Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves Kismamák! Tudnátok...

Kedves Kismamák! Tudnátok nekem olyan pszichiátert ajánlan, aki foglalkozik kismamákkal?

Figyelt kérdés

Békés megye előnyben, de megyek Szegedre vagy akár Pestre.

A történetem a következő.

Jelenleg 21 hetes kismama vagyok. Ahogy megtudtam, hogy terhes vagyok az orvos utasítására abbahagytam az antidepresszánst.(escitil 10mg 1 szemet szedtem)

Azt mondta, hogy hírtelen hagyjam el. Ezzel nem is volt gond.

18.héten kijöttek a pánikrohamaim. Nem mentem azonnal orvoshoz, gondoltam megbírkózok vele. 2 hét után fordultam a pszichiáteremhez, mert a tünetek elviselhetetlenek lettek. A dokim közölte, hogy ő nem fog nekem segíteni, mert nincs rálátása kismamák gyógyszerezésében.

Úgy voltam vele, majd keresek mást. Itt Gyulán senki nem vállal.

A tünetek most már elviselhetetlenek. Nem alszok, nem eszek, állandóhasmenés,állandó feszültség érzés és remegés.

Kérlek segítsetek. Nem bírom tovább és féltem a babát.


2019. jan. 14. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem fordulj pszichológushoz inkább. A pszichiáter csak gyógyszerekben tud gondolkodni, magyarországon elég gyerekcipőben jár a pszichiátria. Próbálj rendszeresen beszélgetni egy tapasztalt pszichológussal,esetleg egy kisebb életmódváltoztatást is elkezdhetnél, kismama jógát ilyeneket, ami jól esik.
2019. jan. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szinte az összes antidepit lehet szedni terhesen, csak a nyugtatókat tilos.Gyorsan keress egy orvost, aki ír fel ne szenvedj!!
2019. jan. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Istenem,ez borzasztó,hogy hagynak egy kismamát így szenvedni.Segíteni nem tudok,de azt biztosan tudom,hogy vannak gyógyszerek amiket lehet szedni terhesség alatt,több ismerősöm és barátnőm a bizonyíték rá,és egészséges gyerekeik lettek.Addig járj utána míg találsz valakit aki segít.Már Czeizel is megmondta,hogy ezek a gyógyszerek nem károsítanak.
2019. jan. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

2015-ben jött ki a pánikom. Sikeresen leküzdöttem. 2 évig tünetmentes voltam, majd újra kezdődött, úgyhogy kedves első válaszoló, akkor jártam autogén tréningre, de ez most valahogy nem használ. A pszichiáterem elmondta, hogy hiába voltam tünetmentes előtte, de a terhesség olyan hormonváltozásokat csinál, hogy aki már volt pánikbeteg vagy depressziós, ezeknél a nőknél kb 70%nál újra kialakul a terhesség alatt. Közölte velem, hogy ő nem tud segíteni, mert ezeket a tanulmányokat nem ismeri. Viszont itt vidékén senkit nem találok. Ez már nem játék!!! Nem eszek, nem alszok. Állandóan feszült vagyok nem tudom magam lekötni és mellé még állandó remegés is társul.

2019. jan. 15. 09:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Magnerot 3x2, hidd el, ez valamennyire segít. Nekem ugyanez a bajom. Én sose szedtem gyógyszert rá, csak természetest, a Neuro Brandenburg-ot, a nőgyógyászom szerint ez is szedhető terhesség alatt, de én múltkor elkezdtem vetélni mikor 2 napig szedtem, és nem tudom, hogy ettől-e, ezért én többé nem veszek be. De a magnézium 500 mg x 3 x 2 beválik. Akármilyen hihetetlennek is tűnik, én se akartam elhinni :D
2019. jan. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, ettől a pánikrohamtól már volt egy korai vetélésem, azért vagyok előzékeny. Most vagyok 7+3, ezt a következő pár hetet kell kibírni valahogy PR nélkül.
2019. jan. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!