Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Székrekedésre valami praktika,...

Székrekedésre valami praktika, gyógyszer, akármi 3. trimeszterben?

Figyelt kérdés

dokim szabadságin van jelenleg

33 hetes vagyok, de nagyon megszenvedem a székelést :( van valami kúp vagy akármi, ami lazítja? és nem okoz hasgörcsöt?

sajnos már véreztem is közben, annyira szorulásom lett... :(


2019. febr. 12. 10:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok folyadék, mozgás. És a sok magnézium is hasmenést csinál.
2019. febr. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2-3litert iszok naponta, és max. adag magnerotot szedem... mozgással sincs gondom,mert van egy aktív majdnem 3 évesem...de ezek nem segítenek :(
2019. febr. 12. 10:29
 3/8 anonim válasza:
100%
Szia. Én is 33. hétben járok, olvastam hogy szülés után is ajánlják a szilvalekvárt, de nem hittem benne. Nagymamám adott és tényleg bevált, azóta a kórházi csomagunk tartozéka is. :)
2019. febr. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Laevolac szirup, glicerines kúp: mindkettő alkalmazható és kapható vény nélkül gyógyszertárban. Nekem a Laevolac mindig segít.
2019. febr. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tamarin lekvár
2019. febr. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lenmag, mira víz, joghurt, barackos bébiétel. Nekem ezek segítettek.
2019. febr. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lactulose szirup, tamarind, szilvalekvár tejjel (anyósom ajánlotta, nem mertem kipróbálni🤣), szőlőlé, almalé...
2019. febr. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nekem ezek váltak be:

- reggelire zabkása

- napközben pár szem aszalt szilva

- kefirbe kevert lenmagpehely

- 3-4 l víz

- reggel álló helyzetben éhgyomorra legalább 1 l víz (közben lassan sétálgatva, ha kell)

- testmozgás (a nagyobb gyerekkel való séta sajna ehhez nem elég intenzív, ezt tapasztalatból mondom. Kell sportolni ezen túl is.)

- fehérlisztes dolgok elhagyása (nálam ez csinált a legnagyobb szorulást)

- reggel kávé, ha bírod.


Ki kell kísérletezni, hogy neked mi válik be leginkább.

2019. jún. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!