Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmehetek máshova dolgozni a...

Elmehetek máshova dolgozni a kicsi megszületése után 1évvel?

Figyelt kérdés
Most vagyok 2 hónapos állapotos, irodában dolgozom . Azonban fél év múlva már másik városban fogunk élni . Akkorra már szeretnék “itthon lenni “, mégiscsak 8 hós leszek. Megtehetem hogy a kicsi megszületése után 1 évvel nem a régi munkahelyemre megyek vissza dolgozni ? Nem szeretném ezt a munkáltatóval most közölni... köszi a segítséget !
2019. jan. 28. 15:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha felmondasz a mostani munkahelyeden, akkor igen.
2019. jan. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehát miután megszületett a baba , és egy év elteltével mondjak fel ott ? Az rendben is lenne .
2019. jan. 28. 15:14
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de mivel már egyáltalán nem akarsz oda visszamenni, érdemes közös megegyezésre törekedni, vagy pedig a szabadnapjaidnak fedeznie kell a felmondási időt, ami legalább 30 nap. Ha ez nincs meg, akkor érdemes annyaval hamarabb felmondani.
2019. jan. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem kell felmondanod 1 év után sem. Mivel GYED alatt fizetés nélküli szabin leszel a kicsi 3 éves koráig a jelenlegi munkahelyeden, így 2 éves koráig onnan kapod a GYED-et (már ha kifizető hely, majd igényelheted a GYES-t, de közben dolgozhatsz máshol. Legalábbis én így tudom, de van a face-en több olyan csoport, ahol hozzáértők válaszolnak, keress rá (tb kisokos kismamáknak vagy ehhez hasonló).

Egyébként meg még nem is biztos, hogy 1 éves korában vissza akarsz menni dolgozni, lesz bölcsis hely (hacsak nem jelentkezel már most, mert sok helyen éves várólista van).

2019. jan. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
24%
Már elnézést utolsó, de hülyeséget írtál. Nem dolgozhat akárhol gyed/gyes alatt, ahol éppen kedve tartja. Amíg érvényes a munkaszerződése, addig csak oda mehet vissza. Nem is értem, hogy gondoltad...
2019. jan. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%
Pedig jól mondta a 4-es! Én is dolgoztam gyes mellett, úgy hogy megvolt a régi munkahelyem. Mikor 3 évesek lettek a fiaim, akkor döntöttem hol folytatom a munkát. A régi helyemről közös megegyezéssel eljöttem, kifizették a szabimat.
2019. jan. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

úgy van, ahogy a 4 mondja!

nehogy felmondj most...ugyanúgy dolgozhatsz másik munkahelyen gyed mellett!

anyukám munkaügyes..én is így csináltam volna, csak jött a kistesó

2019. jan. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek . Igen, úgy vagyunk vele mi is hogy 8 hós terhesen már “ itthon leszek”. Igazából meg akkor költözünk másik városba . Tehát én tisztában vagyok vele hogy az új városban szeretnék majd dolgozni a baba születése után 1 vagy 3 évvel . De ezt nem szeretném most közölni a munkáltatómmal . Úgy gondolom hogy amikor munkába kéne ott állni akkor ott felmondok és szépen dolgozok az új városban ahol ténylegesen élni is fogok . 🤗
2019. jan. 29. 08:50
 9/9 anonim ***** válasza:
Meg kell nézni, mit nincs-e tiltás más helyen való munkavégzéssel kapcsolatban a mostani szerződésedben. Ha nincs, semmi akadálya annak, hogy máshol dolgozz, csak tájékoztatási kötelezettséged van a fő munkáltatód felé. Nekem 2,5 éves a kisfiam, a fő munkáltatómnál fizetés nélküli szabin vagyok még fél évig, és tavaly nyár óta dolgozom mellékállásban.Írásban tájékoztattam anno a fő munkahelyemet, ők meg tudomásul vették.Nem kell felmondanod.
2019. jan. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!