Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt sport?

Terhesség alatt sport?

Figyelt kérdés
Ti sportoltatok terhesség alatt? Ha igen mit? És milyen mértékben?

2019. febr. 20. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Én nem mertem, mert volt egy vetélésem, amikor futottam és úszni is jártam. Nem mertem kockáztatni utána. Aki évek óta rendszeresen sportol és a terhessége problémamentes, elvileg nem ellenjavallt. Amíg nem erőlteted túl magadat,addig és annyit csináld.
2019. febr. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Én kismamatornára jártam a 12. héttől végig.
2019. febr. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én már évek óta úszik futok tornazok. De terhesen az elejen nem mertem ezeket a szokott intenzitással.

Uszodába elkaptam vmit, futasnal zavart a razkodas, torna esetében a kardio szintén parkoló pályára került, mivel nem tudtam a pulzusom 140 és azalatt tartani.

Maradt az erősítő jellegű torna, tényleg csak hogy ne tunyuljak el teljesen, valamint a gerinc torna, hatfajas elleni torna és kismama videók. (pl. Péntek Enikő)

Úgy 30.hettol egyre több gyakorlat esett ki mert már nem fertem a hasamtol.

2019. febr. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És a lovaglásról mit gondoltok?
2019. febr. 20. 16:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Háttttőő... Ha még nem csinálod, akkor NE most kezdd el. Ha profi vagy, ismered a lovadat és számolsz egy esetleges leesés következményével, te tudod... Én tuti nem csinálnám.
2019. febr. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha problemamentes a terhesseg, akkor nyugodtan sportolhatsz, de nyilvan sokkal kimeletesebb intenzitassal, mint korabban.

A lovaglast viszont en hagynam!!!!! Akkor is ha csinaltad elotte

2019. febr. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3 as vagyok...én eléggé elvetemült vagyok, szóval ha problémamentes egy terhesség, nem gondolom, hogy agyon kellene kímélnie magát az embernek, pláne ha korábban az élete része volt a mozgás (mint írtam én is szívesen futottam volna tovább de éreztem hogy rázkódik az egész hasam)

De a lovaglás pont az, amit biztosan nem csinálnék, indokolatlanul veszélyes :(((

Bármi történhet, leesel róla és kész a baj.

Van egy pár sport amitől kifejezetten tiltanak terhesen (búvárkodás , síelés, rafting , csapartsportok mint kézilabda meg hasonlók) és a lovaglás is közte van.

2019. febr. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!