Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák mennyit hiztatok és...

Kismamák mennyit hiztatok és titeket is csesztetett a védőnő? Mit ettetek?

Figyelt kérdés
71kg voltam 9 hetesen, 14 hetesen 72kg és most 22 hetesen 77kg. Fogalmam sincs, hogy mitől hizok, nem eszek többet mint eddig, néha székrekedés és észrevettem, hogy estére vizesedik a lábam...ezek nem dobhatnak rá?
2019. jan. 16. 10:50
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
45%
Normális, hogy hízol. A védőnőt (és egy rakás embert) meg kell tanulni ignorálni. A várandósság ennek megtanulásáról (is) szól.
2019. jan. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Én 15-öt, de a feléig csak 1-2 kg jött fel. Helyettesítő védőnő szólt a végefelé, hogy többet nem kéne hízni. Akkor már nem híztam tovább.
2019. jan. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Nekem nem szólt érte, bár én össz 8 kg-ot híztam, most vagyok 39 hetes.


A nagyfiamnál az utolsó 5 hétbe heti 2kg jött fel, de az mind viz volt, na akkor kaptam fejmosast, de hiába, vizesedtem...

2019. jan. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Olyan megalázó,amikor mondja,hogy teljes kiőrlésű kenyeret kell enni, meg durum tésztát meg mindenféle édességet mellőzni, zöldséget gyümölccsel meg salala...ő meg 120kg! Persze tudom nem ő a terhes és tényleg sokat hiztam, de b@sszus nem eszek többet mint szoktam!
2019. jan. 16. 11:09
 5/29 anonim ***** válasza:
59%
6 kiló 22 hetesen még nem annyira vészes, a súlyod meg a magasságod függvényében értelmezhető. Azért figyelj oda a vizesedésre, mert még nagyon korai, ráadásul hideg van, pedig melegben és a terhesség végén lenne max. "normális". Igyál elég folyadékot, kerüld a sok sót, polcold a lábad és sétálj nagyokat (mozgás és folyadék a székrekedésre is jó). És néha nézess vérnyomást meg vizeletet, akár háziorvossal, védőnővel vagy a nőgyógyásznál.
2019. jan. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Félidőig 2 kg, végére 20 kg lett, már 15kg-nál szóltak de aztán megnyugodtak hogy csak simán hajlamos vagyok a vizesedésre és nem toxémia miatt történik. Tényleg nagyon vizes voltam sajnos, bármit is próbáltam :)

Szülés után pikkpakk lement, 2 kg maradt rajtam.

2019. jan. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Félidőig csak fogytam mindkettővel, pedig nem voltam rosszul sosem. A vége az elsővel plusz 10 lett, a másodikkal most a 37. hétben plusz 5-nél járok. Nem igazán figyelek oda egyébként, simán eszem bármit, amit megkívánok, bár egyébként én jobban szeretem a durumtésztát és a salikat is imádom. De eszem pizzát is, hamburgert is, csokit is bőven. Szerintem ez ugyanúgy genetika, mint a striák, egyik barátnőm napi 3x kente a hasát és totál zebra, nekem heti 1x ha eszembe jut és semmi csíkom nincs, pedig marha nagy a hasam most is és az elsővel is.
2019. jan. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
83%

Mert a teljes kiőrlésű kenyér meg a durum tészta annyira felháborító és lehetetlen dolog? :D


Figyelj, amit a védőnődtől kapsz szerintem semmi, engem a 15. hét óta basztatnak a cukor miatt, ha sok, akkor azért, ha kevés, akkor azért, és miért nem eszem több fehérjét, és több kalóriát, gyakorlatilag minden étkezésem előtt kockás papírom számolom a szénhidrát és fehérje tartalmat, és szigorúan meg van szabva hogy miket ehetek és mit nem...Ja és időre mindent, reggeli 7 óra előtt, és háromóránként mindent, és készételek, éttermek, rendelés ki van zárva, csak sütés-főzés. Na EZ szopás, nem az hogy fél mondattal kioktat a védőnő...

Ja, és 23 hetesen eddig 3 kilót híztam, amire azt mondták tökéletes. Pedig 48 kilóval kezdtem a terhességet. Ami szuper, csak közben idegileg kikészülök az evés-nem evés témától, igazából akkor eszem, amikor idő van és azt, amit muszáj, mert előírtak... Nekem nincs fagyika meg süti meg pizza minden nap, mint sok kismamának.


Mindegy, nézd, ha te úgy érzed, hogy egészségesen étkezel jelenleg, akkor csináld, de ilyen korán a vizesedés már nem jó jel, nagy eséllyel a 25.heti cukorterhelésed sz*r lesz, és kezdheted azt, amit én itt az előbb leírtam...

2019. jan. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
56%
Utolsó nem feltétlenül lesz xar a cukorjam 37kgot híztam, a cukrom tökéletes volt. Eszméletlenül vizesedtem - 22kg al jöttek ki a kórházból, az első héten otthon még 5lement a többi fokozatosan. Végig toxémia gyanús voltam, viszont a vizeletemben nem volt fehérje a vérnyomásom pedig határ érték volt. Nagyon nagyon sok mindentől függ, hogy ki mennyit szed fel.
2019. jan. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Első gyermekemmel 12kg jött fel a teljes terhességemnél. Most 15 hetes vagyok -7kg vagyok. 12kg pluszra közöltek, sokat zabálók... az utolsó két hónapban védőnőt váltottam és amikor meglátta a lábaim egyből mondta, hogy ez vizesedés a plusz kg nem a sok étel. Most, hogy 7kg fogytam eddig azt mondták nem baj, amíg a baba normálisan fejlődik.
2019. jan. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!