Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hetfotol szeretnek munkaba...

Hetfotol szeretnek munkaba menni megint. Harom honapos terhes vagyok. De olyan helyen dolgozok, ahol minusz egy vagy minusz ket fok van, es szalag mellett allok nyolc orat egyfolytaban es nem lassan kell dolgozni. Ez baj?

Figyelt kérdés
Illetve igaz az hogy ha en fazok a baba a pocakomban nem fazik? Szeretnek menni dolgozni,csak nem tudom jo e ha ilyen a munkahelyem?
2008. nov. 7. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem jó. Olyan helyet kéne hogy biztosítson a munkáltatód, hogy ne veszélyeztesse a baba és a te egészségedet a terhesség alatt.

Ha nem muszáj én azt mondom ne menj dolgozni ide, én így gondolom.

De te tudod hogyan érzed magad! Ha bírod csináld, de ha egyszer is úgy érzed hogy elég, nem bírod, azonnal hagyd abba!

Valamint még ajánlom, hogy kérj tanácsot az orvosodtól!

2008. nov. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

A babád nem fog fázni, neki ott bent beépített klímaberendezése van. :)

De ha teheted, inkább menj táppénzre, mert azért az ilyen kemény munka nem tesz jót.

2008. nov. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Beszelj mindenkeppen orvossal, kerdezd meg tole! Nagyon fontos sajat magad es a babad erdekeben is!

Ha nincs fogadott orvosod, akkor kerdezd meg a hazi orvosodtol!

2008. nov. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

Az ékezet nélküli írásból gondolom, hogy külföldön élsz. Angliában esetleg?

Ha igen, akkor az annyira nagyon nem megvalósítható, amit a többiek tanácsolnak, hogy menj táppénzre, mert ez bár Magyarországon teljesen egyértelmű és mindennapos dolog, külföldön nem igazán bevett szokás... Én Angliában vagyok és bizony itt az a normális, hogy a terhesség végéig dolgozik az ember, ha van hol, egyébként meg vállalja, hogy eltartják. Arról ne is beszéljünk, hogy csak 29. hét után lehet szülési szabira menni, de akkor azokat a heteket a babától vonjuk el, mivel összesen jó fél évet lehet fizetetten otthon maradni babázni és ebben már a szülés előtt otthon töltött hetek is benne vannak ugye...

Ha te is itt vagy, akkor én inkább más megoldást tanácsolnék. Próbálkozhatsz a táppénzzel, keresd fel a GP-t, de sok jóval nem biztatlak, mert nekem a második trimeszter elején félig levált a placentám és nagyon nagy szájhúzogatással négy hét táppénzt engedett a gp, amíg visszatapadt és viszonylag biztosra vehető volt, hogy megmarad a baba. Én is hasonló munkakörülmények között dolgoztam, mint te, hidegben és tulajdonképpen fizikai munkám volt, annyi különbséggel, hogy én nem szalag mellett voltam, hanem járkáltam sokat.

Inkább azt tanácsolom (és ez reálisabb), hogy a munkahellyel próbálj megegyezni. Ha állandós vagy, akkor kérhetsz áthelyezést másik munkakörben. Nálunk volt, aki élt ezzel a lehetőséggel, irodába rakták, de már csak akkor, amikor nagy pocakos volt, nem az elejétől. Kb 25 hetes volt, amikor változtattak a munkáján. Sok köszönet nem volt ugyan benne, nem érezte jól magát, mivel egy lengyel lány volt, aki két szót is nehezen fűzött össze angolul, így egész nap hallgatott, zavarban volt és a legdurvább munka a számlák lefűzése volt, amit rábíztak, de legalább dolgozhatott végig és nem volt hidegben, nem állt. Én nem kértem ebből, mert nekem is csak későn adták volna meg ezt a lehetőséget, de akkor én már nem dolgoztam, ugyanis tudtam előre, hogy babát szeretnék, így az egész éves szabadságomat, ami több, mint négy hét volt egyben kivettem a 30. hét után, majd megkezdtem a szülési szabimat, amiből így szerencsére nem sok fogy a baba megszületése előtt.

Addig én dolgoztam, tény, hogy háromszor annyi ruha volt rajtam, mint baba előtt, mert nagyon féltem a megfázástól, akkora voltam ruhában, hogy alig bírtam mozogni, de nem igazán érdekelt a külsőm akkor. A hasamat mindig betekertem sállal. Én így egyáltalán nem fáztam, engem az állás sem zavart (gondolom azért, mert mozgásban voltam, így könnyebb volt és a munkám is izgalmas volt, gyorsan telt az idő). Te viszont nyugodtan kérhetsz egy széket és leülhetsz, az nem fog akadályozni a munkavégzésedben!

Tehát: beszélj a munkaügyissel, elvileg át kellene helyezniük másik munkakörbe. Ha nem szeretnél menni, akkor kérj egy széket, valamint egyeztess le egy külön szünetrendet. Én minden szívfájdalom nélkül kimentem lepihizni akár óránként is öt-tíz percre, ha úgy éreztem, hogy szükséges és nem volt sok munkám. Ez neked is jár!

Ha egyik sem működik, akkor próbálj betegszabit kérni a gp-től, ha az sem megy, akkor sajnos csak a felmondás marad, ami viszont megnehezíti majd a későbbi életeteket. Terhesen munkát találni nem nagyon fogsz és ha nincsenek itteni képesítéseid, ha nem jó a nyelvtudásod, akkor hiába találnál, kb ugyanolyan kaliberű lenne, mint az előző. (Nem bántásból írom, hanem azért, mert ismerem a körülményeket.)

Sok sikert és állj hozzá pozitívan! Én amiatt is munkapárti vagyok, mert végül én nagyon jól éreztem ott magam és épp elég unalmas ez az utolsó néhány hét itthon.

Jah, és igen: a baba nem fázik a pocidban, de arra vigyázz, hogy ne fázz meg!

2008. nov. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90%

Én kiiratnám magam táppénzre. Egy idő után nem fogod bírni a sok állást, ráadásul a futószalag mellett nem nagyon tudsz majd megállni és pihenni.

A védőnőm mondta, hogy a babák igenis képesek fázni a pocakban, így nem hiszem, hogy a hideg jót tenne neki.

Ráadásul te is könnyen megbetegeedhetsz, ami nem lenne jó dolog, főleg, ha pl. felfázol.

2008. nov. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!