Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki sok magnéziumot szed...

Aki sok magnéziumot szed (ett), tapasztaltatok mellékhatásokat?

Figyelt kérdés
Pl. hasmenés, hányinger

2019. febr. 1. 09:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi mellékhatása nem volt.
2019. febr. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
53%
Mekkora adagot értesz 'sok' alatt? Én volt, hogy az elöirtnál többet vettem be, de semmi bajom nem lett. Viszont úgy tudom, ezt se szabad kétpofára zabálni, nézz utána azért, lehet-e komoly eü. kockázata.
2019. febr. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hasmenést de ez annak a jele, hogy sokat vittél be belőle. Vagy ha hirtelen szedsz magas dózisút, akkor szintén lehet ilyen. Mikor elkezdtem inni a magnosolvot, akkor is jártam így. Pár napig kettévettem a tasakot, reggel megittam a felét, a másik felét este, úgy nem volt gond. Azóta egyszerre iszom és nem okoz gondot napi 1. De székrekedésnél volt, hogy napi 2 is lement, hatást várva, segített.
2019. febr. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%

Kórházba kerültem az 5.hónapban.Ott adtak magnéziumot még haza is küldtek valamennyit azt hiszem olyan 3 -4 napra valót.Mire elfogyott 20 percenként jártam vécére..Pff.

Amúgy a vastabletta is hajtott engem pld.

2019. febr. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem terhesen is hasmenést okoz kis mennyiség is.
2019. febr. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
1500mg/nap volt az adagom. Nekem csak pozitív mellekhatasai voltak: sokkal nyugodtabb voltam és nem stresszeltem, nem volt szekrekedesem, elmultak a görcsök, a vérnyomásom is stabil volt végig ( alacsonyabb ráadásul mint a terhesség előtt).
2019. febr. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Én 4x2 Magnesii citicii-t szedtem (4000 mg/ nap), amihez görcsök esetén még 'engedélyem' volt +1000 mg bevételére, amire sajnos viszonylag gyakran szükségem is volt. Továbbá 4x kaptam visszatartás miatt nagy dózisban Mg-ot.

Soha, semmilyen problémát nem okozott nálam, és a babám is egészségesen megszületett.

2019. febr. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Napi 2x2 magnerotot szedek, azaz 2000 mg. Mondjuk en ikreket varok azert is kell egy kicsot magasabb dozis, de semmilyen mellekhatast nem tapasztaltam.
2019. febr. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Vigyázat, a magnéziumvegyület tömege nem egyenlő a tiszta magnéziumtartalommal.

A Magnerotban az 500 mg magnézium-orotátban van 36 mg tiszta magnézium. 4 db Magnerot tehát 144 mg magnéziumot jelent.

A Magnesii citriciben az 500 mg magnézium-citrátban van 57 mg tiszta magnézium. 8 db citriciben tehát 456 mg magnézium van.

A magnéziumfelvevő-képességünk eleinte kicsit korlátoltabb, ezért a hirtelen nagy dózist nem tudja felvenni elsőre, így az a vastagbélbe kerülve hasmenést válthat ki. Ez olyan 200 mg-nál nagyobb mennyiséget jelent egyszerre. Viszont könnyen hozzászokik a szervezet, ezért működik az eleinte két részletben adagolás a Magnosolv esetében, amiben egy zacskóban van 365 mg tiszta magnézium, aztán pár nap után már egyben bevéve sem hajt meg, sőt akár több zacskóval is fogyaszthat az ember egy nap és az se fog megkottyanni, ha már hozzászokott a bél.

2019. febr. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem, soha.
2019. febr. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!