Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magnesolvot irt ki az orvos...

Magnesolvot irt ki az orvos gorcsre, viszont azt kihanyom, esetleg magneb6-tal helyettesithetem? Ha igen mennyit?

Figyelt kérdés
2019. febr. 24. 19:32
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Hogy mennyit,azt nem tudom. A B6 az vmennyire jó hányás ellen,szóval sztem helyettesítheted vele. De azért kérdezz rá mondjuk a védőnőtől.
2019. febr. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%

Magne B6 bol ehetsz 1dobozzal/nap 🤣 lszrt nem ér. :)

Magnesi citricit próbáld ki.

1 szem is bőven elég max 2..en vagy 5 fele magnéziumot próbáltam mire végre ezt megtaláltam. És receptre IS vehető (recept nélkül is) nekem fel is írta háziorvos venyre, 10dobozzal volt 1700ft (1dobozban 10db van)

2019. febr. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Mindenképpen kerdezz meg egy gyógyszerészt. Masert nem, mert teljesen mas vegyuletet tartmaz. A magneb6ok kozul en a sanofira eskuszom. Magnezium-laktat-dihidrat van benne. A beresben oxid es citrat, a citriciben szinten citrat es abban nincs b6sem, na lenyegeben gyogyszeresznek el kell tudnia mondani mennyit szedjel be es melyik az ami megfelelően felszivodik de a szerves mindenkeppen jobb sztem.
2019. febr. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
A gorcsre nem is B6 kell, hanem magnézium.. A citrici 500mgos és abból szívódik fel a legtöbb magnézium.
2019. febr. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Magnerot! 3X2

szét kell rágni, semmi íze nincs

Nekem ezzel nem volt gondom

de a magneb6 szart se ér terhesség alatt

2019. febr. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
24%
Inkább magnerot. Magne b6 semmit nem ér.
2019. febr. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ignis Subdialis ***** válasza:
76%

Írom a készítmények hivatalos kémiai adatait:

A Magnosolvban 365 mg tiszta magnézium van 3200 mg magnézium-citrátban.

A magnesii citriciben 57 mg tiszta magnézium van 500 mg magnézium-citrátban.

A MagneB6-ban 48 mg tiszta magnézium van 470 mg magnézium-laktát-dihidrátban.

A Magnerotban 36 mg tiszta magnézium van 500 mg magnézium-orotátban.

Tehát a válasz a kérdésedre: 1 tasak Magnosolv magnéziumtartalma 7,6 db MagneB6 tablettának felel meg.


A felszívódás nem csak a jól felszívódó vegyülettől függ. (A fenti három különböző magnéziumvegyület mindegyike jól felszívódó vegyület.) De függ attól is, hogy milyen formában szedjük be a készítményt (folyadék, tabletta, rágótabletta...), plusz a belek egyéni adottságaitól, egészségi állapotától is.

Próbáltad a Magnosolvot nem egyben legurítani? Mert azt az elején mindenképp érdemes több részletben inni, mert ha nem kihányod, akkor kifosod, amíg nincs hozzászokva a szervezeted a nagy dózisú, jól felszívódó magnéziumhoz.


Ha gazdaságossági szempontjaid is vannak, akkor a Magnosolv helyettesítésére a fenti készítmények egyikét sem ajánlanám. Az olcsóbb magnéziumkészítményekből - amilyen a Magnosolv is - 100 mg tiszta magnézium ~20 Ft-ba kerül. Hasonló árban van a BioCo magne-citrát+B6 (citrát), a HERBioticum szerves magnézium+B6 (citrát), a Magnexpress pezsgőtabletta (laktát és citrát) és a GAL magnézium-laktát (de ez vegytiszta hatóanyag és ~13 Ft/100 mg). Ezzel szemben MagneB6-ból ~79 Ft, Magnerotból 158 Ft, magnesii citriciből pedig receptre 35 Ft a 100 mg.

2019. febr. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

7es nem unod, hogy mindenhova kiirod?

Nem teljes körű tájékoztatást kért a kérdező. 😅😅

2019. febr. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!