Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek így árt a babának...

Szerintetek így árt a babának az ultrahang?

Figyelt kérdés

Minden hónapban van uh a kontrollon. Márc 1-jén lesz a 2.genetikai,viszont az orvosom mondta hogy lehet csináltatni magzati szív ultrahangot(nincs oka,de megnyugtatásként),így kértem időpontot az Istenhegyibe,ahol genetikaival együtt megcsinálják nem sokkal többért.(márc 5)

Ez a 2 közeli időpont nem árt neki igaz? Mert utána még márciusban kell mennem kontrollra is.



2019. febr. 8. 07:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy árt e, de a babák jórésze utálja és zavarja őket. Ez tuti. Mikor én voltam várandós, volt egy ultrahang+vizsgálat 12.héten, 18.héten, 24.héten, 32.héten-és ennyi. És osztályvezető főorvos volt, fogadott magánorvosom, magánrendelőjébe jártam, szerinte ennél több vizsgálat nem kell, ennyi a protokoll is és ennyi az előírás a valami támogatáshoz is. (Bár azóta változhatott.) Utolsó 4 hétben volt NST meg vizelet vizsgálat. Én nem bántam hogy csak ennyi volt a terhesgondozás.
2019. febr. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
7-es válaszoló ez nem érv, hogy azért nem káros mert kell és hasznos. Rákos embereknek is kell a kemo, mégsem állítanám, hogy nem káros. Nagyon sok gyerek kap folyamatosan fájdalomcsillapítót, van olyan migrénes gyerek 5-6 éves aki kőkemény fájdalomcsillapítón él (nem paracetamolon) meg energiaitalon mégsem mondanám, hogy nem káros a fájdalomcsillapító+energiaital kombó, és sorolhatnám, egy törésnél röntgeneznek legalább 3-szor rövid időn belül, és arról tudjuk is hogy káros. Ez hogy téged ennyit ultrahangoztak, mert szükséges volt és eszerint hasznos, az nem jelenti azt hogy ultrahang nem káros, vagy, hogy indokolja egészséges magzatok folyamatos monitorozását.
2019. febr. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!