Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13 hetesen már megnyugodhatok?

13 hetesen már megnyugodhatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 13 hetes vagyok. Múlthéten volt genetikai UH ahol minden rendben volt. Vérzésem vagy más panaszom nem volt soha és tünetek is csak az elején(émelygés,hasfájás) Első baba nagyon várjuk már de az uhk között mindig félek nehogy baj legyen.
2019. febr. 18. 16:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
A 12. hét után a vetélés esélye 25 %-ról, 2 %-ra csökkent. Megnyugodni majd akkor nyugodhatsz teljesen , ha a kezedben a baba.
2019. febr. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Sosem fogsz megnyugodni,de ez nem baj :)

Én 21 hetes vagyok,teljesen egészséges a picim,de 2 uh között állandóan bennem van egy kis félsz.

2019. febr. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Megnyugodni?? 😃Ez jó

Majd szülés után, de utána meg lesz más, amin parázhatsz.

Inkább ne gondolj rosszra és kész!

2019. febr. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Böbe1990 ***** válasza:
100%
Én megnyugodtam a 12hetes uh után, aztán ugye jött a 18 hetes. Tök nyugodtan mentem oda, nem gondoltam semmi rosszra. Erre közölték velem, hogy beteg a baba és nem folytathatom a terhességem,megkellett szülnöm. Ez tavaly áprilisban volt. Most megint terhes vagyok(27hetes),de azóta mindig ideges vagyok minden vizsgálat előtt. Én is azt hittem ha a 12hetes uh-án minden ok akkor megnyugodhatok, de sajnos nálam az ellenkezője igazolódott be.
2019. febr. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Én hónapról hónapra egyre kevésbé “félek”, de csak akkor nyugszom majd meg,ha meglesz a baba.:) mindig várok egy dátumot,így egész jól kibírom, pl először a szívhangot vártam, majd a 12. heti uh-t, aztán a 20. hetit (ilyenkor mondtam el ismerősöknek is,hogy terhes vagyok), majd a 24. betöltött hetet (innentől nem vetélés van,hanem mindent megtesznek,hogy életben tartság a babát).

Most 25 hetes vagyok,most a 28. hetet várom..:)

Mozog már a babád?

Az is tök jó dolog,hogy érzed a mozgását,így tudhatod,hogy minden oké vele.

2019. febr. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Jajj bocsánat,elnéztem,még nem igazán mozoghat.

Mi kaptunk kölcsönbe egy szívhangfigyelőt,rossz napjaimon ráhallgattam,amig nem mocorgott.

Nyugi,és kellemes babavárást!:)

2019. febr. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát nyugodt sose lehetsz. Nekem a 4. gyerekem 36 hetesen halt meg a pocakomban. Semmi kórosat nem találtak nála.
2019. febr. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

A vetélés miatt nagyjából megnyugodhatsz, ezeknek a 90 fölötti százaléka a 12. hét előtt történik. De majd meglátod, hogy mindig van miért aggódni, vagy ha nem is aggódsz, de tudat alatt mindig ott motoszkál valami. 12.hetes ultrahangon sok genetikai, fejlődési rendellenességet nem tudnak még nézni, erre ott a 18-19 hetes következő genetikai. Utána aggódsz azon, hogy 24-25 hétig ne legyen baj, mert ha megszületik, ettől a kortól van egyáltalán esélye az életben maradásra. Aggódsz a fertőzések miatt, aggódsz hogy ne nyíljon a méhszáj, aggódsz hogy elég legyen a magzatvíz, hogy ne kezdjen idő előtt öregedni a lepény, ne kelljen toxémia miatt hamarabb indítani. Miután már érzed hogy mozog, aggódsz, ha nem mozog sokat aznap, vagy nem úgy reagál. Szóval sajnos mindig van egy következő lépés, amin csak azt kívánod, bár túllennél már. Sok múlik az ember habitusán, hogy mennyire aggódós, én alapvetően igyekszem minél jobban élvezni (29 hetes vagyok). Általában sikerül is, de ébren töltött hajnalokon azért az ember bele tudja magát lovallni.

Úgyhogy fontos, hogy láss pozitívan, tereld el a figyelmed az aggódásról, de vedd komolyan a figyelmeztető jeleket és ne bagatellizáld el a gyanús tüneteket, ezekből lehet az igazán nagy tragédia. És ami fő: élvezd, tervezgess, ez egy csodálatos időszak!

2019. febr. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
Nah, jól megnyugtattak...
2019. febr. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Èn is àllandoan fèlek.Bär èn a 12.hèten csinàltattam egy nagyon dràga genetikai tesztet h az is megnyugtasson kicsit.most 15+1vagyok de kèt hete vettem szívhangfigyelőt!ha ràm jön a para akkor hasznàlom!próbàld meg valahogy elterelni a gondolataidat, ès a dopplert ajànlom, tènyleg megnyugtató!
2019. febr. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!