Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várható szülés időpontját...

Várható szülés időpontját honnan számolják ki? Nekem késői ovuláció volt.

Figyelt kérdés

November 28-án volt meg utoljára.

Viszont nem várt napja körül azaz Dec 31-én volt az ovuláció.

Tegnap voltam orvosnál ahol 7+2 hetet mértek.


Akkor ilyen helyzetben honnan számolják a várható szülés dátumát? Terhességi kor vagy magzati kor alapján?



2019. febr. 13. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A 12 heted uh mérvadó ilyenkor. Nekem egy hét eltérés volt az elejétől kezdve, tudtam is, hogy annyival hosszabb a ciklusom. Az orvosom végig azt a dátumot nézte, amit a 12. héten adtak meg a genetikai ultrahangon.
2019. febr. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha szerencsed van, akkor az elso trimeszteri UH alapjan. Vagy erdemes az ovulacio idejet bemondani utolso menzesznek, hogy a vegen ne akarjanak inditgatni.
2019. febr. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
38. napi ovuból született a lányom.A 12.heti uh-t vették alapul a születés várható idejének számolásához.40+1-re született.Én tudtam mikor volt az ovum, mondtam is az orvosnak, ő ezt figyelembe vetten.Nem erőltette az indítást sem.
2019. febr. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó menstruáció + egy hét -3 hónap: tehát ha nov 28.-at vesszük akkor szeptember 5. a kiírt terminus. Ez a 28 napos ciklussal van számolva, ha hosszabb / rövidebb akkor +- annyi nap. Ezt persze UH alapján módosíthatja az orvos, ott nekünk is mást mért de csak mondta, hogy későbbre várjuk a babát egy héttel viszont nem módosította a dátumot.
2019. febr. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Na majd akkor a 12 heti uh-n kiderül mit számolnak/mondanak 🙂

Amúgy átlag ciklusom 35nap (+-5nap)

2019. febr. 13. 12:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor várhatóan szeptember 12.-re fog kiírni az orvos. Boldog babavárást. :)
2019. febr. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!