Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sokszor írtok arról, hogy...

Sokszor írtok arról, hogy számolni kell a magzatmozgásokat a terhesség végén. Mi okozhatja, ha esetleg a baba kevesebbet vagy egyáltalán nem mozog?

Figyelt kérdés
2008. nov. 9. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Szia. Elvileg azt, hogy a méhlepény már nem tudja ellátni a babát már annyira, vagy a köldökzsínór rátekeredik. De szerintem csak annyit, hogy kevesebb a helye, túl nagy. Voltak napok, amikor az én babám is alig-alig moccant meg, és a frász jött rám, másnap pedig meg sem ált, csak úgy hullámzott a pocim. Nem kell ennek a mozgásnak túl nagy felhajtást csinálni, na jó persze fontos hogy mindennap érezzük mozogni a babát, de ha állandóan azt figyeljük, hogy most megmoccant, most meg nem moccan, akkor bele bolondulunk a végére. Minden jót!
2008. nov. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

A 35. héttől szokták ajánlani a számolást.

12 óra alatt 10 mozgást kell érezni.

Mozgást a nap folyamán mindenképp érezned kell.

Ha nem 10-et érzel, csak 3-at az sem jelenti azt, hogy baj van, mert lehet, hogy a kicsi pont nappal alszik, és éjszaka van fent, mikor alszol, és így nem érzed őt. A lényeg az, hogy 1-2X mindenképp érzed őt minden nap.

2008. nov. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Én is hasonlóan gondolom:nem állhat az egész nap folyamatos idegeskedésből...
2008. nov. 9. 13:26
 4/4 anonim ***** válasza:
72%
Én nem venném ennyire félvállról a dolgot,mert volt egy terhességem,ahol egyre kevesebbet mozgott a kicsi,szóltam a dokinak ,mire azt mondta,hogy ne aggódjak,kevesebb a helye.Egy hét múlva már egyáltalán nem mozgott.Nem akarlak megijeszteni ezzel,csak ha úgy érzed,hogy több napon keresztül lusta,vagy egyre kevesebbet mozog,megéri megnézeni inkább,minthogy úgy járj,mint én anno 37 hetesen.
2008. nov. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!