Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jogosítvány megszerzése így?...

Jogosítvány megszerzése így? Ki mit tenne a helyemben?

Figyelt kérdés

A sztorim talán kicsit hosszú lesz. Azért a terhesség topikba rakom mert így talán a "lelki" része is jobban átjön a dolognak...


Kicsivel kevesebb, mint két éve teherbe estem, de ez a terhesség nem maradt meg, 10.hét után missed ab műtét lett a vége. Első baba lett volna és eléggé földhöz vágott a dolog. Mivel azonban belekezdtem már a jogsiba megcsináltam a kresz vizsgát a műtét után, aztán elkezdtem vezetni. Kapásból kétszer annyi levezetett órával vágtam neki az első forgalmi vizsgámnak, mint ami szükséges. Megbuktam az első vizsgámon. Aztán megbuktam még négyszer. Ekkor jött a PÁV, amin gond nélkül átmentem, nincs gond a képességeimmel. A PÁV után két nappal pozitívat teszteltem végre (miután elvesztettük az előző babát nagyon vártuk a következőt). A páv után el is mentem a következő, immár hatodik forgalmi vizsgámra, első trimeszterben voltam, nagyon izgultam... minden vizsgahelyzetben iszonyatosan izgulok, de most azért is izgultam, hogy ha stresszelek, az rossz hatással van a babára...és nehogy megint megtörténjen a rossz.. de nem tudtam nem stresszelni... Persze megbuktam a vizsgán... az oktatóm azt mondta hogy kéne oktatót váltani, és megoldjuk valahogy, de azóta nem kerestük egymást...


Engem annyira kikészített ez az utolsó vizsga, hogy nem vagyok biztos benne, hogy el tudom megint viselni az órákat, és főleg az újabb vizsgákat. Anyagilag sem nagyon bírjuk már.


Azonban ha abbahagyom (májusban jár le a kresz vizsgám, és májusban fogok szülni..) akkor kárba megy minden, az a rengeteg beleölt pénz, fáradság, és a páromat is nagyon sajnálom, hogy így "cserben hagytam", amikor mindig támogatott és segített ebben az egész vezetésben, és neki is egy csomó segítsége benne van... Tudom, hogy szomorú lesz, ha nem szerzem meg a jogsit, azért is mert ő hisz bennem, hogy ügyes vagyok, meg persze a pénzt is kidobtuk az ablakon...


Nem tudom, mit tegyek. Állandó bűntudatom van amiatt, hogy befejeztem, és félbehagytam, és gondolkodom hogy mégis belevágjak, de akkor meg ott van hogy lehet, hogy megint rengeteg pénzt elvinne, és megint nem sikerülne elsőre, és rengeteg stressz lenne megint...

Meg egyáltalán elvállal még így valaki, hogy májusig le kell vizsgáznom? Több órát kéne vennem, mert hónapok óta nem vezettem, igaz, itthon vagyok táppénzen (autoimmum pajzsmirigy+gdm) tehát akár minden nap tudok órára menni... De kérdés hogy megéri-e... belevágjak vagy csak megint kudarc és stresszfaktor lesz az egész? Vagy lenne értelme befejezni? (Egyébként nem félek a forgalomban. A hat bukásomra tekintettel lehet, hogy kéne...de nincs problémám, csak a vizsgán izgulok, egyébként én úgy érzem nincsenek vészes problémák a vezetésemmel, látok az utakon nálam sokkal rosszabbakat. Persze azért nyilván a hat bukás nem volt mind ok nélküli, és azért tudom, hogy valami mégsem stimmelhet velem annyira, ha másfél évig nem sikerült levizsgáznom...de nem tudom, azt még senki nem mondta aki látott vezetni, hogy hagyjam abba, és nekem ez nem fog menni...persze attól hogy nem mondták, még lehet, hogy ez a helyzet, de én ezt magamtól nem látom.)


Ti mit tennétek a helyemben?


2019. febr. 2. 20:21
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
25%
Nem mondta az oktatód hogy adj pénzt?
2019. febr. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy ne adjak. Illetve azt, hogy ő ebben nem vesz részt, hogy lefizetjük a vizsgabiztost. Egyébként én sem nagyon akartam a lefizetősdit, úgyhogy ennyiben maradtunk... (persze már jobban jártam volna anyagilag..)
2019. febr. 2. 20:29
 3/27 anonim ***** válasza:
75%

Ha csak az anyagi része érdekel, akkor sajnállak. Ki fog meghalni ha rosszul reagálsz, nem tartasz be egy szabályt. Te??? Vagy valaki más??? Azért ennyiszer megbukni már nem semmi. Tele van a híradó naponta, ahogy kezdők mikor már nincs ott az oktató, miket csinálnak.

Inkább a gyerekre koncentrálj, neked is, nekünk is jobb lesz.

2019. febr. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
76%
Aki hatszor megbukik, az inkább soha ne vezessen. Főleg ha már gyereke lesz.
2019. febr. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem túlstresszeled az egészet. Menj,csináld végig. Gondolj arra,h ha a párod majd nem lesz otthon és vhová menni kell majd a babával,akkor milyen jó lesz,h neked is van jogsid.

Ha megváltoztatod a hozzáállásodat,menni fog. De amíg magadat bénának érzed,meg úgy állsz hozzá,h félsz,h megint nem sikerül,akkor nem is fog.

Légy pozitív,sok sikert!

2019. febr. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

:D Oké, gondoltam, hogy ez lesz. Azon mindenki átsiklik, hogy megcsináltam a páv-ot, amin kiszűrik, ha valaki nem alkalmas, és tökéletesen alkalmas voltam. A tesztvezetésen is.

Nyilván belemehetnék a bukási okokba is, mert volt ott minden... volt olyan is, hogy hajszálon múlt hogy átmenjek, gyakorlatilag az utolsó 5 percben csináltam baromságot, még a vizsgáztató is mondta, hogy sajnálja, pedig addig tökéletes volt...

A hibáimat amikor mesélem másoknak, mindenki legyint rá, hogy ilyeneket minden vezető vét.

Az oktatóm és a vizsgáztatók sem próbáltak lebeszélni soha arról, hogy hagyjam abba, sőt.

Úgyhogy megértem, ha sokkoló a hat bukás, engem is elgondolkodtat, de azért nem kell egyből elkönyvelni idiótának, és normális hangnemben is véleményt lehet nyilvánítani, ha a tiétek az, hogy hagyjam abba.

2019. febr. 2. 20:39
 7/27 anonim ***** válasza:
64%

Bocsi, de 6 bukás után....

Ne kockáztasd a saját, a gyereked és mások életét!

Ez az a rész, mikor elkönyveled h nem megy!

Bocsi, de tényleg azok nevében mondom akik napi szinten vezetünk, a gyerekeink az autóban ülnek, NE VEZESS!

2019. febr. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
85%
Az a baj, h pont ugyan így, agyon stresszelve fogsz a volán mögé beülni (ha mégis sikerül levizsgáznod) attól rosszabb meg nincs!
2019. febr. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
87%

Én már pocakosan vizsgaztam és úgy is jartam végig a vezetésre.

De én elsőre levizsgaztam.

Imádok vezetni, sosem volt félelmem az autoban.

Te félsz a kocsiban,a forgalomban?

Miért nem sikerültek a vizsgák,leszámítva a drukkot?!

Ha a felső kettőre vagy akár az egyikre 'igen' a válasz, akkor felejtsd el

Kockaztatod a gyereked,a magad, és mások testi épségét.

Városban amúgyis könnyebb sztem autó nélkül közlekedni.

Nem a kenyelemrol beszélek, de ha olyan helyen laksz,akkor nem gond eljutni egy védőnőhoz,orvoshoz,boltba vagy akárhová.

Nem való mindenkinek a vezetés.

Ha nálad ez van, lásd be,lépj is ezzel a lendülettel túl rajta és koncentralj a terhessegedre és a babára.

2019. febr. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Értem, az a rengeteg ember biztos jobban vezet, aki pénzen vásárolta a jogosítványát.


Köszönöm a válaszokat, a büdös életben nem ülök többé autóba vezetni.

2019. febr. 2. 20:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!