Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Angliaban elek es par nap...

Angliaban elek es par nap mulva megyek az elso vizsgalatra 3 honapos terhes vaok, mire szamitsak? Alulrol is megvizsgalnak?

Figyelt kérdés
2010. jún. 30. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Hát ha első, akkor meg kell. De miért ilyen későn mész? A terhességi kiskönyved mikor akarod kiváltani? Én Mo-n élek, de sztem kicsit sokáig halogattad a nőgyógyászt...
2010. jún. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Én ugy tudom ott ez a protokoll.a 12.hétig nem foglalkoznak a kismamákkal,ahogyan több más országban sem.És igen biztosan meg fog vizsgálni ugy is.valószinüleg ultrahangal és kézzel egyaránt.Kellemes babavárást!
2010. jún. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
Hát itthon biztosan megvizsgálnának ott is. Az még hüvelyi uh-os vizsgálat meg persze kézi is. Kézi vizsgálat nekem volt minden alkalommal amikor mentem.
2010. jún. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem banod, ha ir neked valaki, aki Angliaban lett ket gyermekes anyuka es tapasztalata is van, nem csak elkepzelese.

Szoval: ket kulonbozo korhazhoz tartoztam a ket terhessegem alatt, de egyik helyen sem volt protokoll a mehszajvizsgalat.

Nem csak az elso alkalommal nem, hanem szulesig sem.

Ez egeszen addig tart, amig nincs vmilyen problemad, gyakori haskemenyedes, ilyesmi.

Tehat: az elso babamat varva 12 hetesen volt verzesem, ekkor az egy hettel kesobb esedekes uh-mat elobbre hoztak a surgossegin, de mivel minden rendben volt, igy nem vizsgaltak, hanem kontrollra hivtak 15 hetesen, akkor ismet volt uh es mar vizsgaltak is.

Azt kovetoen csak a szulesnel.

A 2. terhessegem alatt nem volt semmilyen gond, egyaltalan nem vizsgaltak.

Uh (ket darab), vervetel (kb 5) van, szivhanghallgatas, pocaktapogatas, vizeletvizsgalat (rengeteg), vernyomasmeres, ilyesmi.

Az elso alkalom alatt mit ertesz? Mar uh is lesz, vagy csak midwiffal talalkozol?

Mert az elso alkalom nalam a midwifes tali volt: meresek, adatfelvetel, vervetel, konyv kiallitasa es ekkor egyeztettunk uh idopontot.

Elso gyerekkel ugye 12 hetesen volt uh a surgossegin, a midwifehoz 9 hetesen mentem eloszor. 2. babaval 10 hetesen voltam midwifenal es 13 hetesen volt uh.

Elso uh-n vert is vettek az integralt teszthez.

2010. jún. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
koszonom h irtatok,nos en meg a levelre varok ami a korhazba fog beutalni vizsgalatra,szoval senkivel nem beszeltem se midwifeal se kiskonyv semmi,azert is izgulok h mire szamitsak itt,hiszen otthon mar megvizsgaltak volna alulrol is.az angolom docogos,remelem ez nem lesz akadaj,kerlek irj meg
2010. júl. 1. 11:38
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt hittem, hogy mar megkaptad a levelet es azert irtad a kerdesben a par napot, mert mar tudod a datumot.

Sebaj.

Mikor jelentkeztel a gp-nel? Tehat mikor mondtak, hogy kapni fogsz levelet?

Az elso terhessegemnel ez ugy mukodott, hogy a gp-nel volt midwife, ugyanabban a rendeloben, de csak heti egy napban. Jelentkeztem a gp-hez, kovetkezo hetre kaptam idopontot midwife-hoz, o allitotta ki a kiskonyvett, kaptam beutalot vervetelre es kert idopontot uh-ra a kozponti keruleti korhazba, telefonon ertesitettek volna az idopontrol. Nah, erre nem kerult sor, mert ugye volt a beverzes, surgossegire mentunk ugyanabba a korhazba es akkor mondtak, hogy kov heten lett volna uh, csak meg nem hivtak, de igy elorehozzak.

Ezutan is mindig a gp rendelobe jartam midwife-hoz.


A masodik terhessegemnel maskepp volt az eleje: a gp csak annyit mondott, hogy kapok majd egy levelet az elso midwife-os talalkozorol. Kaptam is egy het mulva es 1-2 hettel kesobb kellett bemennem szinten a korhazba. Ott szuleszet nincs mar, de a terhesgondozasi reszleg nagy. Akkor ott kaptam konyvet, vettek vert, pisimintat kertek, adatokat, amiket mar irtam korabban.

Es kaptam uh idopontot harom hettel kesobbre.

Ha ugy erzed, hogy elfelejtkeztek rolad, akkor probald meg felhivni a korhazat, vagy kerj meg valakit, mert a 14. hetig meg kellene csinalni az elso uh-t.

Ha van konkret kerdesed, akkor ird meg nyugodtan.

2010. júl. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
43%
Hát perszehogy lesz kézi vizsgálat...minden hónapban...nemcsak legelőször...
2010. júl. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolso valaszolo: neked biztosan az angliai terhesgondozasrol van ilyen tapasztalatod???

Mert ott nem protokoll a mehszajvizsgalat, foleg nem havi rendszereseggel, legalabbis az allami terhesgondozason biztosan nem.

2010. júl. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!