Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen volt az első vezetésete...

Milyen volt az első vezetésetek a jogosítvány megszerzése után?

Figyelt kérdés
Az autós társak mennyire bántak veletek kesztyűs kézzel? Követtetek el hibákat?

2018. dec. 2. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hagyott bennem mély nyomot az első utam, úgyhogy biztos semmi említésre méltó nem történt, ha 29 év után nem emlékszem rá.
2018. dec. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 veterán vas ***** válasza:
95%

Nem volt semmiféle "kesztyűs kéz".

Eleve nyáron szereztem meg a jogosítvány, és különben sem boxolni mentem, hanem kirándulni. :D

2018. dec. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ijesztő.

Nem igazán akartam vezetni akkor, csak haverom erőltette rám, hogy vezessem az autóját. Egyből forgalmas helyre vitt (vagyis ott adta át a kormányt), bepánikoltam valamiért - talán mert azt várta volna el, hogy profin vezessek, kicsit talán agresszívabb is volt, mint megérdemeltem volna. Remegve szálltam ki a kocsiból. Soha többet nem vett rá, hogy vezessek, sőt utána nem is nagyon vezettem, 1-2 alkalmat leszámítva.

Utólag már tudom, hogy nem szabadott volna hagynom neki, hogy rábeszéljen, vagy legalábbis nem egy forgalmas helyen elsőre.


Most akarok majd újra venni pár órát, mielőtt forgalomba megyek, hogy kicsit felelevenítsem a dolgokat. 4 éve van jogsim.

2018. dec. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

Dízel Golf II után 120-as skoda. Rémálom, nem tudtam vele elindulni! :-)

Egy "nagymenő" lada samarás azért kötött belém, mert elé mertem sávot váltani.

Zsigulisok abban az időben nagyon kemények voltak, saját maguk szerint akkoriban ők voltak az utak királyai. :-)

Manapság egy A6-os Audi sem fogyaszt annyit, mint az ő 1200-ük. :-)


1995

2018. dec. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem volt semmi extra. Táborból jöttem haza, azon a héten hozta meg a postás a jogsimat. Kiraktuk hátulra a T betűt, apám ült az anyóson azt csókolom. Közben ellátott jó pár hasznos tanáccsal. Aztán egy héttel később rámhúzta a kormányt egy kis dobozos sofőrje, de sikerült átrántani a másik sávba az autót (ha fékezek összemegyünk), azóta nem akart senki összetörni. Később megcsináltam a C kategóriát is (illetve tervben van még pár kategória), meg furgonoztam diákmunkában egy hónapig, levezettem jó pár ezer km-t egyetlen karc nélkül. 19/F
2018. dec. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Bennem sem hagyott mély nyomot a legelső önálló vezetés, talán inkább egy pár héttel későbbi tankolás valahol az 51-es úton: valahogy kiment a fejemből, hogy muszáj már tankolni és ahogy kell, 90 körüli tempóban elrobogtam a kút bejárata mellett. Apám kérdésére, miszerint" akkor most nem tankolunk?", kegyetlen nagyot fékeztem és a kihajtón keresztül fordultam be a kútra, rángatva a kocsit. Kaptam érte némi jó szándékú dorgálást, azóta is inkább keresek egy jó helyet a megfordulásra, ha elnézek egy lehajtást. De a többi autóssal nem volt gondom, csakna Dunapataj környéki, gátkoronán vezetett hepehupás, keskeny és azóta szerencsére a gát mögé átépített szakasz volt egészen félelmetes.
2018. dec. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!