Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az NST-én mekkora érték...

Az NST-én mekkora érték számít erősnek? Szülésnél mekkora ez az érték?

Figyelt kérdés

Ma voltam és általában 30-40 között van, 3szor volt nagyobb amit éreztem is,abból 2 80körül és egy 100as.

Ezek azért már elég kellemetlenek voltak de azért nem mondanám elviselhetetlen egyátalán, de gondolom ennél sokkal erősebb lesz? Meddig mehet fel ez az érték?


40+4 hkm


2019. febr. 6. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem szülésnél a vajúdás alatt 130-ig felment. Nem tudom volt e magasabb, mert ezek már annyira fájtak, hogy becsukott szemmel koncentráltam a légzésemre.
2019. febr. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálam 180 volt a plafon...
2019. febr. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nst-nekem mindig a béka feneke alatt volt, szülésnél 100 körül volt a legmagasabb, amíg mérték, de volt ami jobban fájt és alig volt 40-es érték.
2019. febr. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A szám baromira mindegy. Az hogy mekkora fájást ír, elég sok mindentől függ, pl. attól, hogy milyen vastag az anyuka hasfala és éppen hova sikerül felrakni a tocofejet.

Van, akinek 100-as kontrakciókat ír, és nem érez belőle az égvilágon semmit, és van, akinek vajúdás során sem megy fel addig, mégis rendesen vajúdik.


[link]

Ez pl. vajúdás alatti görbe, mégis alig megy fel 80-ig. Sima NST-kor meg néha akkora görbéket rajzol, hogy a csúcsa rá se fér a papírra, az anyuka meg max valami kis keményedést érez.

2019. febr. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

NST-n nekem olyan 80-ig ment fel szülés előtt 5 nappal. Ez volt az utolsó 'bejárós' NST-m.

Vajúdás alatt nekem is össze-vissza mutatott mindent. Volt, hogy levegőt sem kaptam, annyira fájt, mégis alig ment fel 40-ig. Mondtam is a dokinak, hogy nem hiszem el, hogy ez a fájás csak 40-et ért... Jót nevettünk ezen, de mondta, hogy a konkrét értékkel ne is foglalkozzak. Később, már nem tudtam figyelni sem, hogy mit mutat a gép éppen; de egyszer, ahogy oldalra pillantottam láttam, hogy akkor már nem volt rajta a fájáscsúcs a papíron, annyira kiugrott.

Mindezek ellenére hatástalanok voltak még ezek a fájások is, mert nem tágultam semmit sem, így a vége császár lett.

Szóval a 'jó' fájás relatív, nem az nst papír mutatja meg.

2019. febr. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor ezt nem veszem mérvadónak a fájást tekintve!😊
2019. febr. 6. 18:53
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem pl. leugrott a papírról a vonal...de még se éreztem semmit belőle :/ de szép szabályos 2 perceseket mutatott szülésnél
2019. febr. 7. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!