Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egészséges koplalás?

Egészséges koplalás?

Figyelt kérdés

Tudom nem koplalással kell fogyni. Nem is szándékozom. Nagyjából egészségesen étkezem, a súlyom jó, sőt kiváló. Csupán közeledik egy esemény és szeretnék tökéletesen lapos hassal megjelenni, mivel nincs túl nagy hasam ez nem is lenne olyan nehéz. Két-három napra gondoltam. Tudom az oldalon mindenki milyen negatívan áll a koplaláshoz, de én nem kétségbeesett anorexiás vagyok. Több helyen is olvastam, hogy az időszakos koplalás még egészséges is lehet. (Legutóbb arról olvastam, hogy csökkentheti a koszorúér-betegség, és a cukorbetegség kockázatát. Utóbbi különösen érdekel, mivel a családunk hajlamos a cukorbetegségre, sok rokonom végül abba halt bele és közeli rokonaim is szenvednek tőle. Jó nyilván nem hiszem, hogy egy két koplalás, és majd vígan megúszom, de alapból is egészségesen étkezem szóval ki tudja...)

Arra lennék kíváncsi, hogy milyen keretek között lehet egy rövidebb koplalás ha nem is egészséges, de legalábbis nem egészségtelen? Mit is kéne ezalatt enni (mert nyilván nem terveztem, hogy csak fotoszintetizálok három napig) és mennyit? Vagy leböjtölni is lehetne? És az hogy működik? Illetve várhatóan mennyit változnék azalatt a pár nap alatt, elképzelhető, hogy az a kis pocakom eltűnik? Vagy félnem kell attól, hogy csak még jobban kidülled a sok víztől, folyadéktól, éhezéstől? Ha vége a böjtölésnek várható jójóefektus ha alapból is nagyon tisztán eszem, csak zöldségeket, húsokat, lassan felszívódó szénhidrátokat (zabot, tk rozskenyeret), gyümölcsöket fogyasztok? Nem zavarna ha visszajönne az eredeti súlyom, csak több nem szeretnék lenni.

Ha kérhetném ne kövezzetek meg. Ha ti szerintetek a koplalás semmilyen formában, semmilyen időintervallumban nem lehet egészséges, elfogadom, és átértékelem a döntésemet. Viszont kérlek, hogy kulturált formában válaszoljatok.:)

Fontosabb adataim: 182cm/61kg/16év/L



2016. máj. 22. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:

3 nap böjtöt egészséges szervezet simán kibír, ennyi miatt nem aggódnék. Én koplaltam már picit hosszabban is, kíváncsiságból, érdekes volt, persze nem fogytam, tartósan semmiképp (nem emlékszem s nem azért csináltam), a böjt nem arra való. Egy pici zsír (úgy max. 1 kg, ha nincsenek extra feltételek) és egészen csöpp izom persze lemegy, de ez nem számottevő s nem tudom, meglátszik-e egyáltalán bárkin. Vizet már jobban lehet veszíteni s ott a salakanyagveszteség is, de ezt nem tartom fogyásnak.


3 nap nagyon rövid, s úgy tudom, ez pont határon van, lehet, hogy belassul az anyagcsere egy kicsit, lehet, hogy nem. Jojóeffektustól nem tartanék, de biztos van, aki ilyenek után elkezd zabálni (nekem fogyás szempontjából mindegy, mert akkor se híznék, főleg, hogy van egypárezer kcal előnyöm a 3 nap után, de szerencsétlen esetben akár még minimálisan hízhat is valaki, ezt el tudom képzelni, csak nem adok neki sok esélyt, nagyon rosszul össze kell jönnie a dolgoknak).

2016. máj. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Léböjt simán eltünteti. Én csináltam már zöldségleves léböjtöt, amitől szép lapos lett. Mondjuk nekem kevés a háj a hasamon, ami igazából nekem gondot okoz, az a rossz bélműködés, ezáltal a szorulás és puffadt has. Szóval nekem az ilyen tisztítókúrák mindig segítenek eltüntetni. Zöldségeket szoktam összefőzni (káposzta, brokkoli, karalábé, répa) és amikor megfőttek, összeturmixolom és ezt iszom. Ha ügyes vagyok, akkor napi 3*2 dl-t fogyasztok és rengeteg vízen kívül semmi mást.
2016. máj. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, különösen a tippet!:) Lehet, hogy én is kipróbálom ezt a léböjt kúrát. Te meddig csinálod?
2016. máj. 23. 16:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Így nem - annyira - rossz, bár fel nem foghatom, mert így is alacsony a súlyod :)


Viszont! Vigyázz a kevés evéssel, nehogy aztán a fontos eseményen összeess, vagy hasonlók!

Egyik barátnőmet szalagavató előtt kellett szó szerint megtömni, mert annyira szédült a 2-3 napos koplalásától. Ennyit a szépségről, meg a jó kinézetről :)

2016. máj. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy hiába az alacsony súlyom, a hasam nagyon nagynak érzem, nagyon nem vagyok vele elégedett.

Viszont szerencsére, elég jól bírom az éhséget. Mondjuk elég ingerlékeny leszek tőle, de azt maximum a környezetem sínyli meg.:D

2016. máj. 28. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!