Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szeméremfájdalom terhesség...

Szeméremfájdalom terhesség alatt - mitől?

Figyelt kérdés

26 hetes kismama vagyok. Pár napja bizonyos mozdulatokra fáj a szeméremcsontom legalja (a szeméremajkak felett). Természetes, hogy a terhesség fájdalommal jár, főleg most, hogy nagyobb növekedésnek indult a pocak, viszont nekem ez újdonság, nem tapasztaltam még ilyet, és nem is hallottam róla.

Mi okozhatja?



2019. márc. 4. 19:26
 1/8 Böbe1990 ***** válasza:
Szia. Azt nem tudom mitől lehet. Én most 29 hetes vagyok és nálam is pont ez jelentkezett egy pár napja. Elég kellemetlen érzés.
2019. márc. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem is fáj egy ideje de csak a jobb oldalon. Néha annyira hogy menni alig bírok. 😕 dokim szerint a hormonok miatt van. 29.hetes vagyok és 3.gyerkőc. Első kettőnél ilyen fájdalmat nem éreztem.
2019. márc. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Nyúlnak a méhet tartó szalagok.

Normális. Jönnek-mennek az ilyen érzések terhesen.

(4 gyerekes)

2019. márc. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

30. Héttől fáj nekem is, egyre erősebben...nem tudok már az oldalamon sem aludni. Doki szerint normális, neten is azt írják, hogy renben van, nyúlnak a dolgok..

Találtam egy blogot, ott a következőket tanácsolta az író:

Jó tudni, hogy lejjebb elhelyezkedő pocakkal ez egy adottság lehet.

Pocaktámasz vagy kinesio tape.

Csak semmi csípőnyitó gyakorlat vagy csak nagyon könnyedén, óvatosan.

Ne ülj hosszú ideig, mozgolódj sokat.

A lépcsőn ne szaladj le és felfele sem, még ha nagyon fittnek és mozgékonynak is érzed magad

2019. márc. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Tágulnak lent a "dolgok". Nekem már félidőtől ez volt. A legjobban lépcsőzéskor fájt, meg amikor be- illetve kiszálltam az autóból.

Szülés után rögtön megszűnt.


Kitartást nektek és kellemes babavárást!


4 hónapos kisfiú anyukája

2019. márc. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szimfízis.... nagy szívás... nekem mind a háromnál volt

egyik esetet sem sírom vissza....remélem nem az van neked, csak simán szalagok...

2019. márc. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ugyanez a fájdalom van nekem is.

Szemérem és mostmar a comb tő is.

Sétálásnál, hosszabb ideig tartó ülésnél jön elő.

Nyilván rendeződnek is a dolgok és a növekvő súly is odanehezedik.

Éjjelre tegyél a combod közé párnát.


31 hkm

2019. márc. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az okozza, hogy néhány hét múlva egy emberi lény szeretne ott kitörni, és ehhez elég sok mindennek át kell alakulnia.
2019. márc. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!