Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezek után milyen vitaminokat...

Ezek után milyen vitaminokat szedjek?

Figyelt kérdés
A ladeevit-et szedtem egészen 18.hétig. jelenleg 21+2 hetes vagyok. Mindenki azt mondja ne szedjem végig mert tul nagy lesz a gyerkőc. Én, akit bw tudnak paráztatni, nem is vettem meg a következő adagot. Viszont, nem eszek elegendő gyümölcsöt, valami vitamint csak kellene, akár c vitamin, vagy ilyesmi. Mit tanácsoltok? Védőnőhöz csütörtökön megyek, tőle akkor kérdezem meg. A magne b6-ot szedem csak jelenleg.
2019. jan. 26. 07:48
 1/3 anonim ***** válasza:
68%

Nem lesz nagy a vitamintól a baba.


Régen nagyon régan volt egy vitamin ami cukrot okozhatott a kismamáknál és ettöl esetleg nagyobb lett a baba. De igazából akkor is a cukrosság volt az ok.


Telejsen mindegy melyik terhes vitamint szeded. Èn második trimesztertöl csak minden 2-3 nap vettem be, mert megpróbáltam összetetten étkezni.

2019. jan. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon régi, berögződött dolog, a régi vitaminoktól tényleg nagok lettek a babák. De a mostani ajtók NEM lesz nagy a baba. Ismerős a "természetes" dolgok híve, nem szedett vitamint, majdnem 4 kilósan született a kislánya. Nővérem végig szedte a Femibiont, 2600 g-al született a pici. Egyikük sem volt cukros. A vitamin neked kell, nem a babának! A természet ezt úgy találta ki, hogy ilyenkor az anya képes egészen durva vitaminhiányokat is produkálni, mert mindent "odaad" a babának. A pótlás neked szükséges, hogy ne romoljanak a fogaid például. Ez alól a folsav, a D-vitamin és a vas kivétel. Ha ezekből nincs elég, az a magzatnak is okozHAT fejlődési rendellenességet, visszamaradást.

Én azért nem szedem minden nap, mert a B-vitamin iszonyatos étvágyat csinál, így is sokat híztam, nem szeretnék többet. Én úgy csinálom, hogy a Femibion egy napi adagja 2 tablettából áll, egyiket egyik nap, másikat másik nap veszem be (nem kellenek egymás felszívódásához!).

De van, aki végigszedi, aki nem hajlamos a hízásra. Szóval nyugodtan szedjen, ha gondolod, nem lesz óriásbébi :)

2019. jan. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom kik az ismerősei köröd akik ilyen sötétek, de ha ezt elhiszed te sem vagy különb.

Ilyen nincs, nem a vitamintól lesz nagy a baba.

2019. jan. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!