Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon félek, hogy ártottam!...

Nagyon félek, hogy ártottam! Kérem, aki tudja mi a teendő, írjon! Mennyire káros nagyon korai terhességben a sok gyógyszer?

Figyelt kérdés
Nem tudtam a terhességről, mivel gyógyszert (antibébi) szedek. Nagyon beteg voltam a múlt héten és bevettem összesen vagy 5 rubophent és ugyanennyi advilt 4 nap alatt, plusz maga a fogamzásgátló se tesz jót egy magzatnak :(
2019. jan. 19. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Ilyen korai terhességben mindent vagy semmit elv van érvényben: ha baja lett a magzatnak, nem fejlődik tovább és elhal a terhesség. Egyébként nincs közvetlen kapcsolat még a magzat és közted, a bevett gyógyszerek nem hatnak még rá.
2019. jan. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Az elsö pár hétben még nincs összekötve a magzat keringése az anyáéval, ezért jóformán semmi nem árt neki, amit az anya fogyaszt. Ha meg ártana, akkor sem lesz belöle beteg baba, mert ha ilyen korán sérül, akkor nem marad meg.

Szerintem nem kell idegeskedni, nem lett semmi baja a babádnak.

2019. jan. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Egyet értek az előzőekkel. Nyugodj meg.

Én viszonylag későn tudtam meg,hogy terhes vagyok. Nem voltam rosszul,a ciklusom meg rendszertelen. Még negatív tesztem is volt,így megnyugodtam a késéssel kapcsolatban

Szóval a 10.hétig kangooztam,kondiztam, használtam tápkiegeket, megfázásra ittam neocitrant, nyomtam az orrsprayt, voltam termálvízben stb... Mégis egészséges a babám. Az orvosom annyit mondott,hogy ha nincsen rendellenesség a babánál sem,akkor nem megy az olyan könnyen,hogy elvetéljrn az ember.

Egyébként meg gratulálok :)

2019. jan. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem a vetéléstől félek, hanem hogy beteg lesz.
2019. jan. 19. 21:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Rubophen szedhető terhesség alatt is, advillal sem gondolom,hogy ártottál neki. Fogamzásgátlóval szintén nem valószínű,hogy ártottál,ha abbahagytad. Összességében nem paráznék.
2019. jan. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Nem a vetéléstől félek, hanem hogy beteg lesz."


Korai terhességnél nincs olyan, hogy beteg lesz, vagy egészséges lesz, vagy vetélés lesz belöle. (A genetikai elváltozások más téma!)

2019. jan. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a 9. hétig nem tudtam a babáról. Addig végigsöröztem Ausztriát (nem szoktam amúgy inni, nem kell itt rémeket látni, de direkt sörtúrán voltunk), a kezdeti hányingert fertőzésnek gondolván ettem egy kazal Daedalont, No-spát, Saridont, satöbbi. Termálvízben fürödtem, terepbicikliztem, bungeejumpingoltam, és még sorolhatnám. Most 29 hetes itt a pocakomban, minden értéke és tesztje kiváló, egészséges, mocorog.

Nyugodj meg, semmi baj nem lesz!

2019. jan. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!