Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Titeket megnyugtatna, ha a...

Titeket megnyugtatna, ha a kombinalt teszt eredmenye down korra 1:2141-hez jonne ki?

Figyelt kérdés

Vagy mennetek mas vizsgalatra?


33eves vagyok.


2019. márc. 5. 10:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Megnyugtatna. Nem mennek.
2019. márc. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Megnyugtatna. Ennek az eredménynek a jelentős része csak az életkorod miatt ennyi, ami mint tudjuk csupán statisztikán alapul. Ha az UH-n láttak volna valamit akkor továbbmennék, de így csak emiatt amit kaptál biztosan nem.
2019. márc. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%

Igen, ezzel az eredménnyel nem mennek tovább.


Első terhessegemnel 1:648 volt, azzal mentem további vizsgálatokra

2019. márc. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
59%

Tudom, nem a kérdésre válaszolok, de pont ezért nem csináltattam meg a kombinált tesztet. A megyénk legjobb genetikusánál voltam, ő mondta, hogy mivel a kort is belekalkulálják, ezért 36 évesen nekem 1:400 jönne ki, amitől csak tovább idegeskednék. De a 12 hetes UH-on nagyon alapos volt, 20 percig biztos nézte a babát, orrcsont látható, tarkóredő tökéletes.

Azt mondta, ha gondolom, akkorinkább prena, nifty vagy valami komolyabb tesztre menjek, ami több mindent vizsgál.

2019. márc. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Rendben, koszonom.


Sajnos, sejtettem, h a korom a kozrejatszhat, de ennyire?!

Mindig olyan eredmenyeket olvastam, hogy kb 1:21411 jon ki...


UH alapjan az orvos teljesen egeszsegesnek itelte meg a kicsit.

2019. márc. 5. 10:41
 6/16 anonim ***** válasza:
80%
Nekem 36 évesen 1:20 000-hez jött ki, de engem megnyugtatott volna a te eredményed is, ahol mi csináltattuk a kombináltat, ott az eredményt egy biológus nő mutatta be és azt mondta, hogy ilyen jó eredménnyel nem kell nifty-re, prena-ra mennünk. Ti nem kaptatok ilyen útmutatást?
2019. márc. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%

1 az 1658hoz jött ki a mi eredményünk, nekem az inzulin dobhatta meg.

Nem kértünk további vizsgálatokat.


A genetikai tanácsadáson azt mondták, hogy ezek csak százalékos adatok. Van olyan eset is, amikor ennél 8x kevesebb esély van és beteg a baba és van, hogy 1 a 40hez, mégis egészséges.

Biztosat persze csak egy komolyabb vizsgálat adhat.

2019. márc. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
37%
tök nagy átverés ez a teszt, hiszen egyik oldalon ott az az 1-ami a down-kóros baba. Az hogy mennyiből nyered meg azt az egyet, mindegy.
2019. márc. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
52%

A statisztikát is belevenném az alapoktatásba, mert szégyen hogy még egy orvos se tudja, hogy hogy és mit mér a teszt...

lásd: "ezért 36 évesen nekem 1:400 jönne ki, amitől csak tovább idegeskednék"

Ami marhaság.


Nincs benne a korod a számított eredményben. A korod csak az összehasonlításban játszik szerepet úgy mint: "az azonos korú anyáknál ennyi és ennyi a down esélye" és ehhez nézik, hogy "Ehhez képest az uh és véreredmémyek alapján neked ennyi és ennyi esélyed van".

2019. márc. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Tudom, h ez csak eselyt mutat.

Az UH 70% biztosat ad, a teszttel egyutt viszont kb90% pontossagu a doki szerint.

Persze, meg akkor is ott van a maradek 10%, mint 1:100000000000 esely is bejohet.

Ez a teszt viszont "csak" 15000Ft. A Prena ennek tobbszorose, amit nem feltetlen csinaltatnek meg, ha a kombinalt alacsony rizikot jelez. Persze, ha gazdag lennek, egybol Prenara mennek...


Most kaptam meg az eredmeny, szoval eddig orvos meg nem mondott rola semmit.

2019. márc. 5. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!