső méhszáj szintén.

Belső még zárt.

2008. nov. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia, az első válaszoló vagyok! Mikor én megtudtam, 20 hetesen, 2 hetet majdnem feküdtem csak. 4. emelet, apa sokat segített, 2 hétig nem is voltam lent. Panangint kaptam 3x2.Aztán amikor nem rosszabbodott, lazítottam. Kezdődött az ovi. Reggel ovistársak anyukája vitte kisfiamat, délután én mentem. Vagy fordítva. Néha apa, de ő reggel megy,este jön. A bevásárlás az övé, nehezet nem cipelek. Aztán sajnos terhességi cukorbeteg lettem, úgyhogy most heti kétszer irány a kórház. Sokat mászkálok, muszáj. De két hete voltam dokinál,nem változott! Most 10nap múlva megyek, kiváncsi leszek!!! Igen, én már nyugodtabb vagyok! Talán nem lesz koraszülött!! Pihizz sokat, tudom nehéz! Kisfiam már okos, megérti,hogy nem emelgetem, hogy pihizni kell, ha fáj a pocak, felhúzza a csizmámon a cipzárt,hgoy ne hajolgassak, nehogy összenyomjam tesót:-) De nem könnyű! Hamar fáradok már, és sokat keményedek! Honnan irsz?
2008. nov. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenki nagyon aranyos, és köszönöm a megnyugtató szavakat. Utolsó válaszolónak: dombóvári vagyok (Tolna megye). November 26-án megyek ismét dokihoz, de már most nagyon izgulok, hogy mit fog mondani. Remélem nem lesz rosszabb, különben be kell feküdnöm állítólag. Hát nem szeretném az ünnepeket is bent tölteni. Én sem csinálok sokmindent. Reggel elviszem a kisfiamat az oviba, szerencsére csak 5 percnyire van, délután vagy a férjem megy érte vagy anyósom. Bence is megérti a helyzetet, mégis nehéz. Nem én csinálom neki a kaját, nem én megyek vele fürdeni, ha játszunk anya mindig fekszik. Biztos uncsi neki. Most hétvégére anyuék elvitték magukkal, így talán könnyebb lesz, lelkileg viszont nehezebb. Ha gondolod írhatsz e-mailt is, legalább támogatjuk egymást. Orsi
2008. nov. 14. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!