Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek így árt a babának...

Szerintetek így árt a babának az ultrahang?

Figyelt kérdés

Minden hónapban van uh a kontrollon. Márc 1-jén lesz a 2.genetikai,viszont az orvosom mondta hogy lehet csináltatni magzati szív ultrahangot(nincs oka,de megnyugtatásként),így kértem időpontot az Istenhegyibe,ahol genetikaival együtt megcsinálják nem sokkal többért.(márc 5)

Ez a 2 közeli időpont nem árt neki igaz? Mert utána még márciusban kell mennem kontrollra is.



2019. febr. 8. 07:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Nem véletlen, hogy Nyugaton egyre kevesebb UH-t csinálnak, amióta ugyanis ott szokásba jött a rendszeres UH-vizsgálat, sokkal több probléma van a babákkal, ezért igyekezben a lehetö legkevesebbet végezni.
2019. febr. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%
ne cifrázd - egy helyen kell
2019. febr. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Én kórházba kerültem 20 hetesen. Minden nap háromszor néztek rá a gyerekre másfél héten keresztül. Gyönyörű, egészséges, okos kislányom született. Nem fog ártani neki.
2019. febr. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bizonyos komolikaciok miatt kb az elejetol kezdve hetente kell jarnom, ha minden jol megy 2 het mulva csokkentjuk 2 hetentere. Kerdeztem az orvosomat hogy ez nem art e neki, azt mondta az egvilagon semmi baja nem lesz tole, szoval emiatt ne aggodj sztem. Az en orvosom azt mondta Egeszen mas oka van annak, hogy egyes orszagokban meg a magyar alapprotokollnal is kevesebb uh van eloirva(panaszmentes terhesseg eseten), nincs koze ahhoz hogy ez artana a magzatnak.
2019. febr. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Azért nem csináltatom egy helyen mert a szív uh-t magánban csinálják csak,és így is úgy is ultrahang.

Szerintem sem árt neki de megnyugtatásként köszönöm :)

Az sztk-ban csak a kötelezőket csinálják és nyugodtabb vagyok így hogy mindig ránéznek minden rendben van e.

Az első 15 hetet végig idegeskedtem hogy a 6.hét után a 12.-nél van a következő uh és ott derül ki ha baj van stb...

Megnyugtató havonta 1x látni hogy jól vsn:)

2019. febr. 8. 08:26
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem àrt neki. Az elso terhessegemnel nekem is volt magzati sziv uh, ha szukseges akkor nincs mese! Emiatt a masodikban is kelleni fog- az elso miatt... Ne aggodj!
2019. febr. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Az UH nem árt a magzatnak! Nem tudom, mi értelme van annak, hogy kismamák/ anyukák itt riogatják egymást internetről összehalászott félinformációk alapján, amelyek semmit sem tudnak bizonyítani, csupán feltételezések.

Külföldön a kevesebb UH-nak egész más okai vannak (költséghatékonyság, más protokoll). Az ő protokolljuk szerint kevesebb az orvossal találkozás is egy problémás terhességnél. Akkor árt a babának az orvossal való találkozás is?! És a problémás terhességeknél külföldön is ugyanúgy sűrítenek az UH vizsgálatokon, felteszik az nst-t akár naponta többször is. Akkor ilyenkor mégsem ártalmas?! Vagy azért csinálják szerintetek, mert azoknak a babáknak már úgyis mindegy?!

Gondolkozzatok már el egy kicsit ezen! De ha kétségeitek vannak, akkor miért nem beszélitek meg ezt az orvosotokkal? Ő mégis ezt tanulta, nem?! Vagy úgyse hinnétek el neki, mert ő csak egy 'magyar orvos', nem tudhatja, mert ehhez csak külföldön értenek?! Ne már...

Nekem nagyon problémás terhességem volt. Rengetegszer UH-tak, hónapokat voltam kórházban, ami alatt csak az nst-t naponta 2x tették rám... Makk egészséges kislányom van, és azzal mentették meg, hogy odafigyeltek Rá.

Vagy szerintetek olyan sarlatánok lennének az itteni orvosok, hogy felelelőtlenül veszélyeztetnének évente több tízezer babát?! Feladnák nekik az 'utolsó kenetet' egy UH vizsgálattal 'vagy beteg lesz ettől, vagy nem alapon?! És igen, vannak rossz orvosok; de e tekintetben az összes az lenne, a professzortól a lelkiismeretes rezidensig?!

Komolyan nem értem, hogy mire jó, hogy laikusok itt riogatják egymást, félelmet keltve azokban, akiknek problémás terhessége miatt sűrűbben kell járnia UH vizsgálatokra... Na, ezért tartunk itt, nem UH vizsgálatok miatt...


Kérdező! Menj el nyugodtan a szívUH-ra is, hogy megtudhatsd, minden rendben van-e babáddal! Azért egy szívfejlődési rendellenesség kizárása nem kedvtelésből elvégzett babamozi, így indokolt lehet az elvégzése, és titeket is megnyugtatna, hogy tudhatjátok, minden rendben van; nem?


(Egyébként kíváncsi vagyok, hogy a nagy UH-ellenesek közül hányan voltak babamozin, hogy csupán legyen egy 'jó' fotó a cuki babapofiról; mert az meg aztán nagy divat mostanában, de annak aztán meg végképp nincs értelme, és a 4D-s, 5D-s gépek UH-ja sokkal erősebb és megterhelőbb -na, ennek is utána lehet olvasni külföldi tanulmányokban.)

2019. febr. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%

Nyugaton élek. Az igaz,hogy letojják a terhesgondozást olyan címszó alatt,hogy árt az ultrahang. Viszont az igazi ok nem ez,hanem hogy ferdén néznek rád,hogy tudni szeretnéd,minden rendben-e. "Miért,ha beteg lenne elvetetnéd! " (bocs,nincs kérdőjelem)-kaptam meg én is sokszor. Érdekes,az idősebb profok csak szörnyülködnek ezen a mai agymeneten itt is. Sokkal,de sokkal több fogyatékos gyerek van nyugaton,mint Magyarországon. És nem csak azért,mert itt ki merik hozni.


Nem,az ultrahang nem káros. Akim kicsit is jártas pl csak a fizikoterápiában és kicsit a fizikában,az képben van a dologgal. Szokásos buta ellenérv:a magzat elhúzódik... Igen,mert az ultrahang rezgést gerjeszt,ami átvezetődik a magzatvízre és a baba érzékeli a változást. Az egyetlen mód pedig amivel reagálni tud z a mozgás.


Menj e nyugodtan,a babádnak semmi baja nem lesz.

Ha minimális kockázata is lenne,akkor is eljárnék rendszeresen,inkább minthogy utána egy egész életen át hibáztassam magam,hogy emiatt rontottam el a gyerekem és magam életét is.

2019. febr. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Utolsó kettő nekten külön köszönöm!:)
2019. febr. 8. 09:21
 10/12 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy a több rövidebb Uh még mindig jobb, mint a kevesebb, de hosszú ideig tartó (pl. babamozi), mert felmelegítheti a magzatvizet.


A babák nem szeretik, zavarja őket a hang, pusztán ezért biztos nem csináltatnék túl gyakran UH-t, ha nincs semmi ok rá, de amikor szükséges, vagy felmerül valami jogos aggodalom, akkor valószínűleg az UH a kisebb rossz az anya tartós stresszéhez képest.


Az orvosok véleménye egyébként igen eltérő, ami számomra kizárólag arra bizonyíték, hogy tudományosan sem arra nincs bizonyíték, hogy ártana, sem arra, hogy teljesen ártalmatlan lenne.

2019. febr. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!