Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitiv lett a tesztem ma...

Pozitiv lett a tesztem ma reggel nagy örömömre, de a mérleg sajna 96 kg mutat. Próbálok majd sok gyümit és zöldséget enni és kevesebb szénhidrátot de ugye a babának nem lehet baja a nagy súly miatt? Ugye azért rajtam is fog látszani a terhesség?

Figyelt kérdés
2008. nov. 7. 20:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, a babának semmi baja nem lehet a nagy súly miatt. Én 100 kiló voltam amikor terhes lettem, terhesség alatt kb. 5 kiló jött rám (igaz, magas lett a terheléses cukrom és emiatt diétáznom kellett). Kicsit később látszott rajtam mint másokon, de azért lehetett látni hogy ketten vagyunk.
2008. nov. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze,hogy fog!Nővérem is kb ennyi kg volt ha nem több a 2-3 babájánál!Nagyon szép kemény feszes pocakja volt és a terhesség után könnyen lementek a kilók!Ne aggódj nem lesz baja a babádnak!
2008. nov. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%
Ne reménykedj, hogy a terhesség alatt sokat fogsz fogyni. Márpedig akkor 10 kg simán felmegy rád (minimum! Lehet 15 vagy 20 is, ha nem vigyázol). Úgyhogy tényleg ngyon figyelj oda, és mindig beszéld meg az orvossal is. Mert a szükséges tápanyagokat viszont be kell vinned - különben a baba kiveszi belőled (rámegy a fogad, pl.) - vagy hiányt szenved valamiben.
2008. nov. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

SZIA ÉN AZ ELSŐ BABÁNKNÁL 75 KG-VOLTAM MIKOR MEGFOGANT ÉS 90 LETTEM MIKOR MEGSZÜLETETT UTÉN A MARADTAM IS 90 KG ÉS MIKOR A MÁSODIK BABÁNK IS MEGFOGANT, AZ EGÉSZ VÁRANDÓSSÁG ALATT NEM HÍZTAM EGY DEKÁT SEM, ÉS MOST IS 90 KG VAGYOK, KICSIT ÉN IS ODAFIGYELTEM HGOY MIT ESZEK NEM NAGYON CSAK KICSIT ÉS NEM HIZTAM SEMMI


ÉPPEN MOSTAKAROK NEKIVÁGNI A FOGYÓKÚRÁNAK DE MÁRA KICSI LÁNYOM KÉT ÉVES LESZ ÚGYHOGY ÉPPEN IDEJE MÁR FOGYIZNI



GRATULÁLOK A BABÁHOZ ÉS NAGYON NAGYON SZÉP HÓNAPOKAT KÍVÁNOK

2008. nov. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!
2008. nov. 7. 20:41
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
Szia, én is 96 kg voltam 1 hete, azóta másféllel kevesebb, ez még nem sok de a nőgyógyász nekem azt mondta hogy fogyjak mindenképpen mielőtt teherbe esek. Nem fogytam, de nem is estem teherbe eddig, 13 hónapja, lehet hogy a túlsúlyom miatt, vagy ki tudja. Amúgy a nőgyógyász még azt mondta, hogy ha netán teherbe esek ezzel a súllyal, rettenetesen kordában kell tartanom magam mert nagyon egészségtelen a gyereknek is, és nekem is egy ilyen terhesség. Szerintem nagyon figyelj oda magadra, magatokra!
2008. nov. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sajna 82kg voltam, mikor megfogant a baba, fel is szedtem vagy 25 kg-t, de igaz, az elején nem volt semmi panaszom, csak óriási étvágyam és nem kontroláltam magam. Ne essél ebbe a hibába!ˇoriási teher volt, állandó szemrehányásokat kaptam az orvosomtól meg a novérektol, amiért nem vigyáztam magamra. Pocakom szépen volt,csak takarta a télikabát:) Elvileg nem kell hogy gond legyen a túlsúly miatt, vigyázz arra azért, hogy mit eszel és mennyit, illetve amíg bírsz, mozogj, sétálj minél tobbet. A magasabb súlynál sajna nagyobb a rizikó a magas vérnyomásra, toxémiára esetleg, terhességi cukor kialakulására és állítólag nehezebb lehet a szulés is. De ez nem torvényszeru. Minden jót:)
2008. nov. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A babának nem ártasz azzal, hogy erről a kg-ról indulsz, a terhesség alatt előre láthatólag nem is fogsz annyit hízni, mint pl. egy olyan kismama, aki jóval kisebb súlyról indul.

A terhesség pedig biztos fog rajtad látszódni ettől függetlenül.

Diétába magadtól csak úgy ne kezdj, majd beszélj inkább erről a védőnőddel, dokiddal.

2008. nov. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 95 kg-al kezdtem és 12 +al mentem szülni.A babám egészségesen,3800 gr-al és 56 cm-el született.Visszanézve a képeket baromi nagy,formás kerek hasam volt,ami inkább oldalról látszott nem pedig szemből:)
2008. nov. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

én 86-tal kezdtem, most 97 korul vagyok, a baba egeszseges (23,5 hetes vagyok)


én majd szoptatas utan parázok a kiloim miatt, amig nincs gond a babaval


amugy a termekenysegi szimbolumok nem veletlenul "husik", és a meddosegi centrumok sem köver nőcikkel van tele.. szóval nyugi.

2008. nov. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!