Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki 4 kg feletti babát szült;...

Aki 4 kg feletti babát szült; mikortól mérték nagyobbnak ultrahangon a magzatot?

Figyelt kérdés
Most voltam 32. heti ultrahangon és rá három napra babamozin is. Az első helyen normál adatokat mértek, a mozin viszont 4(!) héttel nagyobbnak mérték a babát. Az orvosom már mondta, hogy nagy baba lesz súlybecslés alapján, de mégsem mértek ilyen durva eltérést, max 1-1,5 héttel mérték nagyobbnak. Úgy gondolom ha reális lenne a négy hét eltérés, már terminust módosítottak volna, de eddig mindig ugyanakkora volt, pedig körülbelül hat helyen jártam már ultrahangon, és ha közel volt egymáshoz két uh, mindig egybevágtak kb. a mérések eredményei. Arra lennék kíváncsi, hogy ha tényleg az átlagnál nagyobb lesz, akkor mostantól mindig egy hónappal nagyobbnak fogják mérni? Aki 4 kg feletti babát szült, annak mikortól és mennyivel mértek nagyobb adatokat? Nem tudom ezt megérteni, hogy most csak elmérték a mozin, hogy mekkora, vagy mi lehet az ok, mert előtte három nappal teljesen más adatokat mértek és biztos nem nő annyit egy gyerek sem fél hét alatt...

2019. jan. 27. 17:10
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

A meretre valo tekintettel torteno terminusmodositas karos gyakorlat szerintem, az en orvosom szerint az elso trimeszterben mert adatok a mervadok, utana eltero utemben fejlodnek a babak, az enyem mar a 18. hetin is 2-4 hettel nagyobb mereteket mutatott az atlagnal (a mert fejkorfogat volt 4 hettel nagyobb), es ez vegig igyis maradt. Nem modositottak a terminuson, miert is tettek volna, attol meg 37-42 hetig tart. A nagy meret valojaban nem ok a korabbi inditasra, foleg nem az uh alapjan torteno becsles miatt, ami nagyon gyakran pontatlan. Az en orvosom emiatt nem is volt hajlando sulyt becsulni. A beilleszkedesi rendellenesseg sokkal ritkabb, mint amennyire szeretnek vele sok helyen riogatni.


A babam 4 kilo folott szuletett, atlagos, 35 centis fejkorfogattal. En vekony vagyok, de ennek semmi koze nem volt ahhoz, hogy megtudtam-e szulni, vagy sem.


Ajanlom a Mindent a termeszetes szulesrol facebook xsoportot, ott szulesznok valaszolnak eleg gyorsan az ilyen jellegu kerdesekre.

2019. jan. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A meresek pontatlanok tudnak lenni, nem mindenhol van ugyanolyan jo gep.
2019. jan. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

3 szor szültem 4 kilónál nagyobb babát ( 4400 gramm , 59 cm, 4240g 56 cm, 4010 g 56 cm) Nem mértek nagyobb adatokat soha, max egy két nappal ( a combcsontjuk mindig rövidebb volt mint az adott terhességi hét - 18 hetesen 17 hetesnek megfelelő- de semmi egyéb eltérés nem volt)

37 es és 36 os fejjel születtek egyébként.

Én is furcsállanám ha hirtelen 3-4 héttel lenne nagyobb :O nem mondott az orvos erre semmit??

2019. jan. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszait, nagyon kedvesek vagytok, már féltem, hogy senki nem tud tapasztalatot írni! :)

#3: rátapintottál mi a baj...nekem is mindenhol pont méret szerinti hetet mértek, de súlybecslésnél így is mindig kb. két héttel nagyobb méretet mondtak, számítok is rá, hogy lehet nagy lesz, mert a párom is 4 kg feletti súllyal született. Nekem pont ez a problémám, hogy itt hogy mérhetett minden zokszó nélkül 36. heti méreteket, úgy, hogy fel sem merült benne, hogy akkor ha jól mér, és egy hónappal előbbre hozza a szülés időpontját, ez a dokimban hogy nem merült fel. Ráadásul szórásnak is ilyenek vannak megadva, hogy +/- 3 hét...Nem a saját dokim csinálta, de gyanús, hogy elég csúnyán el lett mérve, mert sajnos az utóbbi hetekben elég sokan nézték uh-n, és se a dokim, se más szonográfus nem mondta, hogy ennyivel nagyobb lenne, meg gondolom 32 hét alatt feltűnt volna valakinek, hogy egy hónappal nagyobb a terhesség...az összes genetikai vizsgálat is jó lett, sehol nem mondták, hogy időn túl mentem volna. Minden esetre holnap felhívom az orvosom is és megkérdezem hogy lehet ez.

2019. jan. 27. 18:22
 5/8 A kérdező kommentje:

Mindig *menzesz szerinti hetet mértek, bocsánat

Hét elején pl. az uh-n a dokim BPD-nek 84 mm-ert (33w), AC: 280 mm (32w), FL: 63 mm (32w). Itt becsült súly nincs, a 30. héten mondta 1800 gramm körülire.

Babamozin 3 nappal később: BPD: 90,4 mm (36w5d), AC: 300 mm (34w5d), FL: 67,3 mm, becsült súly 2500 gramm. De szerintem ennyit 3 nap alatt nem nő. :D

2019. jan. 27. 18:34
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Elmérték a babamozin, kész. A legtöbb helyen nem szonográfus végzi a szórakoztató uh-t, csak egy betanított emberke.
2019. jan. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ugy nez ki, elmertek. A korabbiakat vennem mervadonak.
2019. jan. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Fiam 4950g-mal szuletett. Vegig nagyobbnak mertek, csak a fejkorfogat volt a kornak megfelelo. A tobbi 2-3 hettel nagyobb volt. 61 centivel szuletett a 38. heten.

Szerintem sem Kell terminust modositani, mert ha nagyobb, a tudeje nem biztos, hogy erett...

2019. jan. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!