Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Douglas punkciót javasol az...

Douglas punkciót javasol az orvos. Milyen tapasztalatokkal rendelkeztek?

Figyelt kérdés
Méhen kívüli terhesség kizárása miatt van rá szükség, mivel túl sok folyadékot talált UH-n a douglasban, de embriót sehol :( van arra esély, hogy amennyiben mégsem vér (tehát nem belső vérzésem van), méhen belül esetleg a kicsikém átvészelje és velünk maradjon? Az orvos szerint bármi megtörténhet. Gondoltam, hátha tud valaki saját tapasztalatot írni.

2019. febr. 7. 19:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%
Ajanlom a Mindent a termeszetes szulesrolgb csoportot, ott van tobb szakember, akik jobban ertenek a temahoz.
2019. febr. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%

Ugyan hol csinálnak manapság Douglas punkciót? Hány éves ez a doki?

HCG, UH kontroll, el fog dőlni, hogy hol a terhesség. Ha méhen kívüli, akkor meg laparoszkópia, nem punkció. Ezer éve nem szokás az ilyesmi.

2019. febr. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem hallottam még róla, de rákeresek! Igazából én nagyon bízom az orvosomban, kedves, segítőkész és nagyon jó szakember! Csak ő (egyértelműen) reális, én viszont borzasztó kétségbeesett... Gondoltam, hátha van az olvasók közt olyan valaki, aki nem a statisztikával érvel (mint pl a szakemberek) , hanem saját tapasztalatot tud mondani.
2019. febr. 7. 20:21
 4/15 anonim ***** válasza:
Egyáltalán mikor volt az utolsó vérzés? Hány naposak a ciklusaid? Hány mm az endometrium? Mennyi szabad hasi folyadék van? Mennyi a HCG szinted?
2019. febr. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Kedves 2.! Korai terhességről van szó, 4-5 hét között vagyok. Lát foltot a nyálkahártyán, ami lehet a beágyazódás helye, de egyre több folyadék társul hozzá a douglasban. Nem akar a kivárásra játszani, hogy vagy begörcsölök, vagy nem.. Nagyon kétesélyes, felesleges azonnal laparral vagdalkózni, még akkor is, ha csak kis hasi műtétnek számít
2019. febr. 7. 20:31
 6/15 anonim ***** válasza:
97%

Nem vagdalkozom én semmivel. Nőgyógyászati klinikán dolgozom, láttam már egy pár méhen kívüli terhességet UH-n is, laparoszkóppal is. Dolgozom egy pár éve, de Douglas punkciót életemben nem láttam, és már a felettem végzett orvosok sem, sőt, a szigorlati tételsorból is kivették már talán, annyira nem használják.

4-5 hetes terhességnek nem kell semmivel se nekimenni. Se Douglas punkcióval, se laparoszkóppal. Tök normális, hogy ilyen koraterhességben nem látszik semmi a vastagabb nyálkahártyán kívül, mivel nem is látszódhat, túl pici.

Be kell feküdni, HCG-t nézni kétnaponta, UH naponta, és rövid időn belül ki fog derülni, hogy hol van a terhesség.

2019. febr. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
Továbbra is érdekelnének azok a dolgok, amiket kérdeztem, mivel ezek alapján lehetne bármit is mondani.
2019. febr. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Tényleg köszönöm, kedves többszöri válaszadó, de mégegyszer szeretném leszögezni, maximálisan megbízok az orvosomban, ismeri az előzményeimet is, a jelenlegi adataimat is. Nem szakmázni szeretnék, csak reméltem, van olyan anyuka az olvasók között, aki rendelkezik saját tapasztalattal, aki hasonló cipőben járt már és esetleg tudna valami bíztatót írni, vagy épp kevésbé bíztatót, hogy mire készüljek fel.
2019. febr. 7. 21:38
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát rendben. Majd kérlek írd le a tapasztalataid, kíváncsi vagyok, mi sül ki ebből.
2019. febr. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?
2019. febr. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!