Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fejfàjàs ellen valami tipp?

Fejfàjàs ellen valami tipp?

Figyelt kérdés
15 hetes terhes vagyok és nagyon megfàztam. Egész nap elviselhetetlenül fàj a fejem. Van esetleg valami tippetek?( gyògyszert nem szeretnék)
2019. jan. 27. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond nincs a gyógyszerrel. Hidd el , ezerszer többet ártasz a fejfájás miatti stressz, emelkedett vérnyomással mintha bekapsz egy szem paracetamolt ami tökéletesen ártalmatlan terhességben.

Ha te szenvedsz, a baba is szenved.

2019. jan. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nyak masszázs. A csuklyás izom nyújtása.

Jelenleg alacsony a légnyomás, front van. Valószínű múlni fog, ha erre vagy érzékeny.


Felhúzott térddel hanyatt és ülve is lehet csinálni:

A két kezed a tested mellett kinyújtva. lábakkal. Mindkét kezed a törzsed mellett. A fejedet elhajtod jobbra. (Nem fordítod, hajtod, ha nem ismerős a mozdulat, akkor fekve egyenesebben tudod tartani a gerinced.) A jobb kezedet a fejedre helyezed átnyúlva a bal füledhez. Ülve a kezed súlyánál fogva és a súlyánál fogva hagyod, lenyomja a fejed. Fekve kis nyomást gyakorolsz a fejedre. A fejed egyenesen előre néz, nem fordítod, csak hajtod oldalra. A bal kezedet kinyújtod lefelé. Ha ülsz, akkor a csípőd vonalától 5cm-t hátra, ha fekszel, simán, csak magad mellett.

Ezt a pozíciót tartod jó 45-60 másodpercig, majd NAGYON LASSAN visszasegíted a fejed a kezeddel.

Mindkét oldalt megcsinálod, és enyhül a fájdalom, akkor ezt napi 3-4 alkalommal is nyújtsd ki. Valószínű frontoknál érzékeny lesz.

2019. jan. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha beveszel egy gyógyszert, nem lesz semmi baj. Van, amikor nekem is elviselhetetlenül fáj és nem akar elmúlni. Akkor kénytelen vagyok én is fájdalomcsillapítóhoz nyúlni (Rubophen). Természetesen próbálkozhatsz mással is, de ha semmi nem segít, inkább ne kínozd magad.
2019. jan. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem az orvosom azt mondta aspirint nyugodtan bevehetek(en iszonyh migrenes vagyok) vagy rubofent
2019. jan. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak algopirynt vagy panadolt lehet bevenni.Próbálj sokat aludni
2019. jan. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Magnézium is segített.
2019. jan. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a vàlaszokat!Igazatok Volt, kimentünk tegnap a korhazba mert ment fel a làzam.A doktornő is azt mondta nyugodtan vegyek be paracetamolt.Es igen, a magnézium is jó. köszönöm mégegyszer a gyors vàlaszokat.
2019. jan. 28. 09:36
 8/8 A kérdező kommentje:
* bementünk
2019. jan. 28. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!